This page hasn't been translated into English yet.
Humanitarian aid 4/11/2022 Read 4 min

У Запоріжжі переселенці з гарячих точок отримують продуктові набори від Фонду Ріната Ахметова

Перші продуктові набори біженці з Маріуполя, Волновахи, Вугледара, Харкова, Гуляйполя, Краматорська та інших міст, які знаходяться під постійними ворожими обстрілами, отримали ще 28 березня. Станом на 8 квітня продуктові набори від Фонду Ріната Ахметова отримали 5000 осіб.

Евакуйовані до Запоріжжя із зони бойових дій отримують гуманітарну допомогу в межах програми «Рінат Ахметов – Порятунок життів». Допомагали, допомагаємо і будемо допомагати – один з основних і незмінних принципів діяльності Фонду Ріната Ахметова.

Центром видачі продуктових наборів став офіс представництва громадської спілки «Зелений центр Метінвест Запоріжжя». Процес проходить організовано та спокійно: люди реєструються, отримують талончик і підходять до волонтера за набором.

– Процедура отримання гуманітарної допомоги максимально спрощена – потрібна лише прописка, паспортні дані й контактний телефон. У цей нелегкий час ми змінили профіль своєї діяльності з покращення рідного міста на підтримку вимушених переселенців. – Наразі Фонд Ріната Ахметова поставив у Запоріжжя 5000 продуктових наборів і практично всі ми вже роздали. До їх складу входять продукти першої потреби – борошно, макарони, цукор, тушковане м'ясо, паштет, печиво, – розповідає керівник філії ГС «Зелений центр Метінвест Запоріжжя» Олександр БАЛАБА. – Наша мета – допомогти якомога більшій кількості людей, котрі приїхали в Запоріжжя з різних міст, рятуючись від війни. Переважна більшість із них залишилася без житла. Люди забирали дітей, стареньких батьків і їхали, куди могли доїхати. В їхніх очах ми бачимо запит на підтримку. І ми хочемо зробити так, щоб вимушені переселенці отримали в Запоріжжі максимальну допомогу, а поняття «домівка, сім’я» стало для них більш глибоке й масштабне. Я впевнений, що цей нелегкий період нас усіх об'єднає, згуртує, і ми вийдемо з нього сильнішими.

Серед тих, хто нещодавно отримав допомогу – сім’я Давидових із Маріуполя. 25-річний Антон і 23-річна Любов до війни з двома маленькими дітками (Максиму буде 4, Даяні в лютому виповнився рік) жили в приватному секторі в передмісті Маріуполя, по дорозі на Сартану. Як розповідають Антон і Люба, 24 лютого від вибухів у них почали дрижати стіни. Вирішили переїхати до батьків Люби, які жили трохи далі від околиці міста. Там спочатку було тихіше. Але згодом ворог почав накривати всі райони Маріуполя.

Люба й Антон підготували вдома підвал, але перші п'ять днів у ньому не ховалися.

– Потім почало бахкати сильніше та сильніше, стали спускатися в підвал. Спочатку прилітали звичайні снаряди, ми не дуже боялися, знали, що підвал врятує від мін. Коли стали бомбити літаки, почало «прилітати» скрізь. Сусідам «прилетіло», пів будинку знесло, машину вибухом розтрощило. Ми ще пару днів сиділи у себе в підвалі. А коли метрів за 10 упав снаряд, після цього перебіжками, під обстрілом, бомбардуванням, дісталися до підвалу багатоповерхівки.

І в цю ж ніч прилетіло в наш будинок. Прийшли вдень, а нашого будинку немає. Нас Бог, напевне, врятував, бо в цей час ми ховалися в багатоповерхівці, – згадує родина ДАВИДОВИХ. – Речей не залишилося. Все, що було, зосталося у знищеному домі. В Запоріжжя приїхали з двома рюкзаками дитячих речей. Як ми жили? Допомагали один одному, їжу готували на вогнищі. Жили, як і всі в Маріуполі. Виїхати не могли, машини у нас немає, та й бензину ніде не знайдеш,

І тут якось випадково Давидови зустріли волонтерів із Дніпра – вони перший раз у місто приїхали. Хотіли виїхати 16 маріупольців, серед яких шестеро дітей. 18 березня волонтери вивезли Любу з Даяною, а Антону залишили бензин. Чоловік знайшов якийсь старенький «Москвич», на ньому він із сином доїхав до Володарського, а потім уже добиралися до Запоріжжя. Через кілька днів сім’я Давидових возз’єдналася.

– Тут нас дуже тепло зустріли. Ми розмістили на OLX оголошення, що шукаємо житло. Так дуже багато людей дзвонили. Зовсім чужі люди віддали безплатно квартиру для проживання, волонтери дали коляску, приносять продукти. У Запоріжжі допомагають дуже добре, ми навіть не сподівались на таке ставлення. Звісно, не розраховували й на продуктові набори від Фонду Ріната Ахметова. Ми дуже вдячні Зеленому центру Метінвест Запоріжжя та Фонду Ріната Ахметова за допомогу нашій сім’ї, – кажуть Антон і Люба.

Давидови поки що вирішили зупинитися в Запоріжжі. За словами Антона, в інших містах ситуація з переселенцями така ж. Чоловік планує влаштовуватися на роботу. В Маріуполі він працював бригадиром на одному з підприємств Метінвесту. Розповідає, що вже має пропозиції щодо працевлаштування.

Зазначимо, що допомога вимушеним переселенцям надається в межах програми «Рінат Ахметов – Порятунок життів». Всього продуктові набори від Фонду отримають 200 тисяч українців. За 16 років роботи Фонд Ріната Ахметова допоміг вижити 8 млн осіб. З них 3,5 млн були врятовані на Донбасі.

Про актуальну ситуацію на підприємствах Групи Метінвест і в Україні читайте в спеціальному лонгріді. Оновлення інформації – 24/7. Додавайте до закладок та діліться з друзями. Зберігайте спокій і довіряйте лише офіційним джерелам інформації.