This page hasn't been translated into English yet.
Aid to fighters 7/12/2022 Read 4 min

Запорізькі металурги Метінвесту виготовили спецукриття для військових

Модульні укриття не тільки полегшать військову логістику, а й допоможуть зберегти життя українських захисників.

Запорізькі металурги продовжують допомагати військовим України боронити рідну землю. Підприємство Метінвесту в Запоріжжі виготовило для захисників два модульних укриття для бліндажів. Металеве спецукриття розміром 2х6 м призначене для зміцнення окопу, а значить – додаткового захисту та збереження життів українських воїнів.

Щоб виготовити укриття, фахівці Метінвесту переналаштували обладнання, закупили спецсталь, валки й старанно працювали над старими кресленнями. Про особливості виробництва розповіла головний спеціаліст зі зварювання та збірки металоконструкцій підприємства Метінвест у Запоріжжі Анна УДОТ:

– Наразі ми виготовили модульне укриття. Унікальність цього замовлення полягає в тому, що для нього ми використовували вальцьований лист «хвиля». Зробили оснастку з урахування конфігурації даного листа «хвиля» і валки. З таким матеріалом ми працювали вперше. До роботи над укриттям було залучено зо 10 фахівців, які працювали над однією конструкцією приблизно 10 днів.

Як зазначила Анна Удот, металоконструкція виготовлена так, що її можна доставити на місце розміщення укриття в розібраному вигляді, без використання вантажних кранів. Усередині укриття є зони для відпочинку військових, а також для облаштування мінімального побуту. Тут є і місця для буржуйок і виходи для труб. У підлозі продумані стоки для води, є запасний вихід із драбиною.

Першу партію модульних укриттів від Метінвесту наші захисники протестують уже незабаром. Однак уже зараз можна сказати, що такі споруди не тільки полегшать військову логістику, а й допоможуть зберегти життя наших військових.

Нагадаємо, що з перших днів війни Група Метінвест надає системну допомогу оборонцям України. Зокрема, військовослужбовці Головного управління розвідки вже отримали від компанії 1000 комплектів амуніції спецпризначення та 150 безпілотників. Днями військовим медикам металурги передали 20 спеціалізованих машин швидкої допомоги, що відправляться на передній край рятувати життя поранених бійців.

З першого дня повномасштабного російського вторгнення бізнеси й ініціативи Ріната Ахметова надають підтримку державі, військовим та мирним, щоб Україна змогла вистояти та перемогти, а люди – зберегти життя і здоров’я. З 24 лютого по 1 липня бізнеси SCM, Фонд Ріната Ахметова та футбольний клуб «Шахтар» передали на допомогу 2,7 млрд грн або приблизно 90 млн доларів.

Про актуальну ситуацію на підприємствах Групи Метінвест і в Україні читайте в спеціальному лонгріді. Оновлення інформації – 24/7. Додавайте до закладок та діліться з друзями. Зберігайте спокій і довіряйте лише офіційним джерелам інформації.