Хто руйнує міфи та стереотипи про «слабку» стать? Жінки добре знають, що металургія не має гендеру, тут кожен фахівець може проявити себе. Особливо сьогодні, коли Україною шириться тенденція до реформування системи освіти, коли за внутрішнім запитом українського ринку праці профтехнічні напрямки виходять на перший план, адже попереду – післявоєнна відбудова країни.
Металургійні професії, які прийнято вважати суто чоловічими, вже давно набули популярності і серед жінок. На Запоріжсталі пліч-о-пліч працюють жінки і чоловіки, багато працівниць навчаються та отримують другу професію, жінки обіймають керівні посади, розвиваються і будують свою кар’єру.
Олександр АЛЕКСЕЄНКО – кранова машиністка цеху гарячої прокатки. На Запоріжсталь дівчина прийшла за прикладом мами, яка 40 років працює у сусідньому цеху у тій же професії.
– Я свідомо обрала це підприємство, бо Запоріжсталь 8 років тому, як і сьогодні, був найпрестижнішим промисловим підприємством у Запоріжжі, – зазначає Олександра. – Я жодного разу не пошкодувала про свій вибір. Ще під час навчання, проходячи тут практику, я набула практичних навичок, познайомилася з досвідченими співробітниками, які залюбки передають свій досвід молодому поколінню активних та мотивованих металургів.
Протягом всієї історії незалежної України жінки на рівні з чоловіками працювали над становленням економіки та інших сфер життєдіяльності українців. І під час повномасштабної війни їхня роль як опори для родини та країни стала більш помітною для широкого загалу.
– Ми продовжуємо працювати, дбати про наші сім’ї, підтримувати захисників та захисниць, які боронять нашу землю на воєнному фронті. І при цьому не втрачаємо себе, – наголошує Олександра. – Тримаємося самі та підтримуємо тих, хто поряд.
Чоловік Олександри з першого дня повномасштабного вторгнення – 24 лютого 2022 року – долучився до лав ЗСУ, і сьогодні продовжує виконувати бойові завдання на Запорізькому напрямку.
– Я відчуваю свою відповідальність і важливість – і на робочому місці, де ми разом з колективом робимо внесок у наближення Перемоги на своїх робочих місцях, і перед чоловіком. Бо кожен захисник чи захисниця має відчувати надійну опору, міцне плече, безумовну любов та прийняття, аби продовжувати боротьбу і бути впевненими – на них дуже чекають вдома і їх поважають, – зазначає металургиня.
Українські жінки: військові, металургині, волонтерки, медикині, виробничниці, багатодітні мами, переселенки – кожна з них – це рушійна сила у побудові вільного та перспективного майбутнього нашої країни. І жінки Запоріжсталі це підтверджують щодня.
Більше інформації щодо актуальних вакансій в Метінвесті дізнавайтеся у відділах найму підприємств, за телефоном гарячої лінії 0 800 606 000 або на сторінці Кар'єра в Метінвесті у Facebook.