Важлива новина 17.02.2022 Читати 8 хв

Акціонери Групи Метінвест відвідали Маріуполь

Рінат Ахметов та Вадим Новинський побували у Маріуполі з робочим візитом. Акціонери зустрілися з робітничими колективами Групи, оглянули модернізовані промислові об'єкти підприємств і відвідали міські локації, які допоміг збудувати Метінвест.

У День єднання, 16 лютого, Рінат Ахметов і Вадим Новинський прибули до Маріуполя, щоб підтримати співробітників Метінвесту й містян, а також зробити низку важливих заяв про інвестиції, перспективи та проєкти компанії. 

Металургійні комбінати – опора країни

На зустрічі з колективами маріупольських підприємств Групи Метінвест – металургійного комбінату ім. Ілліча й «Азовсталь», Маріупольського ремонтно-механічного заводу та «Метінвест Промсервісу» – Рінат Ахметов і народний депутат України Вадим Новинський обговорювали розвиток виробництва, модернізацію обладнання, реалізацію масштабних виробничих та екологічних проєктів. Розповіли про вкладення в соціальний захист співробітників і підвищення заробітної плати з 1 березня. Також акціонери зазначили, що металурги завжди були й будуть надійною опорою Маріуполя та України – від їхньої стабільної роботи залежить добробут усієї країни.

 

Ми інвестували, інвестуємо та інвестуватимемо в місто Маріуполь і наші підприємства. Ми зробимо зі свого боку все, щоб люди мали гідну роботу, гідну зарплату, а найголовніше – щасливе життя.

— Рінат Ахметов

 

Підвищувати соціальні гарантії робітників – традиційна практика нашої компанії. Метінвест утримує та залучає нових співробітників за допомогою різних систем мотивацій, серед яких – рівень заробітної плати, що перевищує і середньоукраїнський, і галузевий.

— Вадим Новинський

Під час візиту Рінат Ахметов і Вадим Новинський оглянули цехи маріупольських меткомбінатів. Побували на МБЛЗ-4, оновленому стані «1700» ММКІ, сучасній доменній печі № 3 Азовсталі. Ці об'єкти оснащені інноваційним устаткуванням, яке підвищує енергоефективність виробництва та якість продукції. Також гості відвідали будівельний майданчик цеху з виробництва холодного прокату, оцинкованого та фарбованого рулону ММК імені Ілліча. На запуск комплексу ЦХП Метінвест спрямує понад 1 млрд доларів США. 

Особливу увагу приділили реалізації екологічних програм на підприємствах – масштабній модернізації аглофабрики, аспіраційним системам доменного цеху ММКІ, реконструкції газоочищення конвертерів № 1 і 2 на Азовсталі.

 

ФАКТ

 

З 2013 до 2021 року викиди пилу знизилися в сім разів за однакових показників обсягів виробництва.

 

– Ми робимо все, щоб Маріуполь розвивався, а в маріупольців була гідна робота, гідна зарплатня та щасливе життя. Мені хотілося б сказати всім співробітникам щире дякую за працю, за відповідальність, а найголовніше – за любов до рідних заводів, до рідного міста й до нашої рідної країни. – Рінат АХМЕТОВ, акціонер Групи Метінвест.

Разом можна зробити більше

У межах візиту до Маріуполя Рінат Ахметов та Вадим Новинський побували на будівництві першого в Україні недержавного гірничо-металургійного університету «Метінвест Політехніка». Тут якраз завершили монтаж «нульового циклу» будівлі навчального корпусу, встановили перші сталеві конструкції. Наразі фахівці закріплюють залізобетонні й сталеві конструкції, щоб змонтувати скляний фасад. Планується, що виш відкриє свої двері для перших студентів у вересні 2022 року.

– Метінвест Політехніка – це історія про патріотизм – вибір своєї країни для життя й роботи. Тут навчатимуться найкращі студенти з усієї України. Ми в цьому впевнені. Метінвест Політехніка – заявка на майбутнє, сигнал про те, що Група Метінвест в Україні серйозно й надовго. Цими інвестиціями ми говоримо про свою впевненість у стабільності та розвитку нашої України. Твердо переконані, що наша країна на правильному шляху. – Юрій РИЖЕНКОВ, генеральний директор Групи Метінвест.

Також у Маріуполі акціонери відвідали об'єкти міської інфраструктури, які допоміг реконструювати Метінвест. Побачили улюблене місце відпочинку мешканців та гостей Маріуполя – оновлений пірс. Його капремонт коштував майже 43 мільйони гривень, і половину з цієї суми виділила Група Метінвест. Побачили «культурні магніти» Лівобережного району – Мультицентр та парк «Веселка». Оцінили масштаби змін на площі Свободи та Миру. Відвідали один із найкращих освітніх центрів міста – опорну школу № 26.

Крім того, попри щільний графік робочої поїздки до Маріуполя, Рінат Ахметов і Вадим Новинський вшанували пам'ять героя України Володимира Бойка та зустрілися з його вдовою – Клавдією Олександрівною. 

– За останні роки Маріуполь став одним із найгарніших і найпрогресивніших міст України. Група Метінвест разом із місцевою владою вкладають великі кошти у створення сучасного міста з розвиненою інфраструктурою. Ще багато чого належить зробити, але вже зараз модель розвитку Маріуполя, де бізнес та влада досягли найбільшого ступеня взаємодії, є прикладом для інших муніципалітетів в Україні. Упевнений, завдяки такому рівню інвестицій у виробництво, в екологічні та освітні проєкти маріупольці зможуть і надалі пишатися своїм містом, а їхні діти захочуть жити в ньому. – Вадим НОВИНСЬКИЙ, акціонер Групи Метінвест.

 
 

СОЦІНВЕСТИЦІЇ

 

~ 1 мільярд гривень за останні 10 років вклала Група Метінвест у соціальну сферу Маріуполя.

 

– Група Метінвест – надійний партнер маріупольської громади вже багато років. Ця підтримка є важливою для міста. За останні шість років спільної роботи ми змогли змінити місто, зробити його комфортнішим для життя. Дуже важливо, що допомога від Благодійних Фондів і Групи Метінвест завжди є своєчасною. Адже в період пандемії саме завдяки цій підтримці Маріуполь вистояв та витримав удар. Водночас ми змогли врятувати життя тисяч людей. Ця допомога неоціненна. – Вадим БОЙЧЕНКО, мер міста Маріуполь.

Інвестиції металургів допомогли муніципалітету оновити Театральний сквер, ювілейний парк імені Гурова, відкрити IT-простори «Спалах» і «1991». Також за підтримки Метінвесту створено Центри надання адміністративних послуг у Центральному та Лівобережному районах Маріуполя.