Історія 05.06.2021 Читати 15 хв

15 РОКІВ РОБИМО УКРАЇНСЬКЕ

Один день народження, але свято для десятків тисяч людей. 6 червня Метінвесту виповнюється 15 років. За цей час компанія набирала обертів – зростала, розвивалася і ставала кращою. Сьогодні Метінвест – найбільша промислова група країни. Українську сталь знають у всьому світі. Згадуємо найголовніші події, від початку й до сьогодні. Отже, наша машина часу вже прогрілася, застрибуйте на борт, полетіли-и-и!))

2006. НАШ ПЕРШИЙ РІК

До складу Групи увійшли найбільші підприємства ГМК: Азовсталь, Авдіївський коксохімічний завод, Єнакіївський металургійний завод, Краснодонвугілля, Північний та Центральний ГЗК, Харцизький трубний завод. Метінвест на старті також мав власні прокатні потужності в Європі – італійський завод Ferriera Valsider.

Метінвест став однією з небагатьох вертикально-інтегрованих компаній, яка зосередила повний виробничий цикл: від видобутку залізної руди й коксівного вугілля, до виробництва прокату і труб великого діаметра. Структура складалася з трьох галузевих дивізіонів: Вугілля та коксу, Гірничорудного, Сталі та прокату (придивіться до нашого логотипу – саме звідти він і взяв свої витоки).

Рік був досить насиченим. Центральний і Північний ГЗК стали лідерами рейтингу найдинамічніших підприємств України, а потім разом з Азовсталлю перемогли в конкурсі «100 кращих товарів України».

2007. ЧЛЕНСТВО В WORLDSTELL ASSOCIATION

Метінвест – у десятці найбільших гірничорудних компаній світу. До ПівнГЗК та ЦГЗК приєднався Інгулецький ГЗК.

Метінвест став першою українською компанією, яка стає постійним членом Світової асоціації виробників сталі WorldSteel Association.

Компанії надано статус «Акредитований роботодавець ACCA».

Розвивали канали продажів у країнах СНД, а в Україні створено Метінвест-СМЦ.

В 2007 до Групи Метінвест приєднався Інгулецький ГЗК

2008. ПОСИЛЕННЯ В ЄВРОПЕЙСЬКОМУ НАПРЯМКУ

До Групи увійшли підприємства Trametal (Італія) та Spartan UK (Великобританія). Потужності з виробництва плоского прокату Метінвесту в Європі зросли на 0,8 млн тонн – до 1,4 млн тонн на рік.

Метінвест визнали найбільшим платником податків України.

У компанію влився один із найбільших українських виробників коксохімічної продукції Інкор і Ко.

Краснодонвугілля стало першим вугледобувним підприємством України, сертифікованим за міжнародними стандартами безпеки.

На комбінаті Азовсталь запущено нову слябову машину безперервного лиття заготовок.

На комбінаті Азовсталь запущена нова слябовая машина безперервного лиття заготовок

2009. ПЕРШИЙ СОЦІАЛЬНИЙ ЗВІТ

Частиною Групи стали металургійний завод Promet Steel (Болгарія) та вуглевидобувне підприємство United Coal Company (США), один із провідних виробників коксівного вугілля в США.

Компанія впровадила Інтегровану систему управління в галузі промислової безпеки, охорони здоров'я та навколишнього середовища відповідно до стандартів OHSAS 18001 та ISO 14001. У цей же рік ми випустили перший соціальний звіт.

Група відкрила торговельні представництва в Тунісі та ОАЕ. А також Метінвест першим в Україні почав відвантажувати залізорудну сировину на експорт суднами класу Capesize – балкерами вантажністю понад 150 тис. тонн.

 

ДОСЯГНЕННЯ

 

Метінвест став першою українською компанією, яка отримала сертифікат Climate Action Всесвітньої асоціації виробників сталі за участь у програмі зі скорочення викидів парникових газів.

 

2010. Є, ЩО ЗГАДАТИ І Є, ЩО ДІТЯМ РОЗПОВІСТИ 

Насичений був рік))

Метінвест та Маріупольський металургійний комбінат ім. Ілліча ухвалили рішення про об'єднання активів. Злиття збільшило потужності з виробництва сталі на 3 млн тонн сталі на рік.

