This page hasn't been translated into English yet.
CSR 7/8/2021 Read 4 min

На об'єктах реконструкції Хортиці відбулася виїзна нарада

На майданчику реконструкції інфраструктурних об'єктів о. Хортиця відбулася виїзна нарада. Проєкт реалізується в межах всеукраїнської програми «Велика реставрація», ініційованої Президентом України.

У зустрічі взяли участь куратор проєкту «Хортиця» від Офісу Президента Георгій Зубко, голова Запорізької облдержадміністрації Олександр Старух, генеральний директор «Запоріжсталі» Олександр Мироненко та директор Національного заповідника «Хортиця» Максим Остапенко.

Учасники виїзної наради відвідали будівельний майданчик біля «Козачого кола», де проводиться облаштування площі, пішохідних доріжок, інженерних мереж, а також проінспектували хід робіт на даху Музею історії запорозького козацтва й на пагорбі біля музею, де зараз формують маршрути для пологого підйому. Весь проєкт, що реалізується в межах «Великої реставрації», ґрунтується на принципах інклюзивності та безбар'єрності, надаючи всім охочим рівні можливості для максимально зручного відвідування Хортиці.

Усі присутні відзначили динамічний хід робіт: щодня об'єкти Хортиці перетворюються, наближаючись до відповідності концепції трансформації острова. Завершити реставрацію об'єктів планують у серпні цього року.

– Метінвест ініціював створення проєктного офісу, який займається всім процесом відродження острова для публічного управління цим складним процесом. Для Компанії важливою є прозорість проєкту, залучення громадськості до питань розвитку нашого спільного надбання – острова Хортиця. «Запоріжсталь» також ініціював конкурс серед студентів ЗНУ «Хортиця – втілення мрії», який надасть можливість молоді долучитися до трансформації острова та відчути себе співавторами цього процесу», – наголосив Олександр Мироненко.

Нагадаємо, Метінвест виступає стратегічним партнером національного проєкту реконструкції Хортиці, що було закріплено підписаним 23 квітня 2021 року меморандумом між Міністерством культури та інформаційної політики України, Запорізькою обласною державною адміністрацією і комбінатом «Запоріжсталь».