This page hasn't been translated into English yet.
Stop Coronavirus 5/12/2021 Read 4 min

Третя хвиля коронавірусу в Маріуполі під контролем: лікарні стабільно забезпечені киснем

Завдяки своєчасному рішенню й фінансовій підтримці Фонду Ріната Ахметова та Групи Метінвест кисень у лікарнях Маріуполя отримує кожен, кому він необхідний для одужання. Лише в період з 26 квітня по 10 травня меткомбінат імені Ілліча Групи Метінвест відвантажив до медзакладів міста 84,72 тонни рідкого та 12,14 тис. кубометрів газоподібного кисню.

Згідно зі статистикою, у Маріуполі наразі понад дві тисячі осіб, у яких підтверджено COVID-19. При цьому 339 хворих госпіталізовано до медзакладів, більшість із них потребує кисневої терапії, газ для якої регулярно постачає до лікувальних закладів меткомбінат імені Ілліча.

Так, за останні два тижні маріупольські медзаклади отримали 84,72 тонни рідкого та 12,14 тис. кубометрів газоподібного кисню. Більшість життєво необхідного газу розподілено між лікарнями, що надають допомогу ковідним хворим: міськлікарня № 1 отримала 8 тонн рідкого кисню та майже тисячу кубометрів газоподібного, до міськлікарні № 4 доставили 4,4 тис. кубометрів газоподібного та 35,56 тонни рідкого кисню, до міськлікарні № 9 відвантажили 41,12 тонни рідкого та 1,8 тис. кубометрів газоподібного кисню, також до лікарні швидкої медичної допомоги доставили 3,9 тис. кубометрів кисню.

«Фонд Ріната Ахметова спільно з Групою Метінвест із початку поширення пандемії коронавірусу прийшли на допомогу маріупольській системі охорони здоров'я, побудувавши кисневі станції та забезпечивши стабільне постачання кисню до медзакладів. Встановивши автоматизовані кріосистеми, кількість кисневих точок вдалося подвоїти – зараз їхня кількість обчислюється сотнями. Також такий підхід дозволяє робити запаси рідкого кисню, замінивши практику щоденного постачання газу в балонах», – зазначила в. о. директора з персоналу та соціальних питань меткомбінату імені Ілліча Групи Метінвест Олена Кондалова.

Нагадаємо, для безперебійної подачі кисню Група Метінвест закупила кріосистеми в лікарні № 1, 4 та 9. Нові системи зберігання й розподілу кисню вже встановлені та працюють.

За 2020 рік маріупольським міським лікарням Група Метінвест спільно з Фондом Ріната Ахметова передали 206 тисяч кубометрів кисню на 11,5 млн грн, у тому числі 183 тисячі кубометрів газу було поставлено до відділень для лікування хворих на коронавірус. Усього за період із початку пандемії, 2020 – початок 2021 року, інвестиції Групи Метінвест у будівництво, утримання й обслуговування кисневої інфраструктури медустанов у Маріуполі становили понад 72 млн грн, що дало змогу облаштувати майже 700 лікарняних ліжок із прямим поданням кисню.