Екомодернізація 18.05.2021 Читати 4 хв

На ММК імені Ілліча завершився капремонт доменної печі № 5

На меткомбінаті імені Ілліча Групи Метінвест одночасно з капітальним ремонтом доменної печі (ДП) № 5 встановили нове аспіраційне обладнання. Щодоби на об'єкті працювало понад 500 осіб, було задіяно велику кількість вантажопідйомної та будівельної техніки.

Наразі роботи з установки систем аспірації знаходяться на завершальному етапі. Ремонт доменної печі № 5 меткомбінату імені Ілліча проходив одночасно з будівництвом нових аспіраційних установок ливарного двору та підбункерних приміщень відповідно до програми технологічної модернізації виробничого обладнання Групи Метінвест.

Фахівці підприємства ТОВ «Метінвест-Промсервіс» на двох ливарних дворах ДП № 5 провели ремонт жолобів льоток, кожуха горна, холодильників, замінили чавунну льотку малого двору, встановили новий засипний апарат, відремонтували механообладнання та змонтували новий трубопровід. На повітронагрівачах № 18-19 доменної печі повністю замінили футерування камер горіння, штуцерів і лазів, а на повітронагрівачі № 18 замінили ще й футеровку купола.

Паралельно з капремонтом печі ТОВ «Метінвест-Інжиніринг» виконував роботи з оснащення ДП № 5 новими аспіраційними установками. Пройшов первинний технічний огляд обладнання підвищеної небезпеки та виконується підготовка до проведення пуско-налагоджувальних робіт. До початку введення обладнання в режим пуско-налагодження експлуатація доменної печі триває з попередньою системою пилопригнічення азотом.

«Після завершення пуско-налагоджувальних робіт залишкова запиленість газів, що відходять від ливарних дворів і підбункерних приміщень доменної печі № 5, не перевищить 20 мг/куб. метр», – зазначив начальник відділу охорони навколишнього середовища меткомбінату імені Ілліча Володимир Колодочка.

Нагадаємо, що в 2020 році виконувався капітальний ремонт доменної печі № 3 з оснащенням її новими аспіраційними установками ливарного двору та підбункерних приміщень. На черзі покрокова реконструкція всього доменного переділу.