This page hasn't been translated into English yet.
Volunteering 4/19/2022 Read 4 min

У Запоріжжі волонтери Метінвесту перетворюють дитячий табір на містечко для вимушених переселенців

Після впорядкування й облаштування притулком для переселенців стане табір «Супутник».

Запорізький дитячий табір «Супутник» поступово прокидається від «зимової сплячки». У житлових і побутових приміщеннях табору кипить робота. Там наводять лад, прибирають та розставляють меблі. Але, на жаль, табір готують не до нового оздоровчого сезону. Його перетворюють на містечко для переселенців із Маріуполя, які планують жити та працювати в Запоріжжі. Після того, як у таборі створять комфортні умови для проживання, там зможуть розмістити понад 400 людей.

– Зараз ми готуємо територію та приміщення табору до приймання людей. Тривають роботи з розконсервації закладу: першочергово підключаємо сантехніку та електрику, прибираємо навколишню територію та житлові корпуси. Після закінчення робіт із приготування ми плануємо прийняти понад 400 переселенців. Думаю, що до 500 людей точно зможемо розмістити в комфортних умовах, – зазначив директор ДОТ «Супутник» Станіслав ЛИСИЦЯ.

Подібні заходи проводяться в таборі щороку перед відкриттям оздоровчого сезону. Однак раніше вони проходили у значно спокійнішому темпі. Зараз же приведення території до ладу йде в максимально стислі терміни, аби люди, які не мають даху над головою, могли якнайшвидше сюди заїхати.

Всі роботи в таборі виконують волонтери Метінвесту: пліч-о-пліч молодь Запоріжсталі працює з евакуйованими метінвестівцями з Маріуполя. Вони за власним бажанням долучилися до створення притулку. Зараз волонтери прибирають в усіх корпусах табору. Хлопці виносять і розставляють меблі, дівчата облаштовують кімнати.

В їдальні також кипить робота. Кухню та приміщення для приймання їжі вже вимили, зараз там розставляють меблі. Планується, що з відкриттям містечка переселенцям будуть безплатно готувати та подавати їжу кухарі табору.

З настанням теплої сухої погоди будуть упорядковувати територію. До настання дощів волонтери вже встигли зібрати й вивезти торішнє опале листя. Після покращення погоди вони будуть займатися благоустроєм майданчиків табору.

Волонтери розповідають, що приєдналися до робіт із великим задоволенням, адже хочуть бути корисними людям, які постраждали від війни.

– Я вважаю, що притулок для переселенців надзвичайно необхідний у такий непростий час. Бо багато людей обирають саме Запоріжжя як місто, де планують залишитися на постійне проживання. Наша мета, як волонтерів, – у максимально короткі терміни закінчити всі приготування, щоб люди, які втратили чи залишили свої домівки, отримали прихисток із комфортними умовами. Особисто я із задоволенням долучився до ініціативи створення притулку для біженців, адже є членом молодіжної організації й активно беру участь у різних волонтерських ініціативах. Мій девіз по життю: «Хто, якщо не я», — зазначив слюсар-ремонтник енергослужби цеху гарячої прокатки Запоріжсталі Андрій ШЕІН.

Активно долучаються до запорізьких волонтерів і самі переселенці. Один із них – Євген Таран. Чоловік сам родом з міста Пологи Запорізької області. До війни чотири роки працював на комбінаті Азовсталь. З Маріуполя чоловік виїхав за день до війни – 23 лютого – в рідне місто. Але війна застала його й там. Через два тижні життя в окупації Євген Таран разом із дружиною та донькою виїхав із Пологів до Запоріжжя.

– У цьому таборі я працюю вже не перший день. Долучитися до створення притулку мені запропонували в Центрі кар’єри Метінвест, куди я звернувся після переїзду в Запоріжжя. На цю пропозицію я погодився, адже особисто знаю, як буває складно все кинути та поїхати в невідомість. Хочу допомагати людям, які опинилися у скрутній ситуації. Зараз я з сім’єю проживаю в Запоріжжі, поки планую тут і залишатися, – розповів ревізор з безпеки руху управління залізничного транспорту комбінату Азовсталь Євген ТАРАН.

Нагадаємо, що з початку війни Запоріжжя прийняло 105 332 переселенці. Серед них 29 102 дитини.


Про актуальну ситуацію на підприємствах Групи Метінвест і в Україні читайте в спеціальному лонгріді. Оновлення інформації – 24/7. Додавайте до закладок та діліться з друзями. Зберігайте спокій і довіряйте лише офіційним джерелам інформації.