Блокадний Маріуполь став справжнім випробування на мужність і людяність для тисяч містян. Щоб вистояти, багатьом довелося брати відповідальність за не тільки за власну долю, а й за життя інших людей.
Коли видалася можливість виїхати з-під обстрілів, начальник виробничого управління «Метінвест-Промсервіс» Володимир Пушнєнков очолив колону з 30 машин маріупольців, які рятувалися від російської загрози на початку березня. Це була вкрай небезпечна поїздка: зв'язку в місті не було, і дізнатись про те, що з Маріуполя можна виїхати однією єдиною дорогою, можливості не було. Тож рішення про евакуацію довелося приймати на свій страх та ризик.
Всю дорогу до Запоріжжя Володимир зв'язувався, де виходило, з криворізькими колегами з Промсервісу, спілкувався з місцевими мешканцями в маловідомих селищах. Двохсоткілометрову відстань до безпечної української території в Запоріжжі вдалося подолати лише за дві доби.
Позаду залишилися напружені дні в багатостраждальному Маріуполі, коли під час бойових дій Володимиру Пушнєнкову доводилося проводити роботи з консервації обладнання меткомбінатів імені Ілліча та Азовсталь Групи Метінвест. Крім цього він займався доставленням харчових продуктів і питної води колегам, яких вдавалося знайти за місцем проживання.
Сьогодні наш колега знову поринув у виробничі питання, сконцентрувавши увагу на діяльності криворізької філії МПС. На питання про блокадні дні в Маріуполі впевнено заявляє, що все зробив би так само. Не відсиджувався б у безпечному місці, чекаючи на порятунок, а спробував за будь-яку ціну допомогти людям, які потрапили в нестерпні умови. Тому що керується в житті простим, але зрозумілим принципом – «Хто, якщо не ми».
Про актуальну ситуацію на підприємствах Групи Метінвест і в Україні читайте в спеціальному лонгріді. Оновлення інформації – 24/7. Додавайте до закладок та діліться з друзями. Зберігайте спокій і довіряйте лише офіційним джерелам інформації.