This page hasn't been translated into English yet.
Safety 8/19/2022 Read 6 min

Тренуватися, щоб допомагати

У підрозділах Запоріжсталі відновлені тренування з надання долікарської та екстреної медичної допомоги.

У час воєнної агресії РФ проти України, постійних хаотичних обстрілів інфраструктури українських міст і варварської поведінки окупантів люди обов’язково мають вміти подбати про себе та оточуючих у разі погіршення фізичного стану, поранення тощо. Насправді саме долікарська допомога часто стає рятівною для постраждалого.

На Запоріжсталі відновлено тренування для працівників підрозділів. У процесі навчання співробітникам пояснюють і показують, як правильно надавати допомогу потерпілим за різних обставин. Перші тренування вже пройшли в агломераційному, доменному цехах та управлінні залізничного транспорту.

– Під час тренувань медики комбінату й фахівці відділу охорони праці разом із колективами підрозділів відпрацьовують різноманітні сценарії подій, коли людина може травмуватися, чи отримати поранення, для того, щоб працівники знали та вміли виконати потрібний алгоритм дій і, можливо, врятувати своє життя чи життя колег, – розповідає начальник відділу охорони праці Кирило ГАВРИЛЮК. – Особливо актуальні такі знання під час воєнних дій. Комбінат використовує всі доступні й можливі засоби та методи захисту співробітників, і ці тренування – один із них.

До кінця року тренування будуть проходити щотижня за розкладом у всіх підрозділах комбінату, щоб охопити максимальну кількість працівників.

Регламент допомоги

Нещодавно Міністерство охорони здоров’я опублікувало наказ із перегляду інструкцій з надання медичної допомоги, в якому зазначені важливі зміни відповідно до потреб і ризиків воєнного часу.

– На комбінаті ця інструкція існувала й раніше, як і на будь-якому підприємстві. Цього року, згідно з наказом МОЗ, ми переглянули її та внесли важливі правки, – зазначає фахівець відділу з охорони праці Тетяна НОВИКОВА. – Для того, щоб ваша допомога собі чи іншим при погіршенні стану, травмуванні чи пораненні була корисною та не завдала шкоди, треба вміти її надавати.

Важливі зміни в інструкції

Інструкцію минулого року «Порядок надання домедичної допомоги потерпілим при раптовій зупинці серця» та «Порядок проведення серцево-легеневої реанімації з використанням автоматичного зовнішнього дефібрилятора» змінено на «Порядок надання домедичної допомоги потерпілим при раптовій зупинці кровообігу» та поділено на два розділи – послідовність дій при наданні домедичної допомоги постраждалим при раптовій зупинці кровообігу за відсутності автоматичного зовнішнього дефібрилятора й послідовність дій при наданні домедичної допомоги постраждалим при раптовій зупинці кровообігу та наявності автоматичного зовнішнього дефібрилятора. Крім того, додалися такі порядки: порядок надання домедичної допомоги постраждалим при анафілаксії, при гіпоглікемії, при масивній зовнішній кровотечі, постраждалим із травмою та порядок надання домедичної допомоги постраждалим в умовах бойових дій / воєнного стану.

Про актуальну ситуацію на підприємствах Групи Метінвест і в Україні читайте в спеціальному лонгріді. Оновлення інформації – 24/7. Додавайте до закладок та діліться з друзями. Зберігайте спокій і довіряйте лише офіційним джерелам інформації.