Більше ніж сталь 06.08.2021 Читати 5 хв

Повітряні ворота Саксонії: аеропорт Лейпциг-Галле

Що спільного між Олімпіадою, дивним адміністративним устроєм німецьких земель, найстарішим ярмарком Європи, голлівудськими блокбастерами та сталлю Метінвесту? Попри на відсутність очевидних зв'язків, їх об’єднує аеропорт Лейпциг/Галле.

Нехай його назва не вводить вас в оману – аеропорт розташований біля містечка Шкойдіц. Річ у тім, що за угодою 2007 року Лейпциг отримав землю за межами аеропорту, тоді як право власності на територію летовища передали району Деліц і найближчому місту – Шкойдіц.

 

Легендарний Ан-225 «Мрія» в аеропорту Лейпциг/Галле

ІНФРАСТРУКТУРА

1 термінал, що об’єднує зупинку для автівок, пункти реєстрації та вихід до поїздів. 

2 злітно-посадкові смуги.

2 автомагістралі – A9 (Берлін – Мюнхен) та A14 (Дрезден – Магдебург).

Хоч аеропорт збудували ще 1927 року, міжнародні рейси він став приймати значно пізніше – коли європейські авіаперевізники почали привозити сюди відвідувачів Лейпцизького ярмарку. А ось останнє оновлення аеропорту відбулося завдяки іншій знаковій події – Олімпійським іграм 2012 року. Лейпциг претендував на проведення світових змагань, і міську інфраструктуру готували до участі в конкурсному відборі. І хоча право провести Олімпіаду тоді виграв Лондон, повітряні ворота Саксонії модернізували.

Після реконструкції Лейпциг/Галле перетворився на важливий  транспортний вузол Німеччини 

Цікаво, що для реконструкції Лейпциг/Галле використовувався товстий лист італійського заводу Metinvest Trametal. Наразі цей міжнародний аеропорт обслуговує майже 2,6 млн пасажирів щороку. 

ЧИСЛА І ФАКТИ

2,6 млн пасажирів щорічно користуються послугами Лейпциг/Галле

5 місце за обсягом вантажних перевезень у Європі

11-й за величиною аеропорт за кількістю пасажирів у Німеччині 

18 авіакомпаній здійснюють регулярні й чартерні рейси