This page hasn't been translated into English yet.
Heroes Among Us 12/18/2024 Read 7 min

Понад 300 ветеранів війни повернулися до роботи на підприємства Метінвесту в Запоріжжі

На Запоріжсталі, Запоріжкоксі, Запоріжвогнетриві та Запорізькому ливарно-механічному заводі діє корпоративна програма «Шлях героя: екосистема інтеграції ветеранів». У її межах до роботи на підприємствах після демобілізації долучилися понад 300 ветеранів війни.

Переважна більшість – це співробітники, які до мобілізації працювали на підприємствах Метінвесту, близько 35% працевлаштованих воїнів – це ветерани війни з зовнішнього ринку праці.

Екосистема забезпечує супровід воїна від моменту мобілізації з підприємства до його повергнення та подальшої адаптації у колективі після звільнення з лав української армії. З воїнами та їх родинами встановлюють зв'язок для надання оперативної допомоги у підготовці до служби, ветерани отримують від компанії індивідуальну захисну амуніцію, матеріальну допомогу для реабілітації. 

По поверненні з фронту ветерани коштом компанії отримують поглиблений медичний огляд, психологічну допомогу, лікування та протезування, перекваліфікацію та наставництво, безкоштовне навчання в Метінвест Політехніці. Колектив теж готують до повернення героїв через відеокурси та тренінги, які націлені на налагодження продуктивної взаємодії у колективах.

Загалом серед працівників підприємств Метінвесту у Запоріжжі понад 1800 співробітників мобілізовано до лав української армії від початку повномасштабного вторгнення. Близько 540 металургів-захисників демобілізувались.

Серед них запоріжсталівець Анатолій Узлов, який 25 років працював сталеваром сталеплавильного цеху, з початку повномасштабної війни добровольцем долучився до лав ЗСУ та виконував бойові завдання на Донецькому напрямку. Під час одного з них військовий дістав уламкове поранення руки й згодом переніс операцію з ампутації лівої кисті.

В межах проєкту Метінвесту «Рятуємо життя» та Проєкту підтримки протезування в Україні Анатолій безкоштовно отримав норвезький біонічний протез та пройшов курс реабілітації.

– Після реабілітації я вирішив повернутися на Запоріжсталь, мені запропонували посаду інженера-технолога в мартенівському цеху. Був радий повернутися в рідний цех, до свого колективу. Тепер опановую нові завдання, колеги підтримують та допомагають у всьому, – говорить інженер-технолог сталеплавильного цеху Запоріжсталі Анатолій УЗЛОВ.

На новій посаді Анатолій працює чотири місяці – курирує ремонти печей. В нагоді стали 25 років досвіду роботи сталеваром, й отриманий воєнний досвід.

– Мати надійну опору у такий складний час – дорогого варто. Під час служби й зараз відчуваю цю підтримку від заводу. Дуже важливо, що підтримували мою родину, оздоровлювали дітей у Карпатах. Після повернення з фронту допомогли з лікуванням, стати на ноги і запросили на роботу. Щиро вдячний за допомогу! – говорить Анатолій.

Запоріжсталь запрошує ветеранів війни до співпраці. Найбільш дефіцитні вакансії – агломератники, горнові доменної печі, розливальники сталі, підручні сталевара, машиністи та помічники машиністів тепловозів тощо. Є вакансії для людей з інвалідністю. Докладніше – у відділі кадрів за адресою м. Запоріжжя, Південне шосе, 72 або за телефоном +38 095 800 98 30.

Нагадаємо, за підтримки Метінвест та Запоріжсталь у Запоріжжі працює реабілітаційний проєкт для ветеранів війни та військовослужбовців «Вільні хвилі» та проєкт «Спілкуй. Ветеран», що має на меті об’єднання ветеранів війни та експертів з різних сфер для вирішення викликів, з якими стикаються захисники України після повернення з фронту. Для дітей військовослужбовців та ветеранів-працівників Метінвесту в межах гуманітарної ініціативи «Рятуємо життя» літом та восени було організовано оздоровлення у таборах у Карпатах.