This page hasn't been translated into English yet.
Humanitarian aid 9/13/2022 Read 5 min

У Запоріжжі дітей-переселенців навчають плавати за проєктом Дениса Силантьєва

Наприкінці літа в Запоріжжі стартував проєкт «Фізична реабілітація дітей через плавання». Його ініціатор – срібний призер Олімпійських ігор та волонтер Денис Силантьєв. Ініціативу підтримав Метінвест: щоб діти займалися безплатно, компанія виділила 235 тисяч гривень.

Юні плавці займаються вже три тижні. Їхній тренер – Сергій Проняєв, перший наставник Дениса Силантьєва, розповів про успіхи дітей.

– Ми їм даємо основи звикання до води, вміння правильно дихати, навчаємо плавати на спині, кролем і брасом. Звісно, у моїх підопічних є успіхи. А ще я помітив, що вони стали більш згуртовані, дружні. Старші завжди допомагають молодшим – і в роздягальні, і на воді дивляться хто, де, що робить, – розповів Сергій ПРОНЯЄВ.

Діти не приховують гордості, що за невеликий проміжок часу змогли багато чому навчитись.

– Я тепер знаю різні техніки плавання, зокрема, як плавати на спині. Ще вмію пірнати під воду. Я взагалі люблю плавати. Раніше часто ходив на річку. З початку війни я місць жив під обстрілами, тож зараз плавання мене добре заспокоює, – каже Роман КАЛІНІЧЕНКО з Пологівського району.

– У нас хороший тренер, він добре пояснює. Я навчилася плавати на спині, дихати під водою, збирати різні предмети з дна басейну. Взагалі я хочу навчитися плавати на великі відстані й затримувати дихання надовго, – поділилась Карина БУРГЕЛО з Мелітополя.

Чи не більше за самих дітей їхнім успіхам радіють батьки.

– Я щаслива, що в моєї доньки є змога безплатно ходити до басейну. Ми звикли їздити на море, відпочивати там, а тут – вода, тож діти думають, що це відпочинок. Так вони відволікаються й забувають, що пережили в окупації. Дуже дякую організаторам проєкту за таку можливість, – каже Ірина БУРГЕЛО, мати учасниці проєкту Карини.

Загалом заплановано 16 занять. Вони триватимуть до кінця жовтня.

Про актуальну ситуацію на підприємствах Групи Метінвест і в Україні читайте в спеціальному лонгріді. Оновлення інформації – 24/7. Додавайте до закладок та діліться з друзями. Зберігайте спокій і довіряйте лише офіційним джерелам інформації.