This page hasn't been translated into English yet.
Digitalization 4/20/2023 Read 5 min

Метінвест Діджитал упровадив SAP у компанії Метінвест-Шіппінг

Попри нестабільний 2022 рік Метінвест Діджитал, центр ІТ-експертизи Групи Метінвест, упровадив SAP у Метінвест-Шіппінгу, транспортно-експедиторській компанії, що входить до складу Групи. Нині Метінвест має один із найбільших та найскладніших SAP-ландшафтів не тільки в Україні, але й у країнах Центральної та Східної Європи. 

SAP упроваджено для організації максимально зручної платформи, що інтегрує процеси господарської діяльності Метінвест-Шіппінгу з активами, які користуються його послугами, в єдиний SAP-ландшафт. Мета проєкту — створення наскрізного ланцюжка автоматизації та контролю логістичних послуг у Групі. Наразі в SAP ведуть облік 16 підприємств Групи Метінвест. 

Як впроваджувався проєкт? 

Метінвест Діджитал має певні корпоративні шаблони-напрацювання, які можна було б адаптувати й швидко впровадити в Метінвест-Шіппінгу. Проте ця компанія відрізняється від підприємств Метінвесту, що виробляють метал чи руду. Тож спеціалісти розробили унікальне рішення для логістичного активу Групи Метінвест.

Метінвест-Шіппінг — компанія з широким портфелем послуг. Вона обслуговує залізничний та автомобільний транспорт, надає послуги морського та річкового агента, брокерські та інспекційні послуги. Бізнес-модель компанії передбачає надання послуг як у власному, так і в орендованому парку, а також закупівлю логістичних послуг на ринку за дорученням клієнтів. 

Додатковим викликом стала інтеграція супутньої тендерної платформи із закупівлі автопослуг та пропозиція рішення щодо інтеграції даних програмного комплексу інформаційно-диспетчерської служби, що використовують виробничі активи Метінвесту. 

До таких послуг неможливо було застосувати ані шаблонні, ані будь-які готові рішення. Розробникам знадобилося значно більше часу для вивчення аналогічних процесів проєктування рішень у галузі, оскільки досі проєкту такого рівня складності на ринку не існувало. 

З усього обсягу проєкту близько половини рішень були корпоративними, а решта — або ґрунтовно адаптовані під потреби та особливості Метінвест-Шіппінгу, або ж повністю розроблені з нуля. 

Як на проєкт вплинула війна?

Головним викликом для фахівців стала унікальна розробка системи, яка мала б врахувати широкий спектр послуг та розвинуту бізнес-модель, що дасть змогу управляти власним та орендованим транспортом для логістичних послуг, забезпечувати купівлю-продаж послуг Метінвест-Шіппінгу в Україні й за кордоном та надавати послуги власним підрозділам.

До війни над проєктом працювало близько сотні виконавців, дві третини з яких — співробітники Метінвест Діджиталу, а решта — залучені працівники. Від початку війни компанія розірвала усі відносини з російськими та білоруськими підрядниками. Також Метінвест Діджитал відмовився від послуг українських підрядників і перерозподілив ресурси між своїми працівниками, щоб оптимізувати фінансове навантаження. Цих ресурсів було значно менше, ніж треба, але спеціалістам компанії вдалося перейняти всі напрацювання підрядників, повністю перепланувати роботу над проєктом і завершити усі роботи внутрішньою експертизою.

Роботу учасників проєкту Метінвест Діджиталу та Метінвест-Шіппінгу на стадії розроблення й інтеграційного тестування ускладнювали активні бойові дії в містах присутності, відключення електроенергії та інтернету.

Що далі? 

Розробники Метінвест Діджиталу створили вірогідний, актуальний і повністю гармонізований облік даних для Метінвест-Шіппінгу з погляду корпоративної звітності. Проєкт забезпечив базу для багатьох векторів його розвитку — інтеграції зі споживачами послуг, а також із фінансовими службами покупців закордонних активів. 

Згодом компанія планує доопрацювати рішення. По-перше, автоматизувати процес закупівлі будь-якими підприємствами Групи Метінвест послуг у Метінвест-Шіппінгу. 

Другий напрямок — створити автоматизоване робоче місце (АРМ) експедитора, щоб він міг працювати як в українських, так і в закордонних портах. На жаль, війна змінила логістичні ланцюжки Метінвест-Шіппінгу. Але, оскільки Метінвест Діджитал розробив рішення з нуля, то вже знає, як його можна інтегрувати в матеріальний облік закордонних підприємств. 

В умовах війни Метінвест Діджитал взяв на себе додаткове навчання та супровід, щоб мати змогу підтримувати замовника. Також спеціалісти компанії взяли участь у розробленні нових бізнес-процесів і погодженні з іншими активами нової системи й умов співпраці з Метінвест-Шіппінгом.

Метінвест Діджитал – українська ІТ-компанія, що спеціалізується на цифровій трансформації великого бізнесу й реалізує проєкти в Україні, Європі та Північній Америці. Компанія розробляє, впроваджує і підтримує комплексні ІТ-рішення з побудови технологічної інфраструктури, розвитку інформаційних систем, стратегічного аутсорсингу, міграції даних, системної інтеграції, кібербезпеки й захисту інформації. Метінвест Діджитал – ІТ бізнес-партнер Групи Метінвест, обслуговує понад 30 підприємств холдингу в усьому світі. Компанія є сертифікованим партнером Microsoft (Gold Certified Partner) та SAP (Silver Partner). 

Про актуальну ситуацію на підприємствах Групи Метінвест і в Україні читайте в спеціальному лонгріді. Оновлення інформації – 24/7. Додавайте до закладок та діліться з друзями. Зберігайте спокій і довіряйте лише офіційним джерелам інформації.