This page hasn't been translated into English yet.
Event 11/15/2023 Read 4 min

Енергетики Запоріжсталі відзначають 90-річчя підрозділів

Теплоелектроцентраль та цех водопостачання Запоріжсталі відзначають 90-річний ювілей.

Запоріжсталь – це не лише гарячі цехи. У спільній справі великого металургійного виробництва задіяні багато людей у різних підрозділах підприємства. 

Служба головного енергетика почала свою діяльність ще до запуску комбінату Запоріжсталь. У далеких 1932-1933 роках на території сучасного підприємства побудували та ввели в експлуатацію – разом з задувкою доменної печі № 1 – цех водопостачання, теплоелектроцентраль, газовий і цех мереж та підстанцій. Кожен з підрозділів має власну історію і щороку відзначає день народження у певні дати. Цього року 14 листопада теплоелектроцентраль і цех водопостачання зустрічають 90-річний ювілей – напередодні дня народження Запоріжсталі.

Енергія комбінату

Головна задача енергетичних підрозділів Запоріжсталі – безперебійне забезпечення усіх підрозділів комбінату енергоресурсами, а також їх раціональний розподіл і використання.

90 років тому задувку першої запоріжсталівської домни виконувала бригада ТЕЦ. З того часу потужності теплоелектроцентралі постійно зростали разом з розвитком запорізького металургійного виробництва. І сьогодні до складу підрозділу входять шість цехів, які забезпечують виробництво енергетичної та технологічної пари, доменного дуття та власної електроенергії, використання вторинних енергоресурсів, обробку та підготовку хімічно очищеної води. Окрім енергозабезпечення, співробітники теплоелектроцентралі займаються оновленням оснащення комплексу електро- і енергоустаткування, що відповідає світовим стандартам.

Колектив ТЕЦ сьогодні налічує 284 запоріжсталівця. Серед них відзначають амбітних і перспективних фахівців: Владислава Іванова, Олексія Бєлицького, Євгена Голобокова, Вадима Максимова, Максима Ковальського, Дмитра Івчика, Євгена Благодатного, Артема Дємічева, Володимира Орла, Світлану Ковш, Олександра Волкова. 

– ТЕЦ – один із головних органів великого металургійного «організму», і це почесна місія для усіх нас. Я вітаю колег з днем народженням підрозділу, і прийдешнім ювілеєм комбінату. 90 років – це тільки початок! – зазначив начальник теплоелектроцентралі Запоріжсталі Дмитро КУДРЯВЦЕВ.

Магія води

Вода супроводжує технологічний процес Запоріжсталі абсолютно на всіх етапах – від аглофабрики до цеху холодної прокатки. 

Сьогодні у цеху водопостачання працює близько 330 співробітників, які якісно виконують свою роботу, ефективно організовують водопостачання комбінату і стежать за раціональним використанням ресурсів.

Молоді і досвідчені фахівці працюють у злагодженій команді, і результатом їхньої праці стає безперебійне водопостачання структурних підрозділів Запоріжсталі, а також всього промислового майданчика Запоріжжя.

Серед цілеспрямованих і перспективних співробітників відзначають Максима Мостового та Артема Левченко, Максима Кулебу та Віталія Карнаушенко.

– Неможливо уявити виробництво без енергопідрозділів, як і без будь-яких інших. Ми невід’ємна частина великого підприємства і пишаємося цим в усі часи. Берегти традиції та нести їх з покоління в покоління – наше завдання, досягати нових висот на професійному щаблі – наша мета. Напередодні великого дня – ювілею цеху та комбінату – хочу побажати усім металургам «Запоріжсталі» не втрачати віру у краще, працювати та підтримувати одне одного, місто, країну. Разом ми сильніші, і справа наша житиме ще не одне десятиліття, – відзначив начальник цеху водопостачання Олексій РЯЗАНОВ.

Про актуальну ситуацію на підприємствах Групи Метінвест і в Україні читайте в спеціальному лонгріді. Оновлення інформації – 24/7. Додавайте до закладок та діліться з друзями. Зберігайте спокій і довіряйте лише офіційним джерелам інформації.