This page hasn't been translated into English yet.
Education 8/22/2022 Read 6 min

«Впевнена українська, МОВСталь»: 460 метінвестівців стали учасниками розмовного клубу

Три тижні тому в Метінвесті запрацював розмовний клуб «Впевнена українська, МОВСталь» з метою допомогти співробітникам краще опанувати українську мову, щоб вільно спілкуватися нею в побуті та на роботі.

Це корпоративний розмовний простір, де завдяки спілкуванню одне з одним на різні теми та з носіями української мови можна відточити мовні навички, позбутися русизмів і збагатити свою лексику. Перше правило розмовного клубу: отримуй задоволення від спілкування українською! Лише година групового спілкування онлайн на тиждень, а стільки користі! Тут зовсім не боязко припуститися мовної помилки – усі ж свої. А мудрі наставники тактовно й ненав’язливо підкажуть, як правильно висловитися українською. Тут уміють слухати співрозмовника, не нав'язувати йому своєї думки.

Учасниками розмовного клубу вже стали  460 метінвестівців із 24 підприємств Групи. А 17 амбасадорів не тільки допомагають колегам удосконалити українську, а ще й знаходять для обговорення різні тематичні цікавинки.

Юна Трембач

Юна ТРЕМБАЧ, помічниця директора з технічного розвитку Групи Метінвест:

– Мова – це серце нації, наше ДНК, а тепер ще й зброя! Французи розмовляють французькою, італійці – італійською, німці – німецькою. То чому ми можемо дозволити собі на нашій українській землі не спілкуватись українською?

Закину камінь у свій город, бо чудово розумію, що ще недосконало володію чистою українською мовою. Я народилась у Донецькій області й більшість часу зі своєю сім’єю та друзями розмовляла російською. Як і всі, я інколи вживаю русизми, просто не помічаючи цього або вважаючи, що це українське слово. Тому плекаймо рідну мову!

Я стала амбасадором мовного клубу, щоб мотивувати людей удосконалювати українську та вчитись у них самих. Це дуже цікава справа – нести в маси щось корисне. Чим більше вчиш когось, тим більше вчишся сам. Під час підготовки до зустрічей у розмовному клубі дізнаєшся про щось нове в мові, історії та звичаях української нації, отримуєш зворотний зв'язок від учасників та радієш мовним успіхам колег.

Дуже ціную дружню та легку атмосферу наших занять. Завжди прагнемо з нашим чудовим модератором Анастасією Євланьєвою почути думку кожного учасника клубу.  Звертаємося до колег із різноманітними питаннями, проводимо дискусії, розмірковуємо, граємо, мріємо та робимо висновки після кожного заняття. Ми завжди відкриті до порад.

Вдячна організаторам за ідею розмовного клубу. Проєкт тільки почався, але вже можна побачити позитивні зрушення. Переходити на рідну мову – це непроста щоденна робота. Але дуже приємно бути носієм мови та культури свого народу!

Катерина Коляда

Катерина КОЛЯДА, провідний спеціаліст з охорони праці Північного ГЗК:

– З 24 лютого прийняла для себе принципове рішення – спілкуватися лише нашою рідною мовою. Я впевнена, що таких однодумців багато. Тут хочеться сказати словами Володимира Сосюри: «Без мови рідної, юначе, й народу нашого нема». Тому знати, берегти та примножувати українську мову – це обов’язок кожного українця. А найкраще збереження та збагачення людиною мови відбувається у спілкуванні.

Тому рішення стати амбасадором розмовного клубу прийняла відразу після оголошеного набору. Хочу допомагати людям подолати бар’єри в спілкуванні, щоб наша рідна, велична, милозвучна мова звучала всюди! Щотижня з нашими пречудовими тренерами проводжу заняття в одній, а то й у двох групах. Звісно, перед цим іде підготовка, а учасники клубу чують і бачать тільки вершину айсберга. Весь цей час витрачаю з великим задоволенням, оскільки хочеться, щоб усім учасникам було цікаво і вони підключалися знову і знову та й ще приводили друзів-однодумців.  Атмосфера в клубі неймовірно дружня і навіть весела. Багато цікавих, а головне – зацікавлених колег. Зустрічається багато ерудованих людей, які діляться корисною інформацією.

Оскільки клуб розмовний, основний акцент робиться на спілкуванні. На заняттях багато оригінальних вправ, кожне заняття – це нова тема, яка торкається різних сфер життя, культурних та історичних подій. Раджу долучатися всім – ви точно не пошкодуєте! Година минає, як 10 хвилин. І стільки всього цікавого, а далі буде ще цікавіше!

Наталія Андрющенко

Наталія АНДРЮЩЕНКО, начальник управління звітності Метінвест Бізнес Сервіс:

– Дуже класно, що наша компанія долучилася до тієї спільноти, яка поширює українську мову, культуру, історію. На наших зустрічах ми не тільки розмовляємо українською, а ще й дізнаємося безліч корисних речей про українську культуру, про джерела походження нашої мови, традиції. Разом з учасниками розмовного клубу я також відкриваю для себе багато нового. Іноді сама доопрацьовую матеріал за темами, що нам надають, додаю щось від себе, щоб зробити наші зустрічі максимально цікавими.

Усі сфери нашого життя русифіковані, але на зустрічах, попри складнощі, плутанину в словах колеги намагаються розмовляти українською. Якщо з висловлюванням думок у людей виникають труднощі, ми завжди допомагаємо одне одному. Бажання  то дуже важлива річ. Це дає віру, що наша культура та мова будуть жити, якщо хоча б один із нас має прагнення їх вивчати.

Про себе можу сказати: хоча й народилася в Полтаві, майже все життя було російськомовне оточення, тож я розмовляла російською. Своїм прикладом хочу надихнути колег розмовляти впевненою українською, бо мова – це те, що ідентифікує націю!

Нумо вчити нашу рідну українську мову, станемо її справжніми носіями!

Якщо ви добре володієте українською мовою, долучайтеся до розмовного клубу в почесному статусі амбасадора та допомагайте колегам вдосконалювати мовні навички. Давайте разом створювати україномовний корпоративний простір!

Про актуальну ситуацію на підприємствах Групи Метінвест і в Україні читайте в спеціальному лонгріді. Оновлення інформації – 24/7. Додавайте до закладок та діліться з друзями. Зберігайте спокій і довіряйте лише офіційним джерелам інформації.