Більше ніж сталь 25.06.2017 Читати 4 хв

ВІТРИЛЬНИК FLYING CLIPPER

Вітрила – це ті ж самі крила. Вітер дає відчуття свободи. Вода за бортом очищує думки. Чергова розповідь Більше ніж сталь повертає історію назад. Залишаючи флер романтики, але надаючи всій конструкції сучасну надійність. Метінвест поставив сталь для будівництва вітрильника Flying Clipper.

Наприкінці цього року готується зійти на воду найбільше вітрильне судно у світі під назвою Flying Clipper, яке будує хорватська корабельня Brodosplit. Воно стане майже точною копією легендарного п’ятищоглового барку «Франс II», збудованого в місті Бордо в далекому 1911 році. Оригінал був також найбільшим серед подібних.

Це буде вже четверте вітрильне судно круїзної компанії Star Clippers. Його довжина – 162 метри (майже на 16 метрів більше, ніж в оригіналу), вага – понад 8,7 тис. тонн. Корабель зможе розмітити в комфортабельних каютах майже 300 пасажирів.

До цього найбільшим барком цієї круїзної компанії вважалося судно Royal Clipper, побудоване за моделлю німецької «Пруссії» 1902 року. Flying Clipper займе місце флагмана вітрильного флоту компанії. На плаву його триматиме судолист Метінвесту комбінатів ММКІ та Азовсталь.