Компанія стала учасником ініціативи Організації Об'єднаних Націй – Глобального договору ООН. Екологічна стратегія групи визнана на міжнародному рівні. Ми отримали черговий сертифікат Climate Action (Worldsteel) за участь у програмах, що реалізуються в галузі природоохоронних заходів, і дотримання норм викидів газу CO2, встановлених механізмами Кіотського протоколу.

Рейтинги 2010 року: 

1. Метінвест очолив рейтинг «ТОП-100. Лідери бізнесу України», організований видавництвом «Українська інвестиційна газета» спільно з незалежним рейтинговим агентством «Кредит-Рейтинг».

2. Ми також очолили рейтинг ТОП-100. Найкращі компанії України», який було організовано видавництвом «Економіка». Нас визнали найкращою приватною компанією України за обсягом чистого доходу у 2009 році.

3. Метінвест посів 9 місце серед 500 найбільших за обсягом доходу компаній Центральної та Східної Європи за підсумками 2009 року за версією рейтингу Deloitte TOP-500.

2011. ПІД ЗНАКОМ УСПІХУ

У металургії одразу дві новини від Азовсталі. По-перше, запустили виробництво рейок із киснево-конвертерної сталі. По-друге, вивели з експлуатації мартен, що на третину скоротило викиди в атмосферу та знизило негативний вплив на навколишнє середовище в Маріуполі.

У гірничій справі ввели в експлуатацію нову шахту Affinity Mine компанії «United Coal Company». А на ІнГЗК запустили другий комплекс магніто-флотаційного доведення концентрату.

І серия «бо заслужили»: 

Метінвест першим в Україні та Східній Європі отримав нагороду Світової асоціації виробників сталі за найкращий проєкт підвищення рівня безпеки на виробництві.

Нас визнали 6-ою найбільшою компанією Центральної та Східної Європи згідно з рейтингом Deloitte TOP-500.

Метінвест увійшов до десятки найкращих роботодавців згідно з підсумками проєкту-дослідження «Найбільш шановані роботодавці України-2011» та очолив рейтинг «Найкращі платники податків України».

Компанія посіла друге місце в рейтингу найпрозоріших компаній України за версією Центру «Розвиток корпоративної соціальної відповідальності» й увійшла до топ-10 найпрозоріших компаній світу. А проєкт «Підготовка внутрішніх тренерів з охорони праці, промислової безпеки та охорони навколишнього середовища» визнаний найкращим у межах Національного конкурсу бізнес-кейсів КСВ-2011.

2012. +ЗАПОРІЖСТАЛЬ

Геракліт Ефеський казав, що неможливо двічі увійти в одну й ту саму річку. Ми згодні, але від себе додаємо, що можна згадати, як це було, точно можна. З таким філософським заходом продовжуємо ретроспективу.

Занурюємося у 2012 рік. Отже:

Комбінат Запоріжсталь увійшов до Групи Метінвест.

На ММКІ запустили комплекс вдування пиловугільного палива, почалася поетапна відмова від використання природного газу в доменному виробництві. Виведено з експлуатації три застарілі коксові батареї та законсервовано аглофабрику на Азовсталі для зниження викидів у навколишнє середовище в Маріуполі.

 

ДОСЯГНЕННЯ

 

Метінвест посів перше місце у щорічному рейтингу 200 найбільших компаній України за версією Forbes і став другим у рейтингу найкращих платників податків України за версією журналу «Кореспондент». 

 

Програма «Десант добрих справ» перемогла в Національному конкурсі «Корпоративне волонтерство в Україні – 2012» у номінації «Поліпшення якості життя». Ми – перші в рейтингу «ГVардія соціально відповідальних компаній», підтверджуючи статус лідера в галузі КСВ в Україні.

За результатами щорічного дослідження «Найкращий роботодавець на думку кандидатів із досвідом роботи», яке проводить Ernst & Young, лідерами України стали великі міжнародні корпорації, а також СКМ, ДТЕК і Метінвест.

