Співробітниця ММКІ, а тепер провідний економіст управління Центрального ГЗК Євдокія Фрушичева поділилася своєю історією порятунку з окупованого Маріуполя.
– Що сприяло вашому рішенню виїхати з міста?
– Рішення було спонтанне. Ми довго не наважувалися, бо люди їхали, і ми не знали, доїхали вони чи ні. Вони ні поверталися, ні дзвонили – зв'язку в нас не було. Поштовхом було те, що будинок, у якому ми ховалися, спалахнув. Це трапилося вже втретє, однак на цей раз пожежа була значною. Ми зрозуміли, що йти нам тепер нікуди, а самотужки ми його вже не загасимо. З Маріуполя нас вивезли родичі. У машині їхало шестеро осіб і собака. Якби не вони, ми й досі були б там.
– Як склалося життя після Маріуполя?
– Відразу після приїзду на контрольовану Україною територію мені зателефонували з Метінвесту й запропонували продовжити роботу на ММКІ для закриття питань у системі, що накопичилися за два місяці, за умови, що в мене з собою комп'ютер. Два роки тому нам оновили системні блоки, вони тепер маленькі, як блокнот. Коли наше місто повністю знеструмили, я поклала його в «тривожну валізу», тому що боялася, що важлива інформація може потрапити до чужих рук. Звісно, я погодилася працювати. Через півтора місяця мені зателефонували з Центрального ГЗК і запропонували вакантну посаду за моїм напрямом. У мене вже був великий досвід роботи, тому додаткове навчання не знадобилося.
– Чим, окрім роботи на ЦГЗК, займаєтеся зараз?
– Нині насамперед намагаюся розпочати все спочатку. Життя занулилося, і я не можу ніяк звикнути до думки, що в мене тепер немає домівки. І це не метафора, два тижні тому мій багатоповерховий будинок знесли, тому що він не підлягав відновленню. Є потреби, які я ніяк не можу вирішити, і волонтери, на жаль, не займаються такими питаннями. Є проблеми зі здоров'ям, наслідки нервових стресів та переохолодження. На додачу – підлітковий вік у сина та загострення всіх його проявів у зв'язку з пережитим. Вірю, що все поступово налагодиться, але на це витрачається дуже багато сил.
– Якою ви бачите Україну після війни?
– Мій мозок досі блокує розуміння того, що все це сталося в реальності. Я досі все сприймаю, як сон. Психолог сказала, що це добре, підсвідомість захищається таким чином. Дуже часто, щоб уникнути негативних думок, перед сном я заплющую очі й малюю собі нашу країну та моє місто яскравими фарбами. Уявляю, як закінчиться війна, і ми всі дружно почнемо відновлювати Україну. Я бачу Маріуполь ще красивішим, ніж до війни. За останні роки це місто справді стало європейським. Усе життя я працювала й не дозволяла собі надто багато часу для відпочинку, тому лише зараз я побачила інші міста України за межами Донецької області. Я бачу чуйність людей і вірю, що ми разом зробимо все для того, щоб Україна процвітала та розвивалася.
Про актуальну ситуацію на підприємствах Групи Метінвест і в Україні читайте в спеціальному лонгріді. Оновлення інформації – 24/7. Додавайте до закладок та діліться з друзями. Зберігайте спокій і довіряйте лише офіційним джерелам інформації.