This page hasn't been translated into English yet.
Metinvest Polytechnic 2/2/2024 Read 5 min

У Метінвест Політехніці відбувся перший захист дипломних робіт

Безпека праці під час виконання виробничих завдань – у пріоритеті. На Каметсталі, спільно з фахівцями Метінвест Політехніки, організовані дводенні тренінги з ТОП-ризиків «Вантажопідйомні механізми».

Здобувачі знань – лінійні керівники підрозділів комбінату. Адже саме вони є головною зв’язуючою ланкою між керівниками підприємства, від яких отримують виробничі завдання, і безпосередніми виконавцями – робітничим персоналом. Тому для них так важливо володіти технічними знаннями щодо безпеки виконання робіт із використанням вантажопідйомних механізмів, вміти вірно оцінювати можливі ризики перед початком таких робіт і водночас правильно аналізувати та доступно надавати інформацію працівникам-виконавцям.

Саме за такими напрямами під керівництвом досвідчених тренерів – викладачів технічного університету «Метінвест Політехніка» проводяться дводенні тренінги, які складаються з двох частин. Під час першої, теоретичної, учасники отримують нові знання щодо нормативно-правової бази організації виконання вантажопідйомних робіт. В процесі навчання використовуються презентаційні і відеоматеріали. Під час плідного спілкування із тренером слухачі виконують різноманітні тестові завдання, отримують відповіді на важливі питання.

Закріпити знання безпосередньо на виробництві допомагає практична частина тренінгу, яка проводиться на вісепрокатній дільниці прокатного цеху. Здобувачі знань повинні вірно і ретельно проаналізувати підготовку майданчика до виконання вантажно-розвантажувальних робіт, а після їхнього виконання за участю кваліфікованих машиністів крану та стропальників також зробити поетапний аналіз проведення цих робіт і правильні висновки щодо підвищення їхньої безпеки.

Сергій Шатов

─ Досвід проведення на підприємствах компанії таких тренінгів за кращими практиками Метінвесту свідчить про їхню ефективність. Результати тестів, які складають учасники тренінгів на початку і після завершення навчання, доводять, що знання слухачів підвищуються в середньому на 30-40%. Це дуже важливо, адже безпечна праця, зокрема при виконанні робіт із вантажопідйомними механізмами, – одна з пріоритетних цілей компанії. Хочу подякувати фахівцям відділу навчання персоналу та дирекції з охорони праці, промислової безпеки та екології підприємства за відмінну організацію нашої спільної роботи, – Сергій ШАТОВ, тренер з ТОП-ризиків при виконанні вантажопідйомних робіт з використанням вантажопідйомної техніки, доктор технічних наук ТУ «Метінвест Політехніка», кафедра охорони безпеки життєдіяльності.

Тренінги з ТОП-ризиків «Вантажопідйомні механізми» на Каметсталі тривають. Загалом планується, що нові теоретичні і практичні знання за цією програмою отримають 200 співробітників підприємства.

Геннадій Удовік

– Радий, що став учасником такого тренінгу, адже безпечне виконання робіт з переміщення вантажів за допомогою вантажопідйомних механізмів – зона моєї професійної відповідальності. Цікаво було працювати із досвідченим тренером, який допоміг поновити мої знання, а потім закріпити їх практичними завданнями. Гадаю, це допоможе мені у подальшій роботі, – Геннадій УДОВІК, майстер виробництва прокатного цеху

Про актуальну ситуацію на підприємствах Групи Метінвест і в Україні читайте в спеціальному лонгріді. Оновлення інформації – 24/7. Додавайте до закладок та діліться з друзями. Зберігайте спокій і довіряйте лише офіційним джерелам інформації.