This page hasn't been translated into English yet.
Modernization 9/20/2022 Read 4 min

Як Авдіївський коксохім функціонує в умовах війни

У структурних підрозділах АКХЗ Групи Метінвест ведеться підготовка до зими. Однак це відбувається в умовах постійних ворожих обстрілів.

– Коксові цехи заводу знаходяться на холодній консервації. Вперше за історію АКХЗ температура в камерах коксування зрівнялася з температурою повітря. Але попри те, що батареї вже законсервовано, залишати їх без нагляду не можна, щоб не допустити руйнування кладки. Ось і зараз ми в цеху займаємося навантаженням анкерних колон. І продовжуємо вірити, що незабаром настане мир, і печі вдасться запустити. Без віри в це неможливо було б жити та працювати в таких умовах, – розповідає дверевий коксового цеху № 4 АКХЗ Володимир ВОЛНЕНКО.

З початку евакуації з міста було організовано виїзд та розміщено у безпечних регіонах більш як 1000 співробітників підприємства. 470 авдіївців вже отримали роботу на працюючих підприємствах Метінвесту.  На промислові майданчики АКХЗ в Авдіївці та українському Нью-Йорку продовжують виходити на роботу понад 150 заводчан, які забезпечують безпеку та консервацію обладнання, виконують критичні ремонти. 

У структурних підрозділах заводу триває підготовка до зими. Для бомбосховищ доставлено вугілля та очікується постачання опалювальних котлів, щоб під час обстрілів заводчани могли перебувати в укриттях у відносно комфортних умовах. У 2022 році вперше в історії АКХЗ заводська теплоелектроцентраль не може забезпечити теплом не лише місто, а й структурні підрозділи самого заводу. ТЕЦ, як і весь АКХЗ, на консервації. Щоб вона змогла відновити роботу, потрібен величезний обсяг робіт з відновлення її обладнання та комунікацій. Це має сенс лише після припинення бойових дій у регіоні.

– Авдіївські коксохіміки не можуть кинути напризволяще підприємство, від якого залежить наше майбутнє, майбутнє нашого міста. І ми працюємо над тим, щоб зробити їхнє перебування на території АКХЗ максимально безпечним у зимовий період. Але ми не можемо допомогти у виживанні взимку мешканцям, які залишаються в місті. Справа навіть не в обладнані чи витратах. Міські бомбосховища та підвали, де живуть зараз люди, не пристосовані для встановлення твердопаливних котлів і печей, на яких опалення здійснюється вогнем. Немає вентиляції та необхідних умов пожежної безпеки. Те, що цієї зими не буде центрального опалення в будинках міста, стало зрозуміло ще навесні. Гірше, що, цю зиму, імовірно, доведеться обходитися без газу й електроенергії, яких у місті немає вже понад п'ять місяців. Тому сьогодні єдине розумне рішення для авдіївців – евакуюватися, щоб перезимувати в безпечних умовах, – наголосив в. о. генерального директора АКХЗ
Юрій КЦИНЕНКО.

Про актуальну ситуацію на підприємствах Групи Метінвест і в Україні читайте в спеціальному лонгріді. Оновлення інформації – 24/7. Додавайте до закладок та діліться з друзями. Зберігайте спокій і довіряйте лише офіційним джерелам інформації.