Студенти Метінвест Політехніки активно долучилися до вивчення світового досвіду та розвитку у галузях безпеки та екології. Особлива увага була приділена міжнародним тенденціям з безпеки та здоров'я на роботі, які були висвітлені за результатами Міжнародної виставки А+А, а також Європейським практикам у сфері захисту довкілля.
Мета навчання в Метінвест Політехніці – не лише забезпечити студентів теоретичними знаннями, але й розвивати їхні практичні навички відповідно до високих світових стандартів. Отже, останній місяць року для студентів Метінвест Політехніки проходить активно. Майбутні магістри та бакалаври освітніх напрямів «Аудит та консалтинг безпеки праці» та «Інноваційні технології та системи захисту навколишнього середовища» відвідали одразу чотири вебінари, присвячені важливим темам розвитку і вивчення сучасного світового досвіду у цих галузях. Заходи для них провели провідні практики, зокрема, експерти міжнародного рівня з Європейського співтовариства з охорони праці (ESOSH), головний редактор журналу «Охорона праці» Дмитро Матвійчук, а також Максим Котеньов (ТОВ «УЛЬТРАСЕЙФЕТІ») та Тетяна Годяк (UVEX). Студентам були презентовані світові тенденції у сфері безпеки та здоров’я на роботі за підсумками Міжнародної виставки А+А у Дюссельдорфі. Зокрема, Ольга Богданова, Голова правління ESOSH, розповіла про нові концепції профілактики аварій на підприємствах (екологія, пожежна та промислова безпека), ризики/переваги цифровізації робочих місць, безпечне застосування штучного інтелекту, ергономіку та здоровий дизайн робочого місця, а також інноваційні рішення для індивідуального та колективного захисту.
На вебінарі «Введення у звітність про викиди CO2. Європейські практики – майбутнє України», студенти та викладачі технічного університету розглянули широкий спектр екологічних питань. Від термінів та визначень до амбітних цілей SBTi, учасники обговорили масштаб екологічних проблем, парниковий ефект, озоновий шар та глобальну сміттєву кризу. Необхідність збору даних і розгляд обсягів викидів парникових газів в рамках обсягів (Scope) 1, 2, 3 викликали великий інтерес серед учасників. Протокол про парникові гази та реєстр парникових газів стали ключовими темами обговорення, підкреслюючи важливість системного підходу до проблем екології.
Наступний захід був присвячений будівельним нормам захисних споруд цивільного захисту (ДБН В.2.5-5:2023). Одна з ключових точок обговорення – це їхнє призначення та відмінності від попередніх норм. Зокрема, розглядали труднощі, які виникають у професійній спільноті та забудовників щодо виконання цих нових норм. Цікавим досвідом для студентів став пошук можливих варіантів вирішення суперечливих питань, які виникають при реалізації цих будівельних норм.
Ще одна важлива тема, яку розглядали на вебінарі, – «Порядок розслідування аварій на об’єктах підвищеної небезпеки. 10 кроків, які необхідно виконати після інциденту». Ольга Богданова, TechIOSH – технічний експерт Інституту безпеки та гігієни праці, доцент кафедри безпеки праці та захисту довкілля у Метінвест Політехніці, зауважила, що розслідування аварій на об’єктах підвищеної небезпеки проводиться не лише з метою встановлення організаційно-управлінських та технічних причин виникнення аварій, а й розроблення рекомендацій із безпеки та профілактичних заходів щодо запобігання їх виникненню в майбутньому. Відтак, студентам для дискусії були запропоновані питання, які стосуються законодавства та встановленого регламенту дій у процесі розслідування аварій.
– Здобуті знання про світові тенденції в охороні праці та екології, а також взаємодія із провідними експертами галузі дозволять студентам ефективно застосовувати сучасні підходи у своїй майбутній професійній діяльності, – висловила впевненість Наталія Володченкова, завідувачка кафедри охорони праці та захисті довкілля у Метінвест Політехніці. Вона додала, що висвітлення цілей, проблем, світових тенденцій та досягнень у сфері охорони праці та екології для України є нагальним питанням. – Сьогодні ми зазначаємо шлях для майбутнього України в контексті світових екологічних стандартів та стандартів безпеки на робочому місці. Тим більше, у контексті нашого вже визначеного та узгодженого Європейського шляху. Інтеграція у ЄС через зростання професійної компетентності саме у цих напрямках важлива. І саме через сучасний досвід та кейси від провідних фахівців галузі ми навчаємо наших студентів, адже це робить освітній процес дійсно інформативним, корисним і цінним для них, – зазначила Наталія ВОЛОДЧЕНКОВА.
Про актуальну ситуацію на підприємствах Групи Метінвест і в Україні читайте в спеціальному лонгріді. Оновлення інформації – 24/7. Додавайте до закладок та діліться з друзями. Зберігайте спокій і довіряйте лише офіційним джерелам інформації.