This page hasn't been translated into English yet.
Modernization 3/12/2021 Read 4 min

У доменному цеху комбінату Азовсталь пройдуть капремонти трьох доменних печей

У доменному цеху меткомбінату «Азовсталь» Групи Метінвест протягом березня послідовно на капітальні ремонти зупинять доменні печі № 4, 2 і 3.

У комплекс основних робіт крім заміни вузлів на бесконусному завантажувальному пристрою також входять ревізія і ремонт обладнання газоочисних установок агрегатів. Загальний обсяг інвестицій, спрямованих в капремонти трьох доменних печей становить 156 млн грн. Першою в ремонт вивели доменну піч №4.

На ній фахівці замінили вузли верхніх і нижніх газоущільнювальних клапанів бесконусному завантажувального пристрою, передач скіпової лебідки. Також планується виконати ремонт системи охолодження, обладнання блоку повітронагрівачів, системи аспірації і вентиляції ливарного двору і підбункерного приміщення, комплексу електрообладнання. Слідом за четвертою домною за планом - капремонт доменної печі № 2, в ході якого замінять засипний апарат агрегату, відновлять системи охолодження, електрообладнання, обладнання блоку повітронагрівачів і завантаження доменної печі. Завершальною в ремонтної кампанії доменного переділу в березні стане третя домна.

На агрегаті також планується заміна верхніх і нижніх газоущільнювальних клапанів бесконусного завантажувального пристрою, ревізія і відновлення до проектних параметрів основного устаткування. В обов'язковому порядку при проведенні капремонтів печей буде виконана і ревізія тягодутових механізмів газоочисних установок, газорегулюючих клапанів, очищення газоходів від відкладень пилу, ревізія і профілактичні ремонти обладнання систем фільтрації, струшування уловленной пилу в рукавних фільтрах доменних печей № 3 і 4 і електрофільтру доменної печі № 2, а також систем відвантаження уловленого пилу.

 

Як підкреслила начальник відділу охорони навколишнього середовища МК «Азовсталь» Групи Метінвест Лілія Будревич: «Виконання цих операцій забезпечить безперебійну роботу газоочисток з дотриманням нормативних проектних показників щодо викидів».

Після завершення всіх запланованих робіт кожну з доменних печей чекає роздувка згідно з програмою технологічного управління.