This page hasn't been translated into English yet.
Metinvest Polytechnic 5/27/2024 Read 5 min

Master classes and laboratory workshops for students of Metinvest Polytechnic at Kamet-Steel

Студенти Метінвест Політехніка продовжують знайомство з професією через практику. Під час офлайн-сесії на підприємствах Метінвесту вони мають можливість відчути пульс живого виробництва. Так, з метою виконання лабораторних практикумів Каметсталь відвідали майбутні інженери технологій захисту навколишнього середовища, а також студенти напряму автоматизації і комп‘ютерно-інтегрованих технологій в металургії та гірництві.

Студентів гостинно зустріли на Каметсталі, а практики підприємства та викладачі університету протягом тижня ділилися корисними знаннями, власним досвідом, виробничими секретами виробництва сталі та автоматизації процесів. Так, під час лекційних занять студенти освітньої програми «Інноваційні технології та системи захисту навколишнього середовища» дізнавалися про екологічну політику та досвід впровадження системи екологічного менеджменту на підприємствах Метінвесту. На майстер-класах та практичних заняттях майбутні магістри розглянули варіанти технологічних схем очищення газів та стічних вод на коксохімічному, конвертерному та прокатному виробництвах, а також власноруч практикувалися перераховувати концентрації викидів з фактичного на стандартний кисень і розрахунок загальної кількості викидів по року. Під час виконання лабораторних робіт, які є контрольними точками траєкторії навчання, студенти робили аналіз стічних вод, їхню очистку на зернистих фільтрах, а також аналіз коксового газу та викидів зважених речовин. Окремо студенти ознайомилися з унікальною технологією очищення стічних вод у біологічному ставку, який представляє собою частинку дикої природи на території комбінату. 

Дмитро ПІКАРЕНЯ, доктор геологічних наук, професор Метінвест Політехніки, підкреслює, що практичні заняття у поєднання з лекційним матеріалом є найбільш результативним способом навчання. Це сприяє глибшому розумінню матеріалу, дозволяє студентам застосовувати отримані знання на практиці, а також стимулює інноваційні підходи до вирішення екологічних проблем, яких через війну в Україні стало катастрофічно більше. «Завдяки таким практичним заняттям та лабораторним практикумам на Каметсталі або ж на інших виробничих майданчиках молоді фахівці зможуть обирати найефективніші технології, що зараз є критично важливим для захисту навколишнього середовища».

Долучилися до практикумів на Каметсталі і майбутні фахівці освітніх програм «Автоматизація та комп‘ютерно-інтегровані технології в металургії та гірництві» та «Інтелектуальні системи управління та робототехнічні комплекси в гірничо-металургійному виробництві». Вони розпочали сесію на комбінаті серією лекцій про апаратне забезпечення автоматизованих систем управління технологічними процесами (АСУ ТП). Під час майстер-класів та практикумів студенти вивчали різноманітні аспекти автоматизації технологічних процесів, зокрема датчики для вимірювання значень технологічних параметрів, технічні засоби автоматизації, контролере обладнання та програмне забезпечення систем автоматизованого управління. Спеціалісти Каметсталі розповіли про сучасний стан та перспективи розвитку цифровізації в аглодоменному і прокатному виробництвах та на виробництві сталі, наголошуючи на важливості впровадження MES-систем (систем управління виробництвом).

Студенти ознайомились із архітектурою та алгоритмами управління програмного забезпечення, яке використовується для автоматизації технологічних процесів. Вивчали роботу контролерів, які є ключовими елементами АСУ ТП, та навчалися обробляти вхідні та формувати вихідні дискретні та аналогові сигнали. Практики комбінату провели майстер-класи, де демонстрували технічні рішення з експлуатації АСУ ТП на підприємстві. Вони обговорювали проблеми та особливості впровадження MES-систем, які забезпечують інтеграцію та оптимізацію всіх виробничих процесів, що дозволяє підвищити ефективність виробництва, знизити витрати та поліпшити якість продукції.

Олексій Койфман, гарант програми та завідувач кафедри, зазначив, що навчання на підприємстві дозволяє студентам отримати безцінний практичний досвід, ознайомитись з реальними виробничими процесами та сучасними технологіями, які використовуються в галузі. Він підкреслив, що співпраця з промисловими підприємствами, такими як Каметсталь, сприяє підготовці висококваліфікованих спеціалістів, здатних впроваджувати інновації в металургійне та гірниче виробництво.

Лабораторний практикум допоміг студентам не тільки закріпити теоретичні знання, але й отримати практичні навички роботи з новітніми автоматизованими системами та технологіями, що є надзвичайно важливим для їхньої майбутньої професійної діяльності у сфері металургії та гірництва.

Начальник інвестиційного відділу Інгулецького гірничо-збагачувального комбінату Антоніна ВОЛКОВА:

– У Метінвест Політехніці я навчаюсь на еколога і, завдяки офлайн-сесії на Каметсталі, вперше побачила на власні очі металургійне виробництво. І це дісно вражаюче видовище. До цього мені здавалися велетенськими дробарки і конвейєри нашого підприємства, а виявилось, що є значно масштабніша виробнича стихія. Видно, що розливання сталі – дуже складний процес, що потребує важкої праці людей, які поважають свою справу. Сьогодні в світі питання екології стоїть у ряді найважливіших, відповідно і екологічним проєктам у майбутньому приділятиметься особлива увага. І на на етапі їхнього впровадження я, як керівник, матиму необхідні знання, мені буде легше приймати рішення і керувати процесом, розуміти, де можна підказати колегам чи заздалегідь попередити. Дякую Каметсталі за гостинність! 

 

Антон КОЗЛОВ, начальник управління автоматизації Каметсталі:

– Офлайн-сесія Метінвест Політехніки була дуже корисною та інформативною для студентів як з теоретичної, так і з практичної точки зору. Зокрема нашим гостям ми розповіли про системи автоматизації на Каметсталі, також обговорили разом технічні рішення щодо впровадження систем автоматизації, розглядали сучасні підходи та застосування досвіду минулих проєктів. Далі за програмою було проведено екскурсію основними агрегатами комбінату в доменному, конвертерному та прокатному цехах, де студенти на власні очі побачили системи автоматизації в роботі, ознайомилися з їхнім функціоналом. На базі майстерень та навчальних стендів проходили практичні заняття з калібрування/налаштування датчиків, програмування контролерів, конфігурації та розробки систем візуалізації. Вважаю, що такий формат зустрічі надає можливість якісної підготовки спеціалістів у металургійній галузі та підвищення кваліфікації тих студентів, які вже працюють на підприємствах Групи Метінвест.