This page hasn't been translated into English yet.
Products 9/12/2024 Read 6 min

Метінвест-СМЦ поставив 3200 тонн листового металопрокату для будівництва Чернігівського мосту

Біля Чернігова триває будівництво автомобільного мосту на Десні, зруйнованого російським ворогом на початку повномасштабного вторгнення. Для відновлення важливого інфраструктурного об’єкта Метінвест-СМЦ поставив 3200 тонн листового металопрокату.

Старий міст, що веде з київської траси прямо у центр Чернігова, було зруйновано в березні 2022 року під час облоги міста, коли російські війська скинули на нього шість авіабомб. Вже восени 2022 року компанія Autostrada розпочала відбудову об'єкта. А Метінвест-СМЦ надав для цього 3200 тонн листового металопрокату, серед якого є і продукція комбінату Азовсталь, що зберігалася на складах.

НЕЗЛАМНА СТАЛЬ

Метал Азовсталі буде частиною конструкції Чернігівського мосту. Це об’єднує його з іншими популярними об’єктами – пішохідно-велосипедним мостом через Володимирський узвіз та мостом-хвилею у парку «Наталка», що в Києві.

Зазвичай на проєктування такого об'єкту потрібно щонайменше два роки, але українські бізнеси доводять, що згуртована робота здатна зробити неможливе. Тому вже у травні 2024 року було відкрито рух першою чергою мосту. Наразі будівництво на фінішній прямій, і повна здача мосту з усіма підходами та розв'язками запланована на жовтень 2024 року.

Про хід будівництва

Будівництво мосту ведеться за принципом DESIGN&BUILD, що дозволяє приймати проєктні рішення безпосередньо на будівництві, коли вся команда працює паралельно, що суттєво прискорює процес. 

ФАКТ

Якісна сталь відіграє ключову роль у відбудові мостів, забезпечуючи надійність та довговічність критичної інфраструктури в умовах підвищених навантажень

Використання металу від Метінвест-СМЦ дозволило створити надійну судноплавну частину мосту. Зокрема, був побудований 106-метровий металевий прогін над руслом річки. Це дало можливість не лише забезпечити надійність мосту, але й прискорити будівництво в умовах, коли річка двічі затоплювала будівельний майданчик.

Монтаж металевих прогонів у руслі було проведено методом насування: усі елементи конструкції збирали на березі, а потім за допомогою домкратів насували на готові опори. 

Яким буде міст?

Окрім того, що відновлений міст полегшить логістичні процеси та збереже час водіям, він також має ряд цікавих особливостей, що роблять його сучасним та інклюзивним об’єктом.

У Autostrada доклали максимум зусиль, щоб детально продумати технічні та архітектурні параметри мосту, зокрема, віражі та розширення. Міст обладнаний архітектурним освітленням з абажурами та панно, на яких зображені історичні пам’ятки Чернігова.

Крім того, на під’їздах до мосту реалізується ряд заходів для забезпечення зручності та безпеки руху: будуються транспортні розв'язки, підземний перехід для пішоходів, шумозахисні екрани біля житлових будинків, передбачені проїзди для маломобільних осіб. 

ПАРТНЕРСТВО

Метінвест-СМЦ та Autostrada раніше вже мали спільний успішний проєкт – будівництво з'їзду з Дарницького мосту на лівому березі столиці України.

Будівництво мосту триває майже два роки, і навіть під час найбільшого паводку на Десні (за останні 130 років) роботи не зупинялися. Вдалося пришвидшити й спорудження залізобетонної частини об’єкта, що було завершено у рекордні терміни.