В 2012 до Групи Метінвест приєднався комбінат "Запоріжсталь"

2013. ВАЖЛИВИЙ РІК, ВАЖЛИВІ ПОДІЇ

Метінвест ухвалив Кодекс етики.

Запоріжвогнетрив, найбільший виробник вогнетривкої продукції в Україні, став частиною нашої команди.

Метінвест налагодив випуск преміум-коксу для використання технології вдування пиловугільного палива.

2013 року ми відкрили торгове представництво в Білорусі. А в Україні Метінвест-СМЦ розширив перелік послуг із перероблення листа. Встановлено лінії для поперечного та поздовжнього різання рулонного листа, у тому числі оцинкованого.

 

ДОСЯГНЕННЯ

 

Перше незалежне дослідження «50 провідних юридичних департаментів України» показало, що дирекція правового забезпечення Групи «Метінвест» – найкращі серед юридичних служб підприємств України. А ще колеги перемогли у VIII Міжнародному конкурсі «Найкращі юридичні департаменти – 2013» у номінації «Металургія та металообробка».

 

2014. РІК ВИПРОБУВАНЬ

2014 назавжди запам'ятається іншим, а не тим, про що ми сьогодні розповімо. Та попри весь страх війни, ми продовжували жити і працювати.

ПівдГЗК потужністю 11 млн тонн залізорудної сировини на рік став частиною компанії.

Азовсталь отримав сертифікат відповідності міжнародному стандарту ISO 14001:2004 «Системи екологічного менеджменту». ММКІ вивів з експлуатації мартенівське виробництво.

 

ДОСЯГНЕННЯ

 

Група Метінвест посіла другу сходинку в «Премії HR-бренд Україна 2014» у номінації «Регіон» із проєктом «HR воєнного часу». Метінвест увійшов до десятки найкращих роботодавців України у 2014 році за версією рейтингу «Капітал 500. Найкращі роботодавці України».

 

Цей рік став стартовим для конкурсу соціальних інвестицій «Місто нашими руками» в дев'яти містах Донецької, Дніпропетровської та Луганської областей.

Компанія також перемогла в номінації «Найкраще регіональне рішення». Зелений центр Метінвесту став переможцем XIII Всеукраїнського конкурсу «Екологічна якість і безпека» в номінації «Екологічна досконалість».

Не боячись повторитися скажемо, що 2014 розділив багато на до і після. Але життя продовжується. Попереду нові виклики, випробування та перемоги.

В 2014 году стартував  конкурс соціальних інвестицій «Місто нашими руками»

2015. НАРОДЖЕННЯ МЕТІНВЕСТ-ПРОМСЕРВІСУ

«Що день прийдешній нам готує» відомо лише в загальних рисах. Натомість ми докладно можемо розповісти про те, що було у 2015 році.

Азовсталь завершив капітальний ремонт доменної печі № 4. А ММКІ замінив фільтри на агломашинах №№ 1-3 у межах реконструкції аглофабрики, а ще на комбінаті запустився трубоелектрозварювальний цех.

Це рік народження Метінвест-Промсервіс.

У 2015 році 19 директорів підприємств і компаній Групи увійшли до списків «ТОП-100. Найкращі ТОП-менеджери України» за версією Delo.UA. Четверо CEO увійшли до першої десятки.

Група Метінвест очолила рейтинг «200 найбільших експортерів України», за версією газети «Бізнес». Холдинг також лідирує в галузевих рейтингах ТОП-10 експортерів металургійної продукції та ТОП-5 експортерів залізорудної сировини.

У рейтингу «Репутаційні активісти», складеному газетою «Бізнес», Група Метінвест лідирує серед підприємств важкої промисловості та відзначена у функціональній номінації – Антикриза року.

Метінвест посідає 6-е місце в рейтингу найбільших компаній Центральної та Східної Європи Deloitte TOP-500 (за підсумками 2014 року).

За даними Всесвітньої асоціації виробників сталі Worldsteel Метінвест посів 33-тє місце у списку найбільших світових виробників сталі (за підсумками 2014 року). У списку з 50 найбільших світових виробників сталі, крім нас, українських компаній немає.

2016. ЮВІЛЕЙНИЙ

На обрії 2016 рік. АКХЗ ввів у роботу установку каталітичного знешкодження вентиляційних викидів, аналогів якої немає на жодному українському металургійному підприємстві.

