This page hasn't been translated into English yet.
Breaking News 11/15/2023 Read 4 min

23 роки SCM: Рінат Ахметов спрямував 6,7 млрд грн на підтримку ЗСУ та цивільних за 21 місяць війни

Бізнеси SCM, Фонд Ріната Ахметова та футбольний клуб «Шахтар» спрямували на допомогу країні, військовим та мирним людям вже 6,7 млрд грн (майже $197 млн) за 21 місяць повномасштабного вторгнення.

Головні напрямки допомоги – підтримка ЗСУ, гуманітарна підтримка цивільного населення, громад, захисників Маріуполя, а також підготовка до відновлення цього міста-героя.

Допомога захисникам України реалізується у рамках мілітарного проекту «Сталевий фронт Ріната Ахметова». Для SCM це питання особливо важливе, адже 14 тисяч співробітників бізнесів компанії стали до лав Збройних сил України. Всього майже 900 наших колег (військових та мирних) загинули.

Через «Сталевий фронт» силові підрозділи з усієї країни систематично отримують амуніцію, автомобілі, карети швидкої допомоги для військових медиків, дрони, тепловізори, приціли, рації, камери, одяг та взуття, аптечки та турнікети, пальне та інші необхідні речі. 

Додатково 1 млрд грн ($25 млн.) Рінат Ахметов виділив на проект підтримки захисників Маріуполя «Серце Азовсталі». Захисникам та їхнім родинам надається допомога за шістьма програмами. Зокрема у листопаді запустився пілот програми «Вдома», завдяки якому захисники та захисниці міста з І та ІІ групи інвалідності отримають власне житло. За листопад-грудень 2023 заплановано придбати 15 квартир. 

Системна гуманітарна допомога від бізнесів та проектів Ріната Ахметова надається мирним українцям у прифронтових зонах та деокупованих регіонах. Люди отримують продукти, одяг, побутові речі, ліки, засоби гігієни тощо. Також у містах присутності компанії SCM дбають про шелтери та притулки, лікарні, джерела світла та води тощо. Надається підтримка місцевим адміністраціям, комунальним службам.

Фонд Ріната Ахметова з початку війни передав для українців 700 тисяч одиниць медикаментів, понад 13 млн продуктових наборів з 2014 року. Відкрив нові проекти щодо допомоги у реабілітації дорослих, надання обігрівачів, допомоги у облаштуванні гуртожитків для маріупольців у м. Дніпро.

Системну допомогу спортсменам, переселенцям, бійцям сил оборони України та мешканцям регіонів, що постраждали від війни, надає і футбольний клуб «Шахтар». Клуб організував і покрив усі витрати на лікування в США захисника «Азовсталі», морпіха Михайла Діанова. Взяв на себе організацію лікування та реабілітації тяжко пораненого під Авдіївкою бійця Віталія Шумея у Барселоні, бійця та фаната «Шахтаря» Євгена Ларченка в Ізраїлі. Крім того, 22 млн грн доходу від товариського матчу з «Тоттенхемом» клуб спрямує на проєкти підтримки та допомоги українцям, що постраждали внаслідок війни.

Окремим найважливішим напрямом підтримки країни для SCM та Ріната Ахметова є внесок у поточне та майбутнє відновлення України. Вже здійснюються інвестиції у відновлення зруйнованої інфраструктури, будівництво нових виробництв, створення нових робочих місць, залучення європейських інвестицій в економіку країни. Окремим особистим рішенням Рінат Ахметов виділив на 2023 рік 60 млн грн ($1,5 млн.) на створення Плану Відродження Маріуполя після деокупації в рамках ініціативи Mariupol.Reborn. В рамках проєкту також розпочата робота архітектурної трансформації українських шкіл спільно з Міністерством освіти за ініціативою Міністра цифрової трансформації Михайла Федорова.

Про актуальну ситуацію на підприємствах Групи Метінвест і в Україні читайте в спеціальному лонгріді. Оновлення інформації – 24/7. Додавайте до закладок та діліться з друзями. Зберігайте спокій і довіряйте лише офіційним джерелам інформації.