На конкретних кейсах експерт розповів про життєвий цикл проєкту, програмне середовище, яке використовується в роботі, прогнозування ризиків, про використання діджитальних інструментів та застосування дронів у проєктуванні, а також про формат «вивчених уроків».
Кейс відпрацювали студенти, які навчаються за освітніми програмами «Бізнес-процеси та операційна ефективність», «Інноваційні технології та системи захисту навколишнього середовища», а також напряму металургії, в рамках дисципліни «Програми і проєкти підвищення операційної ефективності». Гаранти освітніх програм також були присутні на майстер-класі, а для усіх інших представників освітянської спільноти Метінвест Політехники лекція доступна у запису на навчальній онлайн-платформі.
Презентацію амбасадор Метінвест Січсталь розпочав зі знайомства з підприємством. – Компанія у складі Групи Метінвест, яка створена для управління та реалізації стратегічних інвестиційних проєктів високої вартості та складності. Це одна з найбільших проєктних організацій в Україні, здатна впроваджувати великі проєкти, починаючи з концептуального рішення та закінчуючи введенням об'єкта в експлуатацію. Основною метою є реалізація ключових проєктів технологічної стратегії підприємств Групи Метінвест, − зазначив Денис КОНОНЮК. Він детальніше розповів про портфель проєктів та акцентував увагу, що задачі у компанії вирішуються масштабні, − від вибору оптимального інвестиційного рішення до управління вартістю та термінами реалізації, до досягнення КПЕ проєкту.
Як живе проєкт? У форматі детального розгляду на конкретних кейсах експерт розповів про життєвий цикл проєкту, від ідеї та зародження до його реалізації та подальшої підтримки. Окремо детальніше зупинилися на тематиці складання бюджету проєкту.
Базуючись на практичному досвіді, інженер розповів студентам, що на базі розрахованих CAPEX і OPEX проєктів у роботі фахівці аналізують основні показники ефективності та актуальності стратегічних проєктів компанії. Саме від якості і точності розрахунків бюджетів в значній мірі залежить інвестиційна привабливість і клімат проєкту. Розповідаючи про етап планування, Денис продемонстрував фото-звіт, на якому відображено вражаючий процес проектування за допомогою дронів.
Метінвест Січсталь активно користується у роботі діджитальними інструментами, адже сучасні технології допомагають підвищити ефективність та точність не тільки планування, а й інших етапів життєвого циклу проєкту. Формат «Вивчені уроки» - невід’ємна частина у роботі проєктних фахівців. – Після реалізації проєкту ми збираємось і обговорюємо важливі моменти, зокрема, чому у нас не вийшло дешевше або швидше, чому у реалізації були ті чи інші проблеми. Все це відображається у регламентах та стандартах, щоб при формуванні концепції наступного проєкту ми врахували як позитивний, так і негативний досвід, - додав Денис.
Протягом майстер-класу студенти Метінвест Політехніки мали нагоду поставити запитання та подискутувати про сучасні виклики бізнесу. Саме у такій спосіб навчання є дійсно ефективним, адже такий формат дозволяє отримані теоретичні знання розглянути з точки зору практичної складової.