This page hasn't been translated into English yet.
CSR 4/8/2021 Read 4 min

ПівнГЗК став майданчиком для зйомок європейського фестивального кіно

Автори кіно – команда випускників французької кіноакадемії La Fémis на чолі з режисерами Владиленом Вірним та Оленою Загуровською. Оператор та звукорежисер картини – Амін Беррада й Клеман Жирарді. За задумом це буде індустріально-музичний фільм із попередньою назвою «Земля», стрічку висунуто на участь у європейських кінофестивалях.

Ідея фільму «Земля» належить французьким композиторам. Музиканти запропонували знімальній групі зняти відеоряд для їхнього твору, а характер мелодій відразу вказав на масштабну індустріальну локацію. У результаті народилася ідея створити фільм про музику великих машин і потужного виробництва.

«Три роки тому я працював асистентом під час знімання повнометражного фільму «Донбас» у Кривому Розі. Ще тоді я запам'ятав, що в цьому місті є багато кар'єрів. Тож коли нам прийшла ідея зняти фільм про індустрію, за допомогою ми звернулися до компанії Метінвест», – розповів Владилен Вірний.

Майданчиком для знімання став Першотравневий кар'єр Північного ГЗК – один із найбільших кар'єрів у Європі. Гостям підприємства було важливо зняти всі деталі, не порушивши виробничих процесів. Робота над фільмом тривала кілька тижнів: знімальна група ознайомилася з особливостями гірничих робіт, виробництвом концентрату й обкотишів – сировини для металургійного виробництва.

У кінострічці режисери планують використати елементи експериментального жанру. Для відтворення ритмів виробничого процесу звукорежисер записує індустріальну музику: звуки техніки, рухи гірської породи, роботи виробничого устаткування. На основі цих аудіоматеріалів композитори створять музику для фільму. Для створення аудіоряду композитори оберуть лише ті музичні інструменти, які максимально поєднуватимуться зі звуками, зібраними в кар'єрі й на промислових майданчиках.

Режисери зазначили, що вперше знімали на гірничому підприємстві, тож знайомство з виробничими процесами визначило жанр майбутньої кінострічки. Спочатку фільм планувався як художній. Проте, познайомившись із працівниками комбінату особисто, команда вирішила зняти фільм про людину робітника, його навички й уміння підкорити масштабні індустріальні процеси.

«Коли дивишся на кар'єр з його борту, величезні БелАЗи виглядають дуже маленькими, а людини зовсім не видно. А з оглядового майданчика можна почути лише звуки техніки. Так створюється хибне враження, що все тут роблять машини. Тому в фільмі ми постараємося відповісти на запитання «з чого все починається – з машини чи все-таки з людини», – підкреслила Олена Загуровська.

У фільмі «Земля» можна побачити весь технологічний процес – від видобутку руди до виробництва готової продукції. Головні герої – гірники ПівнГЗК – буровики, екскаваторники, белазисти, бульдозеристи.

«Для Північного ГЗК це перший досвід роботи з кінематографістами з Європи. Фільм розповість про мужні гірничі професії, про людей, які закохані у свою справу й успішно керують потужною технікою. Консультували режисерів і допомагали під час знімання провідні спеціалісти цехів комбінату, тому нашим гостям із Франції вдалося зібрати весь необхідний матеріал для того, щоб реалізувати свої задуми, показати масштаби гірничого виробництва й переробного комплексу. Упевнений, що ця нова тема в кінематографі зацікавить глядача та принесе команді перемогу в європейських фестивалях», – зазначив генеральний директор Північного ГЗК Андрій Скачков.

Монтаж кінострічки команда планує завершити до вересня 2021 року. Режисери зазначили також, що готові поділитися фільмом із криворізькими кінотеатрами.