This page hasn't been translated into English yet.
Modernization 4/27/2023 Read 3 min

На Каметсталі завершився ремонт компресора для компримування азоту

У киснево-компресорному цеху Каметсталі завершили капітальний ремонт КТК-12,5/35 № 6, який здійснює компримування (підготовку та стискання) газоподібного азоту для його подальшого застосування у виробництві сталі.

Ремонтники повністю відновили основне обладнання та замінили зношені вузли і деталі. Також була відремонтована система змащення і охолодження та електродвигун компресора потужністю 3 МВт.

Капітальний ремонт компресора КТК-12,5/35 вперше проходив із вивезенням електродвигуна за межі комбінату. Спеціалісти із Дніпра відремонтували статор і ротор, збалансували їх, замінили крильчатки і обмотування та доставили відремонтоване обладнання на підприємство. Після цього фахівці ККЦ успішно провели пробний пуск електродвигуна і з’єднали його з механічною частиною агрегату.

– Першочергова мета капремонту – підвищення надійності роботи обладнання КТК-12,5/35 № 6 впродовж тривалого часу, адже компресор працює на забезпечення конвертерного цеху азотом, завдяки чому, своєю чергою, здійснюється важливий технологічний процес азотування конвертера для підвищення стійкості його футерування. Капремонт також дозволить знизити електроспоживання агрегату на 10 кВт/год, що в період дефіциту енергоресурсів є особливо актуальним. А завдяки ремонту запірної арматури та проточної частини ми змогли підвищити продуктивність компресора до рівня паспортних даних – 12,5 тисячі кубометрів стисненого азоту на годину, – відзначив начальник ККЦ Костянтин ФРОЛОВ.

Системне проведення капітальних ремонтів – важлива умова для підтримки обладнання КТК-12,5/35 у належному технічному стані без аварійних зупинок. Це також дозволяє підвищити безпеку експлуатації та ефективність роботи компресора.

Про актуальну ситуацію на підприємствах Групи Метінвест і в Україні читайте в спеціальному лонгріді. Оновлення інформації – 24/7. Додавайте до закладок та діліться з друзями. Зберігайте спокій і довіряйте лише офіційним джерелам інформації.