Дайджест 19.04.2021 Читати 7 хв

Виробничий дайджест Метінвесту за березень 2021 року

Краса в очах того, хто дивиться. Ми бачимо світ таким, яким хочемо його бачити. Хтось помічає тільки весняну сльоту під ногами, а хтось захоплено спостерігає за цвітінням сакури. Прекрасне є завжди й в усьому. Показуємо на прикладі виробничого Дайджест Метінвесту за минулий місяць, а заразом  прогулюємося гірничо-металургійною арт-галереєю.

---

Міць і грація. Кар'єрна техніка в якомусь сенсі – це сталеві м'язи, за змістом – як «Мислитель» Огюста Родена, тільки у важкій промисловості.

Загалом «тачки Метінвесту» – любов із першого погляду, а ще вони неймовірно великі та гарні. До Глеюватського кар'єру ЦГЗК приїхали два нових самоскиди БелАЗ. 130-тонники працюватимуть у гірничо-транспортному цеху № 1.

На спецзамовлення ММКІ виготовили спеціальний фургон, який буде працювати в бюро радіаційної безпеки управління випробувань комбінату.

Метінвест Кривий Ріг купив 14 нових вахтових автомобілів. Комфортні, надійні. Нова техніка буде перевозити співробітників ПівнГЗК, ЦГЗК, ІнГЗК. У цеху технологічного автотранспорту ІнГЗК оновлюють два великовантажники – БелАЗ-75131 і САТ-785С.

——— 

Не старіє тільки класика, все інше потрібно оновлювати. Новинки – вони завжди доречні.

Нещодавно в кар'єрі ІнГЗК почали працювати автоматизовані заправні станції. Три нових АЗС допоможуть скоротити час заправки автомобілів. На ПівнГЗК побудують сучасний гідротехнічний об'єкт згущення відходів збагачення. Комплекс згущення хвостової пульпи – другий в Україні промисловий об'єкт такого типу, що буде побудований із застосуванням світових практик. Перший подібний був на ПівдГЗК.

На фабриці огрудкування ЦГЗК модернізували систему управління вентилятором обпалювальної машини. Новинка знизила витрату електрики на 30%. На Азовсталі за 18 діб фахівці повністю оновили МБЛЗ № 5. У цей ремонт Метінвест інвестував 10 млн грн. У конвертерному цеху Азовсталі завершили реконструкцію системи освітлення. Встановили більше 2000 LED-світильників.

Для економії енергоресурсів у цехах Північного ГЗК завершили масштабні проєкти з установки світлодіодних світильників на двох дробильних і збагачувальних фабриках, у цеху виробництва обкотишів № 1.

На теплоелектроцентралі АКХЗ завершили будівництво складу для вапна, а на Запоріжсталі встановили 58 світлодіодних світильників на складі відповідального зберігання та на складі рулонів.

——— 

Час випробовує на міцність все і всіх. Багато хто, щоб підтримувати себе в формі, займається спортом. А ми  підтримуємо в тонусі техніку.

У доменному цеху Азовсталі капітально відремонтують три доменні печі. Після планового оновлення вже запустили домну № 2. Щоб поліпшити працездатність і надійність, провели заміну засипного апарату діаметром 5000 мм, який забезпечує завантаження доменної печі матеріалами.

ММК ім. Ілліча покроково реконструює газоочистки доменного переділу. Слідом за третьою доменною піччю реконструйованими газоочисними установками підбункерних приміщень оснастять ДП № 5, також встановлять аспіраційні зонти на ливарному дворі агрегату. Щоб усе працювало як слід, Метінвест Промсервіс проводить капітальні ремонти. Нещодавно оновили міксер № 3 ММКІ.

——— 

Практично всьому можна поставити оцінку. Хоч у мистецтві, хоч у виробництві.

Якість судосталі Азовсталі підтверджено міжнародним сертифікатом англійської класифікаційної спілки Регістр Ллойда.

Одразу два проєктних офіси Групи – Метінвест Інжиніринг і Metinvest Digital – увійшли в ТОП-10 кращих України за результатами рейтингу PMO UA Awards 2020 року, який проводився PMI Ukraine Chapter за підтримки Всесвітньої Асоціації з управління проєктами PMI.

З початку року Азовсталь освоїв чотири нових види продукції та виготовив листовий прокат із підвищеними властивостями міцності для єгипетського трубного заводу.

——— 

Ландшафтний дизайн – мистецтво не нове, але завжди актуальне.

Північний ГЗК висадив 23 тисячі саджанців на проммайданчику. Дерева й кущі зайняли територію 12 гектарів. На реалізацію екопроєкту комбінат направив близько 2 млн гривень.

П'ять гідромоніторів із ємністю цистерни 119 кубометрів будуть цілодобово зрошувати забої та технологічні дороги Першотравневого й Ганнівського кар'єрів Північного ГЗК.

——— 

І наостанок – одна з найважливіших подій весни (принаймні для нас). Справжнє мистецтво – коли думка збирає пазл із тисяч дрібних деталей і змушує все працювати як єдиний механізм.

Метінвест Маріуполь реконструює аспіраційне обладнання на чотирьох ділянках вапняно-обпалювального цеху Азовсталі. У цей проєкт інвестували 358 млн грн. У ході оновлення встановлять 54 локальних і 7 плоскорукавних фільтрів, які будуть вловлювати пил. Новинка буде обладнана системою саморегенерації, а для продувки фільтрів встановлять три модульних компресорних станції.