This page hasn't been translated into English yet.
Unshakable mother 12/13/2022 Read 6 min

Щоденник незламної мами: пройти шлях від спустошення до прагнення жити повним життям

Алевтина Швецова була серед перших учасників проєкту «Незламна мама». Жінка вирішила зробити своєрідний щоденник, де розповідає, як вона й інші мами з дітьми оживають завдяки програмі психологічної реабілітації. Фото, відео та щирі тексти показують будні від старту до завершення першої зміни проєкту. 

До вторгнення РФ Алевтина Швецова мешкала в Маріуполі. Їй довелося рятуватися з напівзруйнованого міста, намагатися наново облаштувати життя родини. Це випробування дуже позначилося на її психологічному стані. На жаль, через війну таких матерів з дітьми – тисячі. Щоб подолати наслідки травматичного досвіду, їм потрібна допомога фахівців. Проєкт «Незламна мама» створений саме для таких родин. Він допомагає відновити ментальне здоров’я учасників, поліпшити їх самопочуття й відновити внутрішні ресурси.

ПРО ПРОЄКТ

«Незламна мама» – проєкт «Фонду Маша». Гуманітарна ініціатива «Рятуємо життя», заснована Групою Метінвест у координації з Фондом Ріната Ахметова, долучилася до програми «Незламної мами». Цей проєкт створений для стабілізації психоемоційного стану учасників, запобігання розвитку ПТСР, розвитку здібностей до адаптації та самореалізації, створення нових соціальних зв’язків.

Протягом трьох тижнів Алевтина фіксувала враження від проєкту – свої та інших учасників. У її  щоденнику буде багато історій про подолання болю, терапевтичну силу творчості та спілкування. А ще – справжні емоції жінок і дітей. 

Початок першої зміни проєкту «Незламна мама» і його героїнь

Робота з психологами в групах та індивідуально 

«Незламна мама» – це програма психологічної реабілітації жінок і дітей, які постраждали від війни. Різні родини долучилися до цієї програми: дехто тривалий час перебував в окупації та отримав психологічні травми від пережитого досвіду, дехто втратив рідних і досі не може це прийняти, але, безумовно, з усіма жінками й дітьми працюють психологи під час групових занять та індивідуальних консультацій. 

І для малечі, і для дорослих групові заняття спрямовані на отримання практичних навичок у боротьбі зі стресом. Після закінчення програми «Незламна мама» всі її учасники та учасниці стануть справжніми амбасадорами корисних знань, які допоможуть зберегти ментальне здоров'я під час війни. 

На індивідуальних консультаціях психологи допомагають жінкам пропрацювати травматичні події та стабілізувати свій психоемоційний стан. Це вкрай необхідно незламним мамам, адже саме вони є взірцем і прикладом для своїх дітей.

Наталя Турченко: пережити війну вдруге 

Родина Турченків уже вдруге рятується від війни. У 2014 році їм довелося виїхати з рідного Сніжного, а в березні 2022 року – покинути Маріуполь. За два місяці до повномасштабного вторгнення сім'я придбала будинок у Місті Марії, але війна зруйнувала всі надії на мирне та спокійне життя...

Заняття з арттерапії для мам і дітей 

Програма «Незламна мама» для жінок і дітей, які постраждали від війни, продовжується. Щоденно її учасниці й учасники долучаються до майстер-класів з арттерапії. Досвідчені фахівчині проєкту допомагають боротися зі стресом завдяки мистецтву. 

Під час занять жінки та діти виготовляють символічні поробки, малюють дерева радості, створюють побутові речі, які згодом зможуть забрати на згадку про проєкт. Творчість і натхнення допомагають незламним мамам долати тривожність і хвилювання, а спілкування під час таких уроків створює дружню атмосферу. 

Ганна Коробкіна: ПТСР може наздогнати в найнеочікуваніший момент

Ганна Коробкіна працює старшим інженером на одному з підприємств Групи Метінвест. Разом з родиною незламна мама провела в оточеному росіянами Маріуполі 21 день. Виживали під обстрілами й потерпали від нестачі води та їжі. На щастя, їм вдалося вирватися з пекла.

Екскурсії та враження 

«Незламна мама» – це не тільки психологічна підтримка та зайняття з арттерапії, а ще й гори вражень і пригод! Учасниці програми разом з дітьми неодноразово долучалися до екскурсій та прогулянок мальовничими Карпатами. 

Озеро Синевир, гірські перевали, водоспад Шипіт, парк ведмедів, притулок для хижих тварин – ці видатні природні пам’ятки родини з Маріуполя й Авдіївки побачили на власні очі під час вікендів. А додатково позитивні емоції отримали, відвідавши риболовлю, термальні джерела та підйомники селища Славсько. Такі пригоди сподобалися всім. Подивіться на щирі емоції та посмішки незламних мам і їхніх діточок!

Наталя Арусланова: подивтись по-новому на травматичний досвід

Наталю Арусланову вмовив до участі у програмі «‎Незламна мама» чоловік. Спочатку вона скептично ставилася до проєкту, але після початку занять змогла відкрити для себе нові техніки та корисні практики, які допомагають упоратися зі стресом.

Можливість відвідати лікаря під час перебування на програмі

Проєкт «Незламна мама» піклується не лише про психологічну підтримку учасниць. До родин, які перебувають на реабілітації, завітали лікарі львівського шпиталю Шептицького, щоб мами й діти мали змогу отримати консультацію досвідчених фахівців, не перериваючи участі в програмі.

Невролог, ортопед, психолог, спеціаліст УЗД провели обстеження й відповіли на питання, які турбували незламних мам. Ці консультації допомогли отримати кваліфіковану медичну допомогу. Всі учасниці й учасники програми лишилися вкрай задоволені такою турботою від організаторів і координаторів проєкту.

Ірина Дегтяренко: відчути та побачити позитивні зміни

З початком повномасштабного вторгнення Ірина Дегтяренко знаходилася поза межами Маріуполя, а її чоловік і донька опинилися в облозі міста. Відсутність зв'язку та невідомість зводили з розуму... Лише в середині березня родина знову возз'єдналася. Після пережитого Ірина зіткнулася з наслідками стресу та потребувала фахової допомоги. На проєкті «Незламна мама» жінка з дитиною отримала необхідну підтримку.

Чим займаються діти на проєкті «Незламна мама»?

На малечу чекають захопливі зайняття з акторської майстерності, настільні ігри, танці, колективне дозвілля та прогулянки на свіжому повітрі. Ігропрактик Світлана розповідала, які зайняття притаманні певним віковим групам, щоб поті удома мами могли організувати для дітей корисну зайнятість.

Заняття з арттерапії проводить також Ольга Дармограй. Вона надихає учасників проєкту «Незламна мама» і дарує їм можливість створювати своїми руками оригінальні сувеніри, які вони заберуть з собою на згадку про програму.

Про актуальну ситуацію на підприємствах Групи Метінвест і в Україні читайте в спеціальному лонгріді. Оновлення інформації – 24/7. Додавайте до закладок та діліться з друзями. Зберігайте спокій і довіряйте лише офіційним джерелам інформації.