Дайджест 16.06.2021 Читати 6 хв

Виробничий дайджест за травень 2021

Літо підкралося непомітно й почало радувати нас сонцем. Значить, час подумати, де б освіжитися. Ми починаємо виробничий дайджест Метінвесту. Сьогодні розповімо про водні об'єкти, які врятують вас від літньої спеки.
____

Перша зупинка нашої подорожі – «Море Техніки». Воно занурить у свої прохолодні води та подарує легкий бриз.

У гірничо-транспортного цеху № 1 ЦГЗК працює новий колісний бульдозер БелАЗ. Техніка має повний привід, міцну раму й 490 коней під капотом. Вона з легкістю формує дорожнє полотно та розгрібає завали на технологічних дорогах.

Південний ГЗК ввів в експлуатацію новий самоскид. БелАЗ отримав гарне ім'я «Атлант». Він здатний перевозити 140 тонн залізної руди замість стандартних 130-ти. Підвищеної вантажопідйомності досягли завдяки полегшеній конструкції вантажної платформи.

Коксовий цех № 1 АКХЗ поповнився новеньким електровозом гасильної пари вітчизняного виробництва. Він спроєктований з урахуванням побажань авдіївських коксохіміків і максимально адаптований до умов роботи на підприємстві.

____ 

Наступним буде «Озеро Досконалості», яке магічним чином покращує все, що в нього занурюють.

На Азовсталі триває демонтаж двох доменних печей  №№ 5 і 6. Роботи стартували в середині літа 2020-го. Після їхнього завершення п'яту домну назавжди виведуть з експлуатації, а шоста буде вдосконалена. Це передбачено технологічною стратегією Метінвесту – з фокусом на поліпшення екологічних показників.

Також на комбінаті автоматизують склади паливно-мастильних матеріалів. Проєкт великий, на 4 млн грн. За два місяці на Азовсталь поставили 80% необхідного обладнання.

У кар'єрі ІнГЗК на нульовій позначці ввели в експлуатацію нову насосну станцію. Устаткування встановили на західному борті, щоб знизити його обводненість. А чим менше приплив води, тим нижче витрати на його осушення.

А ще в кар'єрі підприємства на горизонті -180 м почав функціонувати рудний склад. Це спеціально відведений майданчик для зберігання корисних копалин.

На обпалювальній машині Лургі 552-А Північного ГЗК завершили будівництво четвертого з шести запланованих електрофільтрів. На реалізацію масштабного екологічного проєкту Метінвест направив 340 млн гривень.

____ 

Далі пропонуємо викупатися в річці «Ремонтна». Після неї ви відчуєте себе іншою людиною.

Влітку киснем, аргоном й азотом будуть надійно забезпечені підрозділи Азовсталі. Щоб вони працювали стабільно та без аварій, у кисневому цеху проводять капремонт ВРУ-60 станції № 1.

На ММКІ капітально відремонтували конвертер № 3. Фахівці Метінвест Промсервіс і Запоріжвогнетрив виконали роботи з модернізації основного обладнання, відновили системи газоочистки до проєктних параметрів. А ще для 160-тонного конвертера встановили нову систему відсічення шлаку.

Капремонт завершили й для доменної печі № 5. Щодоби на об'єкті працювало понад 500 осіб, задіяно багато вантажопідйомної та будівельної техніки.

____ 

А тепер запрошуємо вас на водойму в екопарку Метінвесту, що покаже приклад турботи про навколишнє середовище.

Підприємства Метінвест Кривий Ріг реалізують екологічні заходи щодо пилопригнічення на проммайданчиках і території міста. Для цього з березня по листопад виводять близько 40 одиниць спецтехніки.

Екологи ІнГЗК минулого року провели промислові випробування нового реагенту для пилопригнічення – DustFall. З огляду на успішний результат тепер реагент почали активно використовувати для боротьби з виділенням пилу.

Також на проммайданчику комбінату висівають жито. Зараз зернові займають 13,5 га.

На греблі хвостосховища Північного ГЗК завершили посадку свидини червоної або дерну, простіше кажучи. Чагарник добре переносить спеку й сильні морози, швидко розвивається та сягає трьох метрів заввишки.
____

І наостанок зануримося в цілий океан виробничих досягнень, великих і маленьких перемог. Читайте альманах, присвячений 15 рокам Метінвесту. Давайте разом перевіримо, як він охолоджує, бадьорить і заряджає.