Лаборант з фізико-механічних випробувань вуглекоксової дослідницької групи лабораторії коксохімічного виробництва Каметсталі Наталія Швецова - людина наполеглива і творча. Завжди якісно робить свою справу, до якої підходить з душею. А ще тендітна жінка має сильний характер, який допоміг їй не скоритися обставинам і розпочати життя заново.
До початку війни Наталія працювала інженером управління головного енергетика на Азовсталі. На цьому легендарному металургійному комбінаті також працювали її чоловік і син. Понад місяць родина переховувалася в Маріуполі без можливості виїхати в більш безпечний район. Тільки наприкінці березня почала надходити інформація про можливі шляхи виїзду з міста. Як згадує Наталія, рішення вибиратися родина прийняла після того, як на драмтеатр та поруч почали сипатися бомби. «Приліт» був і біля під’їзду будинку, де вони мешкали.
З Маріуполя виходили пішки. Дісталися передмістя, де на ніч їх прихистили зовсім незнайомі люди. А на ранок рушили далі на Портівське. Там познайомилися з чоловіком, який приїхав за своїми рідними на мікроавтобусі.
– Завдяки Петру, який зголосився нас підвезти, ми приїхали до Запоріжжя. Тут уже нас зустріли знайомі, допомогли з житлом, продуктами, – ділиться спогадами Наталія.
За освітою жінка – хімік-технолог, через Центр кар’єри Метінвест вона дізналася про вакансію лаборанта на коксохімічному майданчику Каметсталі та приїхали з чоловіком до Кам’янського. Каже, що прийняли її в колективі дуже тепло, сердечно. Допомогли підшукати достойне житло, надали речі першої потреби.
– Робота цікава, хоча і важка. Проте вона добре відвертає від сумних думок і спогадів про пережиті жахіття. А колеги добре підтримують і не дають впасти у відчай, діляться теплотою своїх сердець та допомагають адаптуватися на новому робочому місці, – розповідає маріупольчанка.
Знання технології, уважність, точність вимірювань і розрахунків – запорука правильних результатів досліджень, на які очікують виробничники. Наталія проводить спектрографічні аналізи зразків, а також фізико-механічні випробування. Наприклад, за допомогою спеціального апарату визначає, наскільки вугілля здатне до спікання. Це важливий показник для виробництва коксу. Освоїла Наталія Швецова й апарат Карботест. Це мініатюрна коксова піч, у якій моделюється процес коксування. Використовуючи різні за складом шихти, фахівці досліджують вплив тих чи інших складових на кінцевий результат – отримання коксу потрібної якості.
Наталія Василівна зауважує, що підтримка Групи Метінвест дуже допомогла їй у критичний момент. Як буває у великій дружній родині, співробітників, котрим удалося вибратися з-під обстрілів, прихистили їх колеги в більш безпечних містах присутності компанії, розмістили на соціальних об’єктах, запропонували працевлаштування. Так, Наталія тут, у Кам’янському, зустріла своїх колег з Азовсталі, з якими тепер підтримує зв’язок. Попри весь біль, що пережили вони самі та їхні родини, сьогодні маріупольці в тилу продовжують тримати Сталевий Фронт і своєю працею допомагають Україні здобути таку жадану Перемогу.
Про актуальну ситуацію на підприємствах Групи Метінвест і в Україні читайте в спеціальному лонгріді. Оновлення інформації – 24/7. Додавайте до закладок та діліться з друзями. Зберігайте спокій і довіряйте лише офіційним джерелам інформації.