ММКІ завершив капітальний ремонт доменної печі № 4 та розпочав будівництво машини безперервного лиття заготовки № 4. Азовсталь запустив процес вдування пиловугільного палива в доменну піч № 4. ММК імені Ілліча та Азовсталь вперше в Україні розпочали виробництво атмосферостійкого прокату за євростандартом. А на італійському Trametal запустили лінію дробоструминної обробки та ґрунтування.

ПівнГЗК ввів в експлуатацію перший пусковий комплекс рудної циклічно-потокової технології на Першотравневому кар'єрі.

У Кривому Розі створено громадську спілку Зелений центр Метінвест.

Ми – перші серед українських компаній, що ввійшли до списку ТОП-500 найбільших у Центральній та Східній Європі на основі консолідованого виторгу компаній за 2015 рік.

Група Метінвест посіла перше місце за обсягом податкових відрахувань серед промислових підприємств у «ТОП-100 платників податків України».

Компанія відзначена в п'яти номінаціях рейтингу «Найкращі роботодавці країни» та в шести номінаціях рейтингу «Business HReformation 2016. Найкращі роботодавці України».

Наші юристи стали переможцями рейтингу 50 провідних юридичних департаментів України.

У рейтингу «Найкращі українські компанії з репутаційним активом», складеному газетою «Бізнес», Група Метінвест очолила рейтинг металургійних підприємств.

2017. ПАДІННЯ І ЗЛЕТИ

Можна сказати, що рік був складним, але ми впоралися. У березні 2017 року ми втратили контроль над нашими активами на НКТ. Але на те ми й сталеві, щоб загартовуватися. Рік приніс багато позитивних моментів.

Ми завершили реструктуризацію своєї фінансової заборгованості на загальну суму $2,8 млрд.

Група Метінвест на початку грудня пройшла міжнародний аудит ІТ-процесів та отримала сертифікат Центру експертизи клієнта SAP рівня Advanced. Компанія стала першою в Україні, четвертою в СНД й увійшла до ТОП-50 світових компаній, сертифікованих на цьому рівні.

Метінвест та Smart Maritime Group запустили сервіс із перероблення листового прокату.

ЦГЗК розпочав випуск обкотишів преміумкласу. А ще комбінат першим серед підприємств ГМК України запровадив енергосервісну модель.

Метінвест залучив п'ятирічну лінію фінансування від компанії «Катерпілар Файненшл Україна» для лізингу гірничотранспортного обладнання для ІнГЗК вартістю близько $17 млн.

АКХЗ вперше від початку бойових дій вийшов на повну потужність. ММКІ підписав контракт із Primetals Technologies Austria GmbH на розробку базового інжинірингу реконструкції листопрокатного цеху 1700.

У жовтні виступили організаторами першого Міжнародного металургійного форуму «Наука та інновації».

Були ще й нагороди. 

Метінвест став лауреатом конкурсу Platts Global Metals Awards 2017 – Група посіла перше місце в номінації Corporate Social Responsibility Award (Найкращі у цифрових комунікаціях).

Метінвест-Шиппінг, логістичний підрозділ Групи Метінвест, став переможцем одразу у двох номінаціях 10-го Національного морського рейтингу України за підсумками 2016 року.

Сторінка Метінвесту у Facebook стала переможцем премії «Найкраще корпоративне медіа України-2017», а сторінка в Instagram відзначена другим місцем.

2018. ДІДЖИТАЛІЗУЙ ЦЕ))

Час масштабних змін і трансформацій. Цей рік зробив нас сильніше, а ще приніс кілька крутих досягнень.

Метінвест отримав золото за інновації на конкурсі SAP Quality Awards 2018. У Групі Метінвест триває системна трансформація IT-функції. У вересні 2018 року створено нове підприємство – Метінвест Діджитал. Робота цієї IT-компанії буде організована з урахуванням найкращих практик цифрового бізнесу.

Журнал International Financing Review (IFR), авторитетне джерело інформації про ринки капіталу, визнав транзакцію Метінвесту з рефінансування своєї боргової заборгованості угодою року з випуску облігацій серед емітентів країн Європи, Близького Сходу й Африки.

