This page hasn't been translated into English yet.
Employment 4/14/2022 Read 2 min

Після Маріуполя моєю домівкою став Кривий Ріг

Наш герой – майстер термонаплавильної дільниці Метінвест-МРМЗ В’ячеслав Балабан. Тепер разом зі своєю сім’єю він живе у Кривому Розі та працює на Криворізькому ремонтно-механічному заводі. В’ячеслав розповів свою історію про початок війни й перебування в теперішньому Маріуполі.

23 лютого В’ячеслав Балабан працював у денну зміну та мав заступити в нічну 24-го, але зранку зателефонував старший брат і повідомив про початок війни. Перше, про що подумав чоловік, – родина. Необхідно було запастись харчами та предметами першої потреби. Оскільки підприємства Метінвесту почали призупиняти діяльність, виходи на робочі зміни скасували.

В’ячеслав жив неподалік Драматичного театру. Говорить, перші дні війни були відносно спокійними. Магазини працювали, тому до початку березня все необхідне було, але далі довелося сильно економити на продуктах. З початком обстрілів сусіди його будинку об’єдналися. Разом розчистили підвал, підготували місця для переховування, а після відключення світла, води та газу зробили польову кухню у дворі. З третього березня дружина та дитина чоловіка не виходили з бомбосховища, а він інколи перевіряв своїх батьків і рідних у місті та шукав питну воду.

Перше, про що я подумав, коли дізнався про війну, – родина. Необхідно було запастись харчами та предметами першої потреби. 

— В'ячеслав Балабан

Про виїзд із Маріуполя

13 березня сусідці В’ячеслава стало зле від голоду в бомбосховищі. Ситуація була критична, необхідно було доставити її до лікарні. Оскільки він мав автомобіль, вирішив ризикнути та поїхати до лікарні. У мирний час така відстань зовсім незначна, але тоді це було дуже небезпечно. В лікарні їх зустріли справжні герої – шість лікарів, які залишилися обслуговували хворих усього району. Саме тут чоловік вирішив евакуюватися до Запоріжжя.

Виїхали з міста досить безпечним шляхом. Першим місцем, куди прибули, був Бердянськ. Волонтери зреагували відразу. Місцева жителька запросила до себе на ночівлю. Там родина вперше за три тижні нормально поїла й відпочила. 

Далі вирушили до Запоріжжя. Їхати довелося довго. У гуманітарному пункті волонтери запропонували пожити у квартирі та дали ключі. В’ячеслав зізнається, що був збентежений і вражений, наскільки привітними й безкорисливими є наші люди.

Чому обрав Метінвест-КРМЗ

У перший день перебування в Запоріжжі чоловік увімкнув телефон. Побачив численні повідомлення, серед яких – про отримання заробітної плати за березень від Метінвесту. З соціальних мереж дізнався, що компанія виплатила її наперед усім співробітникам. Тож на перший час родина була забезпечена коштами для проживання. Але треба було шукати роботу. Про Криворізький ремонтно-механічний завод подумав відразу, адже ще у 2018 році на Метінвест-МРМЗ у Маріуполь приїздили працівники з криворізького підприємства для обміну досвідом. Пригадує, що тоді йому сподобалися підходи до виконання виробничих завдань. Сам процес був знайомий, різниця полягала лише в тому, що в Маріуполі працювали над замовленнями для металургів, а тут – для гірників.

Приїхавши до Кривого Рогу, чоловік одразу зареєструвавля на гарячій лінії Метінвесту.  Згодом, коли повідомили про вакансію, звернувся до відділу кадрів КРМЗ. В'ячеслава радо зустріли та призначили на посаду майстра сталефасоноливарного цеху. Спілкувалися щодо працевлаштування з кадровим підрозділом МРМЗ, вирішували, як правильно все зробити, адже з документів про досвід роботи була лише копія завіреної трудової книжки 2014 року, коли був ще електрозварювальником 4 розряду.

Нині за плечима вже перші дні роботи. Виробництво подібне, проте є свої особливості. В’ячеслав Балабан певний час працюватиме з наставником, доки повністю не познайомиться з технологіями та устаткуванням. Знайомить його з виробництвом 27-річний майстер. Попри молодий вік, він має великий досвід і талант у роботі, пояснює все доступно.

Кривий Ріг для В’ячеслава тепер став другою домівкою, адже тут родина, робота, яка подобається, і професія, якій присвятив своє життя.

Нагадаємо, що для підтримки співробітників, які працювали на підприємствах Маріуполя, Метінвест відкрив приблизно 2000 вакансій з можливістю працевлаштування співробітників-переселенців на активах компанії у Кривому Розі, Запоріжжі, Кам’янському та Покровську.

Про актуальну ситуацію на підприємствах Групи Метінвест і в Україні читайте в спеціальному лонгріді. Оновлення інформації – 24/7. Додавайте до закладок та діліться з друзями. Зберігайте спокій і довіряйте лише офіційним джерелам інформації.