Продукція 15.03.2021 Читати 4 хв

Складне замовлення, нові види продукції та перевірена якість комбінату Азовсталь

Розширення сортаменту, ринків збуту й виконання замовлень є важливою складовою стабільної роботи трудового колективу меткомбінату «Азовсталь» Групи Метінвест. З початку року на підприємстві вже освоїли чотири нових види продукції та виготовили листовий прокат із підвищеними властивостями міцності для єгипетського трубного заводу IPIC.

Спеціально для виконання цього замовлення опрацювали хімічний склад сталі, а також технологію виробництва й прокатки листової продукції. З початку року на меткомбінаті «Азовсталь» освоєно чотири нових види металопродукції. Серед них плити завтовшки 100 мм зі сталі марки С355-6 за ГОСТ 27772-2015, що застосовуються в будівництві, і плити завтовшки 60 мм з марки сталі S355J2W за EN 10025-5. Також металурги налагодили виробництво листового прокату завтовшки 30-44 мм зі сталі марки S550Q і слябів завтовшки 220 мм з марки сталі HSLA 35 (DS0006A).

Крім того, на початку року від єгипетської компанії надійшло замовлення на виробництво листового прокату з індивідуальними характеристиками зі сталі марок Х52М, L245 / GrB PSL1 і S275JR + N. Крім комплексу механічних властивостей сталі Х52М клієнт висунув ряд додаткових високих вимог щодо меж плинності й міцності, частки в'язкої складової на ударних зразках і при випробуваннях падаючим вантажем.

Для отримання необхідних властивостей фахівці технологічного управління меткомбінату «Азовсталь» і прокатники товстолистового цеху опрацювали хімічний склад сталі з виконанням легування з низьким вмістом вуглецю, сірки й визначеним співвідношенням марганцю, ніобію й титану, а також технологію контрольованої прокатки без прискореного охолодження продукції.

Незалежна інспекція BUREAU VERITAS без зауважень прийняла виготовлену металопродукцію як за поверхнею та якістю, так і за механічними випробуванннями. У встановлені терміни замовлення високої складності було виконане – метал відвантажений замовнику та прибув у порт призначення.

 

«Меткомбінат «Азовсталь» не перший рік співпрацює з IPIC, поставляючи в Єгипет штрипсовий прокат для виробництва труб, – зазначив директор з технології та якості МК «Азовсталь» Групи Метінвест Дмитро Зотов. – Завдання для меткомбінату залишається незмінним: для збереження конкурентоспроможності необхідно максимально зберегти існуючі ринки збуту, виконуючи складні замовлення, а також за рахунок розвитку продуктового портфеля й високої якості металопрокату завойовувати нові. Завдяки командній роботі фахівців підприємства нам це вдається».