 

ДОСЯГНЕННЯ

 

Група Метінвест завершила перенесення системи SAP на хмарну платформу. Компанія стала першим в Україні користувачем SAP HANA Enterprise Cloud (SAP HEC). Міграція даних визнана найбільшою за обсягом у Центральній та Східній Європі: у хмарі працюють 138 систем і понад 18 000 користувачів.

 

2019. МИСТЕЦТВО СТАЛІ 

Закінчуються попередні та розпочинаються нові масштабні соціальні та виробничі проєкти, а нова стратегія безпеки відзначена на міжнародному рівні.

Компанія «Метінвест-Шиппінг», логістичний підрозділ Групи Метінвест, посіла перше місце одразу у двох номінаціях 12-го Національного морського рейтингу України. Знову))

Голова Міжнародної асоціації соціального забезпечення (ISSA) в гірничій галузі Гельмут Інес вручив генеральному директору Групи Метінвест Юрію Риженкову сертифікат Vision Zero.

У Києві відбулася виставка відеоінсталяцій Art of steel. На відкритті генеральний директор Групи Метінвест Юрій Риженков презентував представникам бізнесу та влади книгу про виробництво сталі «Металургійна кухня».

Група Метінвест посіла призові місця у двох номінаціях конкурсу SAP Quality Awards 2019 серед країн Центральної та Східної Європи.

На Азовсталі виводять з експлуатації ДП № 5, а ДП № 6 капітально ремонтують.

Видання TXF назвало транзакцію щодо рефінансування боргових зобов'язань Групи «Європейською угодою року щодо фінансування сировинних товарів».

Метінвест підписав контракт з Air Liquide щодо будівництва сучасної повітророздільної установки на ММКІ.

Метінвест увійшов до п'ятірки найкращих на Worldsteel Steelie Award у номінації Excellence in digital communications. Це як металургійний Оскар! Премія щорічно присуджується компаніям-членам Всесвітньої асоціації сталі або приватним особам за їхній внесок у сталеливарну промисловість.

Метінвест Діджитал набув статусу золотого партнера Microsoft – Gold Certified Partner.

У Маріуполі Метінвест запустив після реконструкції стан «1700» на ММКІ. Завдяки реконструкції стану «1700» меткомбінат розширив виробничі можливості – сляби завтовшки 250 мм, які виробляє нова МБЛЗ № 4, прокатуватимуться в конкретному розмірному діапазоні, а маса рулону збільшиться до 30 т.

Облігації Метінвесту включені в глобальні боргові індекси ринків, що розвиваються.

2020. РІК НОВИХ ВИКЛИКІВ 

Беззаперечно, 2020 рік – випробування на міцність для всього світу. Метінвест упевнено подолав зону турбулентності. Група Метінвест вживає безпрецедентних заходів щодо боротьби з коронавірусом. Ми маємо намір усіма силами убезпечити свої підприємства, щоб вони продовжували безперебійно працювати й забезпечувати робочі місця, виплачувати податки та підтримувати економіку країни, яка безпосередньо залежить від їх діяльності. Але є й інші новини.

Метінвест залучив кредитну лінію на суму 24,4 млн євро на термін до 11 років під гарантії ЕКА для будівництва кисневого комплексу на ММК ім. Ілліча.

Метінвест Діджитал пройшов міжнародну сертифікацію та отримав статус партнера компанії SAP за напрямками SAP S/4HANA, SAP Ariba Solutions та SAP Sales Cloud.

 

ДОСЯГНЕННЯ

 

Група Метінвест визнана найпривабливішим роботодавцем у галузі металообробки та гірничодобувної промисловості України. Про це свідчать дані міжнародного незалежного дослідження привабливості бренду роботодавця Randstad Employer Brand Research, Україна – 2020.

 

Компанія «Метінвест-Шиппінг», генеральний експедитор Групи Метінвест, посіла перше місце в номінації «Експедитор року» за підсумками 13 Національного морського рейтингу України у 2019 році. Першу позицію в рейтингу компанія утримує п'ятий рік поспіль.

