This page hasn't been translated into English yet.
Employment 7/15/2022 Read 4 min

Працювати й заробляти

Таку можливість зараз надає компанія Метінвест Покровськвугілля всім, хто втратив роботу у воєнний час.

З огляду на розвиток підприємств Метінвест Покровськвугілля, а саме – введення в експлуатацію підготовчих та очисних вибоїв, є необхідність у комплектації персоналу. 

– Наразі нам потрібні представники основних і допоміжних професій: машиністи гірничих виїмкових машин, гірники очисного вибою, прохідники, гірники підземні, електрослюсарі підземні, машиністи підземних установок, гірники з ремонту гірничих виробок, гірничомонтажники, – зазначає начальник відділу найму Центру кар'єри Метінвест Юлія ЦИКЛАД

Після звернення до Центру кар'єри Метінвест охочим працевлаштуватися, за наявності вакансій, пропонують пройти навчання у Відділі навчання та розвитку персоналу ШУ «Покровське». Тут можна не тільки підтвердити свій кваліфікаційний рівень, а й здобути нову професію з подальшим працевлаштуванням на підприємства компанії Метінвест Покровськвугілля. Сьогодні тут навчаються понад сто людей. За словами начальника бюро професійного навчання Метінвест Покровськвугілля Лариси Батрух, таку чисельність тих, хто одночасно навчається, можна сміливо назвати рекордною.

Допомагають майбутньому співробітнику отримати професійні навички створені у відділі умови – навчальний полігон і сучасні освітні програми, сформовані безпосередньо під запити та потреби підприємства, а також постійне впровадження нових ефективних практик. Одна з таких – паралельне навчання безпосередньо на дільниці, де новачок незабаром має працювати. Це дає можливість людині ще на стадії навчання познайомитися з колективом і специфікою роботи, опанувати й закріпити навички роботи з механізмами. Таку практику сьогодні успішно проходять майбутні машиністи насосних установок дільниці Дегазація.

– Працював підземним електрослюсарем на одному з вугільних підприємств Покровської громади. Вирішив піти, бо на шахті кілька місяців не платили зарплати. У мене сім'я, яку потрібно годувати. Наразі проходжу курси та працевлаштовуюсь у шахтоуправління «Покровське», на сучасне підприємство, де дотримуються соціальних гарантій та співробітники своєчасно отримують заробітну плату, – каже Юрій МІЛЕНКО

– Я займалася підприємницькою діяльністю. З приходом війни забезпечувати себе засобами існування стало неможливо. Звернулася до Центру кар'єри Метінвест, фахівці якого запропонували пройти навчання та здобути професію машиніста насосних установок з подальшим працевлаштуванням у шахтоуправління «Покровське» на дільницю Дегазація. Навчання доступне, з нетерпінням чекаю, коли зможу приступити до роботи, – ділиться досвідом Вікторія КУЛЬШОВА.

– Працював експедитором, тому професія гірника з ремонту гірничих виробок, яку я сьогодні отримую у відділі навчання, мені поки не знайома. Змінити вид діяльності спонукала стабільна висока заробітна плата на підприємстві. Тим паче, що в цьому питанні на попередній роботі виникали складнощі. Сподіваюся, що зможу реалізувати себе в новій справі, – розповідає Сергій ЖЕЛНОВ.

ФАКТ

За шість місяців 2022 року на підприємства компанії Метінвест Покровськвугілля працевлаштовано понад 500 осіб 

– Якщо брати у відсотковому співвідношенні, лише половина учнів знайома з вугільною промисловістю. Інші мають досвід роботи в абсолютно відмінних від вугільного виробництва сферах. На сьогодні в нас функціонують п'ять груп із навчання різних професій підземного комплексу та вісім груп – поверхневого. Навчання, залежно від обраної професії, проводиться спеціальне й курсове, а також індивідуальне, діють і виробничо-технічні курси, – повідомила начальник бюро професійного навчання компанії Метінвест Покровськвугілля Лариса БАТРУХ.

Про актуальну ситуацію на підприємствах Групи Метінвест і в Україні читайте в спеціальному лонгріді. Оновлення інформації – 24/7. Додавайте до закладок та діліться з друзями. Зберігайте спокій і довіряйте лише офіційним джерелам інформації.