Щокварталу відпрацьовуємо регламент злагодженої взаємодії співробітників структурних підрозділів та аварійно-рятувальних служб підприємства, щоб ефективно протистояти загрозам в умовах воєнного часу. На Каметсталі провели чергове комплексне тренування з управління військовими ризиками – цього разу в умовах ТЕЦ.
Надзвичайна подія через воєнні дії на ключовому енергетичному об’єкті підприємства зазвичай пов’язана з додатковими ризиками. Окрім загрози для життя і здоров’я людей та пожежної небезпеки, вона супроводжується аварійними ситуаціями на обладнанні та комунікаціях, які призводять до вимушеної зупинки основних виробничих агрегатів. Саме таку умовну ситуацію, коли через пошкодження повітропроводів на комбінаті аварійно зупинені турбоповітродувки і доменні печі, а на місці події відбувається пожежа і є поранені працівники, командно відпрацювали на майданчику газових генераторів теплоелектроцентралі.
Одразу після сповіщення про «надзвичайну ситуацію» і координаційних команд штабу до тренування приєдналися керівники, диспетчерські служби і технологічний персонал ТЕЦ, доменного цеху і цеху мереж та підстанцій, а також управлінь автомобільного та залізничного транспорту – усі дії, визначені алгоритмом ліквідації НС та умовної аварійної зупинки обладнання і залізничного руху, були виконані чітко та оперативно.

Водночас на майданчику тренування учасники протипожежних та медичних ланок підприємства не гаючи ні секунди відпрацьовували локалізацію та ліквідацію критичних наслідків та дії при виявленні вибухонебезпечних (підозрілих) предметів у взаємодії з екстреними службами – рятувальниками 35-ї Державної пожежно-рятувальної частини 2-го ДПРЗ і фахівцями медико-санітарної частини Каметсталі. Своєчасно надана «постраждалим» домедична допомога і вміло ліквідована засобами пожежогасіння «пожежа» підтвердили гідний рівень знань та практичних навичок, які співробітники підприємства системно отримують і вдосконалюють під час інтенсивних тренінгів і навчань. Цього разу до протипожежних дій була залучена переобладнана для потреб пожежогасіння залізнична цистерна, оперативно доправлена до місця умовної надзвичайної ситуації силами УЗТ.

Також у комплексному тренуванні була задіяна спеціальна техніка – автовишка, за допомогою якої одразу після ліквідації наслідків аварії за планом-сценарієм відпрацювали дії з усунення умовної аварійної ситуації на повітропроводі для відновлення виробничих процесів.
Олександр ТКАЧУК, директор з охорони праці, промислової безпеки та екології, координатор комплексного тренування:
– Головна мета наших щоквартальних тренувань – системне вдосконалення вірної взаємодії та реагування співробітників усіх підрозділів і служб підприємства на можливі надзвичайні ситуації в умовах воєнного часу. Тому щоразу ми доповнюємо «легенду» навчань новими умовами, які дозволяють максимально розширити коло такої взаємодії.
Зокрема цього разу до тренувань долучилися не тільки енергетики і доменщики, але й автотранспортники та залізничники – усі разом виконали важливе завдання з відпрацювання чіткої взаємодії структурних підрозділів під час надзвичайної події. Також у роботі штабу з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації взяли участь колеги з інших підприємств Групи Метінвест, на комплексних тренуваннях яких ми, своєю чергою, також побували. Такий обмін досвідом, взаємні експертні поради та зауваження дозволяють нам ефективніше працювати для безпеки наших співробітників.