Метінвест залучив кредит на суму 9,8 млн євро під гарантії ЕКА для покупки та встановлення гідравлічної моталки на ММК ім. Ілліча. Центральний ГЗК завершив модернізацію обладнання для виробництва концентрату преміумкласу.

У 2020 році металургійні підприємства Групи освоїли 54 нових види продукції: Азовсталь – 23, ММКІ – 19, Запоріжсталь – 8, Юністил – 4.

$131 млн додатково інвестувала Група Метінвест у розвиток підприємств. Активізували реалізацію довгострокових проєктів і запустили нові. На ММКІ встановили нову гідравлічну моталку в ЛПЦ-1700, реконструювали бункери на складі руди та концентрату, запустили встановлення азотного торкретування. На ГЗК Кривого Рогу оновили парк кар'єрної техніки.

Група зробила значні кроки в екомодернізації виробництва. Завершення реконструкції аглофабрики на ММКІ дозволило на 90% зменшити викиди пилу та на 46% викиди сірки. Будівництво газоочищення на ДП № 3 зменшує на 69% викиди пилу. На Азовсталі закінчено реконструкцію систем аспірації міксерів №№ 1-2 конвертерного цеху. Це знизило викиди пилу на 56%. Триває заміна газоочисток у випалювальних машинах ПівнГЗК, конвертерному цеху Азовсталі та встановлення аспірації хвостових частин агломашини Запоріжсталі.

Також продовжується модернізація виробництва для покращення якості продукції. На ЦГЗК побудовано технологічну лінію для виготовлення DR-обкотишів. А на ПівнГЗК модернізували тракт на машинах ЛУРГІ-552 А та В.

Рекордний обсяг ремонтів за програмою «Робочий побут»: відремонтовано 118 об'єктів робочого побуту й покращено умови праці для 8 100 працівників.

2021. ТІЛЬКИ ВПЕРЕД!

Financial Times включив Metinvest Trametal у рейтинг Europe's Climate Leaders.

Метінвест купує найбільшого виробника коксівного вугілля в Україні. До складу придбаних активів входять кілька підприємств, головними з яких є шахтоуправління «Покровське» та Свято-Варваринська збагачувальна фабрика.

У Групі Метінвест ухвалили Кодекс ділового партнерства, щоб гарантувати винятково чесні ділові відносини між Групою та її партнерами.

Компанія першою в Україні запустила систему CRM одразу з двома модулями – C4C та CPQ, яка дозволяє підвищити якість обслуговування клієнтів.

Група покращила свій рейтинг у галузі екології, соціальної політики та корпоративного управління (ESG), присвоєний агентством Sustainalytics, провідним незалежним постачальником досліджень, рейтингів і даних у сфері ESG.

Метінвест створює в Маріуполі перший недержавний гірничо-металургійний університет Метінвест Політехніка. Університет Метінвест Політехніка відкритий для всіх молодих людей, які хочуть здобути інженерно-технічні професії, потрібні в українській промисловості, а також для співробітників Метінвесту, які бажають підвищити свою кваліфікацію.

В Україні створений перший недержавний гірсько-металургійний університет - Метінвест Політехніка

Спеціально до свого 15-річчя Група створила спецпроєкт «Робимо українське». Ми розповімо про внесок у національну економіку та розвиток міст. Ви дізнаєтеся, в яких українських об'єктах використано продукцію підприємств Метінвесту, і навіть зможете на них подивитися за допомогою доповненої реальності. А ще вас надихнуть історії українців – справжніх професіоналів, які щодня в різних сферах створюють круті продукти для країни та світу. Переходьте на сайт. Найцікавіше – попереду, і ви обов'язково маєте це побачити.

Час іде, і ми не зупиняємось! Група Метінвест запускає масштабний проєкт будівництва нового цеху з виробництва холоднокатаного прокату, оцинкованого та фарбованого рулону на Маріупольському металургійному комбінаті імені Ілліча. Загальні інвестиції у проєкт перевищать 1 млрд доларів.

З ДНЕМ НАРОДЖЕННЯ, МЕТІНВЕСТ! ТІЛЬКИ ВПЕРЕД! ВИЩЕ І ВИЩЕ!