This page hasn't been translated into English yet.
Humanitarian aid 9/26/2022 Read 5 min

Метінвест опікується дітьми-переселенцями, що постраждали від війни

Мільйони українців втратили своє мирне життя через російську навалу. Серед них – родини з дітьми, які, рятуючись від обстрілів, евакуюються в більш безпечні регіони. Тут Група Метінвест Ріната Ахметова та Вадима Новинського надає дітям всебічну підтримку. 

Багато маленьких українців знають і розуміють, що таке справжня війна. Їхнє дитинство вже не таке безтурботне, а мрії – зовсім не типові як для малечі. Найважче тим, хто вимушено покинув свої домівки, втративши звичне життя, друзів, улюблені іграшки. Тож Метінвест допомагає дітлахам адаптуватися на новому місці й оговтатися від жахіть війни.

Підтримка з найголовнішим

Першочергово мова йде про базові потреби. Сім’ї вимушених переселенців з дітьми знаходять тимчасове житло в шелтерах, на соціальних об’єктах Метінвесту в містах присутності або ж в інших місцях, облаштованих за підтримки компанії. Вони обладнані найнеобхіднішим – постільними речами, предметами першої потреби та побутовими приладами. 

У шелтерах люди мають змогу отримувати триразове гаряче харчування, що є дуже важливим для розвитку дитячого організму. Системною є й допомога від гуманітарного проєкту «Рятуємо життя», який з початку війни реалізує Метінвест у координації з Фондом Ріната Ахметова. Продовольчі набори, якими забезпечують переселенців, містять продукти першої потреби з високою енергетичною цінністю. Також у межах ініціативи для малечі й дорослих завозять смаколики, якими можна поласувати. Наприклад, влітку 22 запорізьких шелтери отримали пакунки зі згущеним молоком. 

ФАКТ

За підтримки благодійників у двох шелтерах Метінвесту облаштували освітні хаби з комп'ютерами, де маленькі переселенці можуть дистанційно навчатися у школі

Важливим напрямком підтримки є забезпечення дітей одягом і взуттям. У містах присутності Метінвесту працюють пункти збору гуманітарної допомоги, де батьки можуть безоплатно отримати для себе й малечі все необхідне. Зараз найбільший попит мають теплі речі, які стануть у пригоді восени та взимку. У вересні до одного з волонтерських хабів у Запоріжжі доставили майже 1,5 тонни речей від проєкту «Рятуємо життя». Асортимент дійсно великий: тут люди можуть підібрати одяг і собі, і своїм дітям – підліткам, дошкільнятам і найменшим.

Особливу увагу компанія приділяє маленьким маріупольцям, адже разом із родинами вони змушені були рятуватися з міста майже без жодних речей. Влітку, під час одного з заходів, влаштованих у запорізькому Центрі реабілітації та реінтеграції Метінвесту, діти отримали пакунки зі спідньою білизною та шкарпетками. Речі заздалегідь були підібрані за розмірами для кожної дитини окремо. Раніше малеча з Маріуполя також отримувала в центрі новий одяг, взуття й іграшки. 

«Ліки» проти стресу

Також на базі Центрів реабілітації та реінтеграції Метінвесту в Запоріжжі й Кам’янському, куди за час війни звернулось приблизно 2000 переселенців, діти мають змогу отримувати медичну та психологічну підтримку. Завдяки арттерапії, іграм і спілкуванню кваліфіковані фахівці допомагають малечі відвернути думки від страхів та наслідків війни. 

Попри пережите, діти продовжують радіти життю та вірити в майбутнє України

Ще одна ініціатива, спрямована на поліпшення емоційного стану дітей-переселенців, наразі реалізується в Запоріжжі. Ідею проєкту «Фізична реабілітація дітей через плавання» запропонував срібний призер Олімпійських ігор та волонтер Денис Силантьєв, а Метінвест її підтримав. Щоб маленькі переселенці займалися безплатно, компанія виділила 235 тисяч гривень. Діти ходять до басейну вже три тижні, тож починають показувати свої перші результати. Вони навчилися правильно дихати, пірнати, плавати на спині, кролем і брасом. Окрім укріплення здоров’я, заняття спортом допомагають їм оговтатися від травматичних подій.

Ініціативи від молодих волонтерів

Значних зусиль для допомоги людям, які знайшли прихисток у Запоріжжі та області, докладають волонтери молодіжної організації Запоріжсталі. Зокрема, нещодавно вони завітали з купою подарунків до дітей-переселенців, які оселилися в селищі Широке. З собою привезли солодощі, фрукти, іграшки, теплий одяг. 

Також за час війни молодь декілька разів відвідувала перинатальний центр у Запоріжжі. Металурги привезли необхідні речі для немовлят – одяг, пелюшки, повзунки тощо. Зараз у медзакладі приблизно 50% пацієнтів – жінки-переселенки. Це ті майбутні мами, які пережили великий стрес через бойові дії та вимушений переїзд до нового міста. Тому вони потребують особливої допомоги.

За ініціативою працівників Північного ГЗК у Кривому Розі маленькі переселенці отримують молоко й кефір

У Кам’янському багато родин знаходять підтримку в пункті волонтерської допомоги, що з перших днів війни працює на базі молодіжного хабу Каметсталі. Тут збираються речі першої потреби, а ще є дитяча кімната, де маленькі переселенці можуть погратися та поспілкуватися з однолітками.

Більше дитячих усмішок

Щоб розрадити малечу й повернути радість щасливого дитинства, Метінвест організовує для них різноманітні розваги. Зокрема, компанія провела низку заходів до Дня захисту дітей у містах присутності. Дітлахи розважалися в інтелектуальних, художніх, спортивних і танцювальних конкурсах, брали участь в майстер-класах і квестах. Крім того, до свята 1570 маленьких українців отримали подарунки від Метінвесту й Agritrade Ukraine – партнера проєкту «Рятуємо життя».

Навіть попри війну, компанія зробила все можливе, щоб дітлахи запам’ятали це літо яскравим

Ще один цікавий захід для дітей, які після евакуації живуть у шелтерах Метінвесту, відбувся в Запоріжжі. Він мав подвійну мету – розважити малечу й нагадати про правила, котрі допоможуть зберегти життя та здоров’я. З дітьми займалися рятувальники, поліцейські, військові та волонтери Червоного Хреста. Вони розповіли про мінну й пожежну безпеки, як поводитися під час воєнних дій, надавати першу допомогу, рухатися дорогою тощо. 

До Дня знань для малечі також влаштували свято з аніматорами, іграми та дискотекою. Щоб захід був не лише веселим, а й корисним, волонтери приготували подарунки, які стануть у пригоді в навчанні та розвитку. Це і розвивальні ігри для найменших гостей свята і книжки українських авторів для старших дітей. 

ФАКТ

Попри війну й викликані нею труднощі, Метінвест продовжив реалізацію корпоративної програми «Перший раз – у перший клас». Діти релокованих співробітників-переселенців, які цьогоріч стали першокласниками, отримали від компанії сертифікати на придбання товарів для школи.

Також в умовах війни компанія турбується про родини працівників, які через військову небезпеку опинилися за межами України. Зокрема, болгарське підприємство компанії Промет Стіл організувало для дітей українських переселенців екскурсію до пожежної частини та поїздку до дельфінарію у Варні. 

Про актуальну ситуацію на підприємствах Групи Метінвест і в Україні читайте в спеціальному лонгріді. Оновлення інформації – 24/7. Додавайте до закладок та діліться з друзями. Зберігайте спокій і довіряйте лише офіційним джерелам інформації.