This page hasn't been translated into English yet.
Stories of survivors 6/24/2022 Read 7 min

Гнали на великій швидкості: як переселенець з окупованого Маріуполя вибрався до Запоріжжя разом із родиною

Кожна історія про втечу з Маріуполя до мирного Запоріжжя – про біль і втрати. Однак герої мають надію на хороший фінал, адже на українській землі вони не залишаються сам на сам із бідою.

Володимир АЛЕКСЄЄВ

Запоріжжя прихистило сотні тисяч українців, які через війну втратили домівки, роботу, зв’язок із рідними. Тут вони отримують усіляку допомогу. Значну підтримку переселенцям із гарячих точок України, зокрема з Маріуполя, в Запоріжжі надає Група Метінвест. У центрі реабілітації та реінтеграції Метінвесту вони отримують психологічну й медичну допомогу. А співробітникам маріупольських підприємств пропонують роботу на місцевих підприємствах, житло та необхідну гуманітарну підтримку. Один із таких переселенців, який разом із родиною евакуювався до Запоріжжя, – Володимир АЛЕКСЄЄВ.

До початку активних бойових дій він працював на Маріупольському металургійному комбінаті імені Ілліча дробильником. Покинути рідну домівку та улюблену роботу його змусила війна.

– У Маріуполі на ММКІ я працював дробильником 12 років. До цього 15 років працював столяром на цьому ж підприємстві. Ми налаштовуємо дробарки, робимо розсівання коксу, вапняку. Працюємо на конвеєрах. Слідкуємо за виробництвом, контролюємо. Робота для справжніх чоловіків, не з легких. Але мені подобається, – поділився Володимир. – Спочатку, коли почалася війна, ми з родиною не планували виїжджати. Але потім ситуація погіршилася, почалися постійні обстріли, і ми зрозуміли, що треба евакуюватися. Ми виїжджали двома сім’ями – моя сім’я та сім’я брата. Машину було розбито. Але пощастило, що в сусіда була друга машина, і він нам її позичив. Було страшно їхати, бо надходила інформація, що людей у машинах просто розстрілювали. Я сам бачив загиблих в автівках. Тож можна було поїхати, але нікуди не приїхати. 25 березня о 8 годині ранку ми виїхали з Маріуполя. Гнали на великій швидкості, щоб встигнути до Запоріжжя до комендантської години. Приїхали о 9-й вечора. Пам’ятаю ті відчуття, коли ми в’їхали до Запоріжжя – це було як ковток свіжого повітря.

Зараз Володимир разом із родиною живе в Запоріжжі. Тут він знайшов житло та нову роботу. Допомогу в адаптації на новому місці чоловіку надала Група Метінвест.

– Після приїзду до Запоріжжя нам із житлом допоміг волонтер. Згодом ми звернулися до Центру кар’єри Метінвест. Нам запропонували бути волонтерами, допоки нам шукають роботу. Ми займалися тим, що готували в місті місця, які можуть прийняти переселенців. Потім мені запропонували вакансію дробильника на аглофабриці Запоріжсталі. У Маріуполі я теж працював на аглофабриці, на цій же посаді, тож одразу погодився. Відмінності в роботі, звісно, є. В Маріуполі я працював на одній із найбільших аглофабрик у Європі. У нас було 12 агломашин. Тут менша аглофабрика – 6 агломашин. Специфіка виробництва теж відрізняється – інші конвеєри, інші машини. Але загалом, принцип роботи той самий, – розповів Володимир АЛЕКСЄЄВ.

Адаптуватися на Запоріжсталі маріупольцю допоміг наставник і нові колеги.

– Одна з головних речей у роботі – це люди. Тут, на Запоріжсталі, дуже добрий, згуртований колектив. Тому працюю із задоволенням. Колеги завжди прийдуть на допомогу, якщо щось не виходить, підказують. Та й загалом у Запоріжжі дуже хороші люди – відкриті, доброзичливі. Я, чесно кажучи, коли виїжджав із Маріуполя, навіть не очікував, то все так вдало складеться, – зауважив маріуполець.

Зараз Володимир потроху звикає до Запоріжжя та нового місця роботи. Але після перемоги планує обов’язково повернутися в рідний Маріуполь.

– Тут я відчуваю себе як у відрядженні. Сподіваюся, воно не надто затягнеться, і ми повернемося до Маріуполя, на свою рідну аглофабрику. Запоріжжя – чудове місто, тут є дуже гарні місця, є де відпочити. Дуже люблю ходити на берег Дніпра. Але все одно сумую за своєю дачею, садом і рідним містом, – поділився Володимир АЛЕКСЄЄВ.

Про актуальну ситуацію на підприємствах Групи Метінвест і в Україні читайте в спеціальному лонгріді. Оновлення інформації – 24/7. Додавайте до закладок та діліться з друзями. Зберігайте спокій і довіряйте лише офіційним джерелам інформації.