This page hasn't been translated into English yet.
Stop Coronavirus 4/30/2021 Read 4 min

Група Метінвест допомогла в лікарнях Маріуполя встановити нові кисневі станції

Група Метінвест спільно з Фондом Ріната Ахметова продовжує інвестувати в розвиток, утримання й обслуговування кисневої інфраструктури медустанов Маріуполя. У міській лікарні № 4 побудовано нову кріогенну газорозподільну станцію та під'єднано 60 додаткових кисневих точок для хворих на COVID-19. Аналогічні системи зберігання й розподілу кисню також встановлені та працюють у міськлікарнях № 1 і 9.

Кисневу кріостанцію встановили поруч із відремонтованим хірургічним корпусом. Установка створює тижневий запас рідкого кисню та дозволяє під'єднати додаткові 60 кисневих точок. Система перетворює рідкий життєво важливий газ із п'ятикубової ємності в газоподібний стан і відразу розподіляє його за киснепроводами. При цьому підтримується стабільний тиск газу й рівномірне навантаження. Заправляти бочку кріосистеми потрібно набагато рідше, ніж балони з газоподібним киснем, що спростить обслуговування важливої ​​кисневої інфраструктури.

Про перевагу нової станції розповів спеціаліст з обслуговування кріосистеми, співробітник МК «Азовсталь» Групи Метінвест Євген Рябов: «У встановленій бочці зберігається 5 кубів рідкого кисню температурою мінус 180 градусів, і сьогодні ємність повністю заправлена. За місяць роботи нова система подачі кисню добре показала себе в експлуатації. Кріостанція дозволила медикам мати великі запаси кисню й позбавила необхідності частої заміни балонів, зробивши забезпечення життєво необхідним газом пацієнтів із коронавірусом більш надійним і безпечним».

Раніше аналогічні нові системи зберігання та розподілу кисню були встановлені в міськлікарнях № 1 та 9. Тепер усі три лікувальні заклади отримують життєво необхідний кисень за більш ефективною схемою в автоматизованому режимі.

Фонд Ріната Ахметова та Група Метінвест із перших днів пандемії прийшли на допомогу маріупольським медикам і продовжують забезпечувати медустанови Маріуполя життєво необхідним рідким та газоподібним киснем, роблячи все можливе для підтримки роботи лікарів і порятунку життів пацієнтів. Так, лише за квітень медичним установам Маріуполя було поставлено 114 тонн рідкого та 19 тисяч кубометрів газоподібного кисню. Зі встановленням автоматизованих кисневих кріосистем нам вдалося збільшити кількість кисневих точок удвічі, зробивши кисневу терапію максимально доступною для хворих на коронавірус, – зазначив директор із персоналу та адміністрації МК «Азовсталь» Групи Метінвест Іван Голтвенко.

Нагадаємо, що за 2020 рік маріупольським міським лікарням Група Метінвест спільно з Фондом Ріната Ахметова передали 206 тисяч кубометрів кисню на 11,5 млн грн, у тому числі 183 тисячі кубометрів газу було поставлено до відділень для лікування хворих на коронавірус. Усього за період з початку пандемії, 2020 – початок 2021 року, інвестиції Групи Метінвест у будівництво, утримання й обслуговування кисневої інфраструктури медустанов у Маріуполі становили понад 72 млн грн, що дало змогу облаштувати майже 700 лікарняних ліжок із прямим поданням кисню.