This page hasn't been translated into English yet.
Metinvest Polytechnic 1/25/2024 Read 5 min

Для студентів Метінвест Політехніки провели практичну офлайн-сесію на Каметсталі

Технічний університет Метінвест Політехніка організував для здобувачів вищої освіти виїзну офлайн-сесію. Студенти – майбутні металурги та матеріалознавці, взяли участь у практичних заняттях на Каметсталі. Разом зі своїми викладачами протягом тижня виконували лабораторні роботи на виробничих майданчиках, відвідували лекції та майстер-класи.

Здобувачі вищої освіти, які навчаються у Метінвест Політехніці за освітніми напрямами металургії сталі, сучасних технологій прокатного та аглодоменного виробництва, майбутні фахівці інноваційної діяльності у матеріалознавстві, а також студенти нової освітньої програми «Управління модернізацією металургії», зібралися на офлайн-сесію. Протягом тижня вони відвідували майстер-класи від практиків, слухали лекції, виконували лабораторні роботи, наживо спостерігали за виробничими процесами. Тижнева програма лабораторних занять на підприємстві додала до цього досвіду чимало нових теоретичних і практичних знань. 

– Офлайн-сесія для студентів проводиться в межах освітньої програми. Лабораторні роботи, які вони виконують, інтегровані в освітній процес. Відтак, звіти здаватимуться викладачам, які оцінюватимуть роботи. На жаль, через повномасштабне вторгнення ми зараз не маємо власних лабораторій, як планувалося на початку. Але завдяки Групі Метінвест наші студенти мають змогу безпосередньо на виробничих майданчиках виконати лабораторні роботи. Більшою частиною, наші майбутні магістри вже мають практичний досвід, але процеси, які вивчаються на Каметсталі, для багатьох – це новий досвід, нові знання. Серед тих, хто бере участь в офлайн-сесії, є майбутні фахівці аглодоменного та прокатного виробництва, металургії сталі, а також студенти нової освітньої програми – «Управління модернізацією металургії». Для кожної з цих програм підготовлено окремий план офлайн-сесії, – розповів Володимир КУХАР, проректор з науково-дослідної роботи у Метінвест Політехніці.

Протягом тижня студенти детально вивчали конвертерне виробництво, технології, склад обладнання та перспективи розвитку доменного цеху, виробництва агломерату, проводили огляд сучасного стана та перспективи розвитку цифровізації процесу виробництва чавуну. Також відвідали цех випробувань та вивчали дослідницькі процеси у лабораторії. Робота із прладами – важлива частина лабораторної сесії. Студентам показали циклічну роботу, дії із показниками, весь процес досліджень наочно.


Максим Штода

─ У цеху випробувань зі студентами пройшли дільницю механічних випробувань, де проводиться сертифікована перевірка продукції щодо її відповідності стандартам. Спостерігали роботу машини для випробувань з циклічним навантаженням на втомну міцність. Специфіка таких випробувань у тому, що вони тривають понад дві доби, але ми наживо побачили частину процесу, як змінюються цикли. Окрім того, студенти мали змогу познайомитися з процесом підготовки зразків до металографічних досліджень, подивитися за допомогою сучасних електронних мікроскопів, зокрема, визначити структуру, кількість неметалевих включень, а це є важливим моментом, адже від цього залежить якість продукції. Також ознайомилися на практиці з хімічним та спектральним аналізом, що пов’язано з контролем хімічного складу продуктів доменного та конвертерного цехів. Студентам важливо познайомитися наживо з цими процесами прокатного, аглодоменного, конвертерного виробництва, як-то кажуть, відчути власноруч, – розповів Максим ШТОДА, к.т.н., доцент кафедри металургії, матеріалознавства та організації виробництва Метінвест Політехніки.

Одним з основних завдань для студентів було виконання практичних лабораторних робіт. Більшість здобувачів вищої освіти вже мають досвід роботи на підприємствах Групи Метінвест, тому вони активно ділились досвідом із колегами. Студенти, які працюють на інших підприємствах Метінвесту, зазначили, що пройти практику на Каметсталі, познайомитися зі специфікою виробничих процесів, дізнатися нового в контексті навчання і застосувати отримані теоретичні знання на практиці, було для них новим цікавим досвідом.

– Я обрав для себе новий освітній напрям «Управління модернізацією металургії», який поєднує металургію і менеджмент, що відкриває перспективу стати висококласним фахівцем, маючи не тільки знання металургії, а й управлінські навички. Я працюю провідним інженером у відділі головного енергетика Запоріжкоксу, і з аглодоменним виробництвом знайомий, але цікаво подивитися, як це працює на Каметсталі. Вперше відвідав центральну дослідницьку лабораторію, у якій проводяться експерименти, хімічний та спектральний аналіз, заміри, отримують дані спектрометрії та інші показники продукції. Новим для мене було знайомство з конвертерним та прокатним виробництвом, – поділився враженнями від лабораторної сесії Данііл ТИМОШЕНКО, студент-магістр I курсу Метінвест Політехніки.


Роман СІРИЙ майбутній магістр освітньої програми «Сучасні технології прокатного виробництва», також має практичний досвід, адже працює начальником цеху металоконструкцій на Запорізькому ливарно-механічному заводі. Але чоловік вирішив професійно розвиватися, а саме – вивчити тонкощі прокатного виробництва, бути підкованим як теоретично, так і практично. Він говорить, що на Каметсталі вже не вперше, але як студент – це новий для нього, цікавий досвід.

Начальник аглодоменного відділу технологічного управління Каметсталі Олександр КРАЩЕНКО

 Фахівці та експерти Каметсталі намагалися зробити усе, щоб і лекційні заняття, і лабораторні роботи в цехах комбінату зацікавили наших гостей. Вважаю, що сесія в офлайн-форматі стала для них дуже корисною та інформативною як з теоретичної, так і з практичної точки зору. До того ж деякі студенти, завдяки візиту на Каметсталь, зрозуміли, який вектор розвитку краще обрати у своїй подальшій професійній діяльності. Вони на власні очі побачили структуру нашого підприємства, дізналися технологічні та виробничі аспекти процесів на нашому підприємстві, а також питання, які стають до розв’язання у сьогоденні та перспективі з урахуванням екологічної складової. Такий формат зустрічі дуже якісно впливає на розвиток молоді. Надає можливість готувати висококваліфікованих спеціалістів у металургійній галузі, які зовсім скоро будуть втілювати свої знання на виробничих ділянках, тим самим покращуючи економіку держави та наближаючи нашу перемогу. Тож будемо раді новим зустрічам на Каметсталі. 

Про актуальну ситуацію на підприємствах Групи Метінвест і в Україні читайте в спеціальному лонгріді. Оновлення інформації – 24/7. Додавайте до закладок та діліться з друзями. Зберігайте спокій і довіряйте лише офіційним джерелам інформації.