This page hasn't been translated into English yet.
Breaking News 7/24/2023 Read 2 min

Метінвест у I півріччі 2023 року сплатив понад 6,3 млрд грн податків до бюджету України

Попри повномасштабне російське вторгнення в Україну Метінвест Ріната Ахметова залишається опорою економіки країни. З урахуванням асоційованих компаній та спільних підприємств Група в I півріччі 2023 року перерахувала до бюджетів усіх рівнів в Україні понад 6,3 млрд грн податків і зборів.

Зокрема, за січень-червень цього року українські підприємства Метінвесту сплатили понад 1,5 млрд грн єдиного соціального внеску, майже 1,5 млрд грн податку з доходів фізичних осіб та понад 1 млрд грн податку на прибуток.

Також значними джерелами наповнення державного та місцевих бюджетів України стали плата за користування надрами — 872 млн, плата за землю — 589 млн грн та екологічний податок — 302 млн грн.

У II кварталі 2023 року Група перерахувала до українського бюджету понад 3,8 млрд грн, що на 51% більше за показник І кварталу цього року. Зокрема, за квітень-червень підприємства Метінвесту збільшили виплату єдиного соціального внеску проти січня-березня 2023 року на 12%, до 813 млн грн, податку з доходів фізичних осіб — на 26%, до 819 млн грн, податку на прибуток — на 45%, до 643 млн грн.

За II квартал 2023 року плата за користування надрами зросла в 4 рази, до 698 млн грн, плата за землю — на 4%, до 301 млн грн, екологічний податок — на 23%, до 167 млн грн.

Генеральний директор Групи Метінвест Юрій РИЖЕНКОВ:

— Від початку великої війни Група Метінвест відмовилася від податкових пільг, на які має право за законодавством, і сплачує податки в повному обсязі. Ми розуміємо, що наша стійкість та витривалість додає можливостей державі тримати удар на економічному, оборонному та соціальному напрямах. Ми продовжимо бути точкою опори для країни, армії та українців. Допомагатимемо, скільки буде потрібно — й до перемоги, і після неї.

Нагадаємо, з урахуванням асоційованих компаній та спільних підприємств у I кварталі 2023 року Метінвест сплатив понад 2,5 млрд грн податків і зборів до бюджетів усіх рівнів в Україні, а у 2022 році — 20,5 млрд грн.

Про актуальну ситуацію на підприємствах Групи Метінвест і в Україні читайте в спеціальному лонгріді. Оновлення інформації – 24/7. Додавайте до закладок та діліться з друзями. Зберігайте спокій і довіряйте лише офіційним джерелам інформації.