This page hasn't been translated into English yet.
Career 8/11/2023 Read 5 min

«Якщо є інтерес, то усі складнощі легко подолаєте», − студент Метінвест Політехніки Євгеній Лактіонов

Вступна кампанія до першого в Україні гірничо-металургійного університету в самому розпалі. Існує безліч факторів, що можуть надихнути вступників здобувати знання в Метінвест Політехніці, однак, одним з найпотужніших джерел мотивації можуть бути успіхи і досягнення студентів, які вже навчаються.

Євген Лактіонов – студент освітньої програми Інтелектуальні системи управління в гірничо-металургійному виробництві. Завдяки зручному гнучкому графіку освітнього процесу, він успішно поєднує навчання в університеті, спортивні заняття, активну участь у студентському самоврядуванні та роботу на Запорізькому ливарно-механічному заводі у Кривому Розі.

Євгеній добре розуміє, що для підкорення нових професійних обріїв у майбутньому необхідно постійно розвиватись, «прокачувати» та підживлювати  знання. Про вибір освітньої програми, переваги навчання у Метінвест Політехніці, перспективи професійного розвитку та плани на майбутнє він розповів в інтерв’ю.

Євген Лактіонов

Євгене, що стало вашою особистою мотивацією до вступу у Метінвест Політехніку?

По-перше, це кар’єрне зростання. По-друге, я завжди прагну поглибити свої знання, постійно дізнаватися нового та використовувати здобуті знання в житті.

Ви  − майбутній магістр освітньої програми «Інтелектуальні системи управління в гірничо-металургійному виробництві». У чому вбачаєте перспективи саме напряму автоматизації виробництва?

На базі підприємства, де працюю, моєю метою є вдосконалення автоматизації виробництва для досягнення економічного ефекту та полегшення праці операторів верстатів. Для досягнення цієї мети мені потрібно глибоке розуміння сучасних систем автоматизації. Тому саме цю освітню програму я обрав у Метінвест Політехніці.

Які є можливості для студентів отримати практичний досвід або зайнятися дослідницькою роботою в рамках цієї програми?

Для студентів освітніх програм у Метінвест Політехніці проводяться виїзні офлайн-сесії. Такий спосіб практики допомагає засвоїти отримані теоретичні знання на реальному виробництві. Я впевнений, що кожен студент з моєї групи під час практики дізнався для себе нового з автоматизації безпосередньо на підприємстві. Після повернення на робоче місце я вже маю план вдосконалення свого робочого процесу.

У Метінвест Політехніці поєднується онлайн- та офлайн-навчання. Чи зручно у такому форматі здобувати вищу освіту?

Так, це зручно. Я встигаю поєднувати роботу, два виду спорту, навчання та сімейні справи. Офлайн навчання навіть урізноманітнило моє життя: я познайомився з куратором та одногрупниками, мав можливість наживо поспілкуватися. Але найголовніше в офлайн-зустрічі – це реальне навчання, практика, отримання цінного професійного досвіду.

Після перемоги на Україну чекає велике відновлення. Інженерно-технічні професії зараз у великому попиті на ринку праці. Чи плануєте надалі пов‘язати своє професійне життя з цією сферою, Україною та інженерно-технічним світом?  

Так, планую. Після Перемоги України роботи буде ще більше, і це водночас велика відповідальність. Адже попереду безліч проєктів відновлення країни, серед яких також відбудова ММКІ та АЗОВСТАЛІ, в яких із радістю, завдяки здобутим знанням в Метінвест Політехніці, візьму учать у ролі керівника проєкту. 

Як університет сприяє зв'язкам зі студентами, і чи є можливість залучення до проєктів або суспільно-важливої діяльності?

У Метінвест Політехніці функціонує Студентська Рада, до складу якої я вхожу. Кожен її учасник має певне завдання. У нас є вільне спілкування з кожним студентом на будь-які теми, налагоджено комунікацію із старостами усіх груп. Також студентське самоврядування проводить різні активності для студентів та викладачів. Незабаром планується масштабний онлайн-забіг серед студентів, викладачів та робітників підприємств Групи Метінвест. Користуючись нагодою, усіх запрошую взяти участь.

Що б ви порекомендували іншим вступникам, які розглядають вступ до Метінвест Політехніки, і окремо – програму «Інтелектуальні системи управління та робототехнічні комплекси в гірничо-металургійному виробництві»?

Шановні вступники та колеги, бажаю тільки одного, − натхнення. Якщо є інтерес до справи, то усі складнощі ви легко подолаєте. Отриманні знання за освітнім напрямом автоматизації допоможуть не тільки пізнати усі процеси робототехніки, інтелектуальних систем управління та електроніки, але й отримаєте знання з технології виробництва у гірській, металургійній, ливарній та металообробній сфері. 

Нагадуємо, що в університеті працює приймальна комісія. Відповіді на будь-які питання щодо вступу до Метінвест Політехніки можна отримати за номером телефону: +38(095) 070-06-37, або надіслати лист-запит на електронну адресу pk@mipolytech.education/


Про актуальну ситуацію на підприємствах Групи Метінвест і в Україні читайте в спеціальному лонгріді. Оновлення інформації – 24/7. Додавайте до закладок та діліться з друзями. Зберігайте спокій і довіряйте лише офіційним джерелам інформації.