This page hasn't been translated into English yet.
Aid to fighters 12/6/2024 Read 7 min

Метінвест спрямував на підтримку Сил оборони України 4,4 млрд грн

Від початку повномасштабної війни Група Метінвест спрямувала на підтримку Сил оборони України 4,4 млрд грн. Уся допомога надається безплатно в межах мілітарної ініціативи Сталевий Фронт Ріната Ахметова.

В умовах повномасштабного вторгнення, окрім виживання бізнесу та безпеки співробітників, пріоритетом Метінвесту є посилення обороноздатності української армії. Для цього в межах мілітарної ініціативи Сталевий Фронт Ріната Ахметова компанія спрямувала на потреби захисників 4,4 млрд грн. 

Допомога у вигляді сталевої продукції власного виробництва, обладнання, техніки та інших корисних вантажів дістається різних напрямків фронту. Особлива увага приділяється підрозділам на півдні та сході країни, де розташовані підприємства Метінвесту, живуть працівники та їхні сім’ї.


Війна триває. Українські захисники, серед яких тисячі співробітників Метінвесту, щодня платять найвищу ціну на шляху до перемоги. Тому головне завдання компанії зараз – працювати на економіку й підтримувати армію. Метінвест допомагає захисникам із перших днів повномасштабної війни. Ми розгорнули виробництво військової продукції і плануємо його масштабувати. Налагодили постачання на передову техніки та обладнання. Щодня дбаємо про те, щоб наші працівники-воїни були забезпечені усім необхідним, а після повернення з фронту на підприємства мали гідне життя.

Юрій РИЖЕНКОВ

генеральний директор Групи Метінвест

СТАЛЬ ДЛЯ ЗАХИСТУ

Наступ ворога змусив Метінвест розпочати освоєння військової продукції, для виробництва якої використовується власна сталь. 

Однією з найважливіших розробок фахівців є так звані криївки – спеціальні мобільні укриття. Конструкції у вигляді металевих капсул заглиблюють під землю на кілька метрів. Вони слугують водночас і захистом проти ворожого вогню, і польовим житлом. 

Стандартне укриття має розміри 6 на 2 метри, але його можна кастомізувати під будь-які завдання. Зокрема, Метінвест уже створив на базі укриттів перший в Україні мобільний підземний шпиталь і забезпечив його сучасним медичним обладнанням. А ще споруди слугують військовим в якості командних пунктів.

ЦИФРА

Наразі компанія безплатно передала на різні напрямки фронту 679 криївок

Для масштабування виробництва потрібна наявність державних замовлень, перемовини про які вже тривають. В перспективі це дасть компанії можливість забронювати робітників, які займаються виготовленням споруд, створити нові робочі місця й отримувати кошти на подальший розвиток технології. А найголовніше – рятувати ще більше життів українських захисників.

ФАКТ

Криївки Метінвесту стали частиною фортифікацій навколо Покровська – однієї з найгарячіших точок фронту. До речі, тут і на інших напрямках компанія допомагає ЗСУ безпосередньо у будівництві ліній оборони – залучає своїх фахівців, надає матеріали та спецтехніку. За підтримки Метінвесту на Донецькому та Запорізькому напрямках побудовано вже понад 200 км фортифікацій.

У співпраці з військовими фахівці Метінвесту виготовляють захисні екрани для бронетехніки. На вигляд – це металеві сітки, якими накривають башту та моторний відсік, щоб створити додаткову перешкоду для ворожих FPV-дронів. Таким чином екрани зменшують ризики для екіпажу й безпосередньо техніки, даруючи шанс на її подальший ремонт. 

Метінвест зміг освоїти виробництво металевих сіток для основних вітчизняних танків Т-64 та Т-72, американських танків M1 Abrams, БМП Bradley, а також готується інтегрувати їх на різні модифікації Leopard 2. Наразі бійці отримали вже 246 екранів. 

Окрім ворожої зброї, велику небезпеку для українського війська становлять заміновані території. Щоб допомогти Силам оборони подолати цей виклик, Метінвест запустив серійне виробництво протимінних тралів. Це спеціальна металева конструкція, яка кріпиться на танк і підриває всі міни попереду. Один трал витримує до 8-9 підривів, після чого його міняють. Наразі Метінвест передав армії 23 протимінні трали, але планує збільшити поставки, адже потреба ЗСУ в конструкціях зростає. Ба більше – вона залишатиметься і після війні для розмінування деокупованих територій. 


Сталь Метінвесту також використовується для виготовлення «ловців ланцетів», щитів для фронтового транспорту, пластин для бронежилетів, протитанкових їжаків, мінібастіонів та мобільних автівок-багі, що слугують армії.

Паралельно зі сталевим виробництвом для оборонних потреб, Метінвест системно закуповує та постачає ЗСУ техніку й обладнання. Це робить компанію одним із найбільших донорів армії серед приватних компаній. 

В межах мілітарної ініціативи Сталевий Фронт Ріната Ахметова українські воїни вже отримали 7667 розвідувальних дронів, 2 003 тепловізори, 569 авто, зокрема й «швидкі», а для їхнього заправлення – 1,5 млн літрів пального. Компанія передала на фронт 31 500 аптечок і турнікетів, а також підтримує розвиток тактичної медицини в Україні у співпраці з благодійним фондом PULSE.

Окрім компанії, великий внесок у підтримку армії роблять безпосередньо співробітники Метінвесту. На підприємствах створені волонтерські спільноти, які з перших днів повномасштабного вторгнення збирають та доставляють на позиції бійців вантажі з допомогою: маскувальними сітками, смаколиками, теплим одягом і речами. 


ПІДТРИМКА ВЕТЕРАНІВ

Від початку повномасштабної війни мобілізовано приблизно 9 000 співробітників Метінвесту. Компанія підтримує зв’язок із захисниками під час служби у війську й допомагає після повернення до цивільного життя. Для адаптації ветеранів війни в Метінвесті впроваджується ціла екосистема, яка ґрунтується на принципах відповідальності, системності та внутрішньої справедливості.

ФАКТ

З фронту до мирної праці на підприємствах Метінвесту повернулося понад 1000 ветеранів

Для працевлаштування ветеранів – як колишніх працівників, так і найманих на ринку праці – Метінвест пропонує понад 4000 вакансій. За потреби можна пройти безплатне перенавчання та підвищити кваліфікацію. 

Діють пільгові умови вступу до гірничо-металургійного університету Метінвест Політехніка. Цьогоріч цією можливістю скористалися 26 ветеранів війни – співробітників підприємств компанії, а також захисників маріупольського комбінату Азовсталь. 

Турбота про колишніх військових – не лише наш обов’язок, а й інвестиція в майбутнє. Адже підтримуючи ветеранів, ми зміцнюємо команди й формуємо стійке суспільство, здатне впоратися з викликами сьогодення.

Тетяна ПЕТРУК

директорка зі сталого розвитку та взаємодії з персоналом Групи Метінвест

Також ветеранам пропонують фізичну та психологічну реабілітацію коштом компанії, а команду навчають екологічній комунікації з демобілізованими колегами. У регіонах присутності за підтримки Метінвесту діє низка ініціатив, спрямованих на реінтеграцію колишніх військових. Зокрема, У Запоріжжі та Кривому Розі – це проєкти «Спілкуй. Ветеран» та «Вільні хвилі». 

Програма Метінвесту з підтримки ветеранів війни є однією з найкращих в Україні та визнана незалежними експертами на міжнародному та національному рівнях.