Модернізація 19.11.2021 Читати 4 хв

Метінвест будує новий цех на ММКІ

Група Метінвест продовжує реалізацію масштабного інвестпроекту на ММК імені Ілліча. Повним ходом йдуть роботи з підготовки будівельного майданчика нового цеху з виробництва холодного прокату, оцинкованого та забарвленого рулону. Загальні інвестиції Групи Метінвест у проект перевищать 1 млрд. доларів США. Генеральний підрядник проекту – ТОВ "Метінвест Інжиніринг".

На даний момент продовжується підготовка будмайданчика для нового ЦГП. Вже виконано будівництво кабельної естакади, перенесення та перепідключення кабелів 10КВ та оптоволоконного кабелю. Щодня в роботах задіяна спецтехніка: 25 самоскидів, чотири екскаватори, два навантажувачі та три бульдозери.

Для безпеки переміщення співробітників облаштовано новий пішохідний маршрут та організовано контрольно-пропускний пункт.

До кінця року наші фахівці будуть зайняті пристроєм захисних підпірних стін лінії електропередачі та укосів між її опорами з посиленням георешітки. На даний момент розпочали і наступного року доведеться закінчити перенесення частини залізничних колій перегону «станція Аглофабрика-станція Західна» та «станція Новопрокатна».

— Денис КАМИШЕНКО, керівник проекту управління капітального будівництва ММКІ

Проектируемые габариты основного цеха по производству холодного проката, оцинкованного и окрашенного рулона ММК имени Ильича – порядка 750 метров в длину и до 140 метров в ширину.  

На першому етапі з основного обладнання буде змонтовано 5-ти клітьовий стан холодної прокатки суміщений з травильною лінією, агрегат нанесення цинкового покриття та комбінований агрегат з можливістю отримання продукції з цинковим та полімерним покриттям. Інвестиції в цю частину будівництва перевищать 800 млн. доларів. На другому етапі виконають монтаж агрегатів поздовжнього та поперечного різання, печей для відпалу рулонів, агрегату з нанесення полімерного покриття.

— Ігор ШУЛЬГА, директор програм холодного прокату ТОВ «Метінвест Інжиніринг»

Додатково буде збудовано об'єкти водного господарства, газоочищення, встановлення регенерації соляної кислоти, високовольтну підстанцію, склади пально-мастильних матеріалів, виконано транспортну розв'язку. Будівництво планується виконати у два етапи та завершити у 2028 році.

Варто зазначити, новий прокатний комплекс дозволить розширити сортамент продукції, орієнтуючись на внутрішній ринок і ринок СНД, Європи. Компанія стане ще більш конкурентоспроможною, витіснивши з українського ринку неякісний товар з інших країн.