This page hasn't been translated into English yet.
Breaking News 3/13/2022 Read 6 min

Cancel Russian

Cancel Russian. Ось що зараз відбувається з Росією, російським бізнесом, російськими товарами. (Далі багато тексту, але прошу, дочитайте до кінця, це важливо!)

Якщо в перші дні війни такий узагальнений «міжнародний бізнес» ще думав, сумнівався, висловлював занепокоєння, загалом, намагався дипломатично відповісти на весь жах, який обрушився на Україну з боку Росії, то потім – досить швидко – все почало змінюватися. Світові бренди почали вводити санкції, зупиняти свої виробництва в Росії, імпорт товарів і комплектуючих, закривати ресторани і т.д. Зачиняти двері для російського бізнесу. Зачиняти та відвертатися.

Є такий термін cancel culture, тобто культура скасування, яка стала проявлятися у світовому масштабі останні 10 років – усе завдяки інтернету, соцмережам, проникненню комунікацій глибоко в кожен елемент життя. Це коли людина, група чи організація позбавляються суспільної підтримки, їх засуджують у соціальних та професійних колах. У результаті – ізоляція, виключення, скасування. І забуття. 

Нині цей механізм запущено. У світовому масштабі. Скасування російського, скасування Росії – у її сьогоднішньому вигляді, з її діями та керівництвом.

І це війна на всіх фронтах. На економічному, соціальному, на репутаційному. І найбільшу ціну за перемогу платить Україна – життя людей, тисячі життів. Усіх – військових, цивільних, дітей. Для решти, зокрема для інших країн, – це лише гроші, незручності, тимчасовість. Хіба це ціна для світу, щоб був мир??

Так ось, усі вже, напевно, побачили такі глобальні бренди як McDonalds і Starbucks, Microsoft, Netflix, Shell, Pepsi та Coca-Cola, Ikea та Lego, Apple та Google і сотні інших, які по-різному виключають Росію зі свого бізнес-середовища. Тут цілий список і поновлюється.

А є ще не такі «на слуху» компанії та сфери як рітейл, IT або HoReCa. Це гірничо-металургійний комплекс, де є багато російських компаній, і всі вони пов'язані в глобальній економіці. Там теж має бути скасування. Тим більше, що це врешті-решт про #сталь. Російська сталь, з якої виробляють танки та зброю, яка вбиває нас прямо зараз.

Вчора асоціація Укрметалургпром, що об'єднує провідні металургійні підприємства та гірничо-збагачувальні комбінати України, в тому числі Метінвест, а також науково-дослідні, проєктно-конструкторські й навчальні інститути, звернулись до найбільшої та найавторитетнішої галузевої асоціації worldsteel із вимогою виключити зі Всесвітньої асоціації виробників сталі всі російські компанії.

Ми вважаємо їх посібниками терористів, що фінансують війну.

Так і є. Цитую Александра Каленкова: «Ми вважаємо ці російські компанії посібниками терористів, що фінансують війну. З їхньої мовчазної згоди колись життєдайний метал перетворився на руйнівний, призначений для кривавої розправи над українським народом». 

(!) Я прошу кожного, хто працює в Метінвесті, кожного, хто працює в ГМК сфері, кожного, хто бореться за перемогу та мир в Україні – візьміть лінк на офіційний лист (є англійською та українською – нижче), заробіть пост із цим посиланням у себе на сторінці в будь-якій соціальній мережі  – як тут, так і в Твіттер, Лінкедін, Інстаграм – використовуйте хештег #CancelRussian та/або #CancelRussianSteel, тегніть @Worldsteel.

Решта, як кажуть, – is up to you. Можете додати від себе. Все, що хочете, коли думаєте про маріупольців у блокаді, про розбиті міста, про вбитих українців.

Отже

англ текст 

укр текст 

і все буде Україна!

Читайте та підписуйтесь на директора департаменту корпоративних комунікацій Групи Метінвест Oleg Davydenko у Facebook.