Гірництво – важлива галузь промисловості України, яка тримає економіку під час війни та здатна забезпечити розквіт нашої держави після Перемоги. Тому одна з найзатребуваніших задач сьогодення – популяризація напряму серед молоді. Цю місію взяла на себе Метінвест Політехніка: нещодавно тут створили студентський гурток з досліджень сучасних проблем гірництва та геології.
Науковим керівником цікавого проєкту стала Ольга Орлінська, доктор геологічних наук, професор кафедри геології. Нововведення отримало широку підтримку викладацького колективу: менторство досвідчених педагогів дозволить суттєво поглибити знання студентів, підвищити інтерес до гірничої справи та знайти новітні підходи для вирішення виробничих завдань.
Обговоривши ідеї та траєкторію співпраці, Володимир Кухар, проректор з науково-дослідної роботи університету, затвердив план роботи студентського наукового гуртка на 2022 - 2023 навчальний рік.
Гурток об’єднав майбутніх бакалаврів та магістрів гірничої справи. Окрема потужна мотивація молодих спеціалістів – можливість відіграти суттєву роль у повоєнній і переможній розбудові економіки України.
ЦИФРА
Метінвест Політехніка пропонує студентам 30 напрямків якісної освіти.
Мета створення гуртка полягає у фасилітації ідей, поглибленні знань студентів в галузях гірництва та геології, ознайомленні та обговоренні сучасних трендів в Україні та світі.
На першому засіданні студенти разом з викладачами визначили вектор подальшої роботи. Також, професори кафедр Метінвест Політехніки Ольга Орлінська та Дмитро Пікареня розповіли студентам про подорож, яку вони здійснили на південь Африки у 2007 році з метою дослідження та допомоги у видобутку коштовного каміння на острові Мадагаскар.
Доповідь вдалася на славу: викладачі щедро ділилися власним досвідом, демонстрували світлини з цікавим та оригінальним, але небезпечним і дещо кустарним процесом пошуку коштовного каміння. Про щирий інтерес аудиторії свідчила також кількість запитань, заданих під час зустрічі.
– Протягом навчального року, під час лекцій та практичних занять, ми наочно бачили зацікавленість, неабияку вмотивованість наших студентів у розширенні власних горизонтів щодо знань у гірничій тематиці. Наші викладачі всі є професіоналами своєї справи, до того ж, з чималим науково-практичним досвідом у цій сфері. Ідея була запропонована професором Ольгою Орлінською і, реагуючи на зацікавленість здобувачів, ми ініціювали створення тематичного наукового гуртка, який надає студентам можливість дослідити сучасні проблеми гірництва та геології, що виходять за межі основних навчальних програм, – зазначив В’ячеслав КАМЕНЕЦЬ, завідувач кафедри гірничої справи у Метінвест Політехніці.
Завдяки діяльності гуртка, майбутні фахівці зможуть більше дізнатися про нові технології, методи та практики, які застосовуються в обраній галузі, побудувати цінні зв'язки з іншими студентами, професорами та фахівцями сучасності.
ФАКТ
Особливу увагу Метінвест Політехніка приділяє практичній складовій освіти. Нещодавно близько 70 студентів вишу взяли участь у виїзній сесії на підприємствах Групи, серед них – 28 магістрів.
Такий інтенсивний обмін ідеями та креативними рішеннями неодмінно знадобиться студентам у професійному житті, дозволить ще під час навчання зробити вагомий практичний внесок у науку та відкриє нову сторінку вітчизняного гірництва та геології.
Про актуальну ситуацію на підприємствах Групи Метінвест і в Україні читайте в спеціальному лонгріді. Оновлення інформації – 24/7. Додавайте до закладок та діліться з друзями. Зберігайте спокій і довіряйте лише офіційним джерелам інформації.