Эта страница еще не переведена на русский язык
Помощь военным 28.05.2024 Читать 5 мин

Знайди свій шлях: «Серце Азовсталі» презентувало програму «Майбутнє» для оборонців Маріуполя

У Києві відбулася масштабна презентація програми «Майбутнє» громадської організації «Серце Азовсталі», що займається комплексною підтримкою оборонців Маріуполя та їхніх родин.

«Майбутнє» – це комплексна підтримка на шляху адаптації ветерана після служби та його самореалізації. Мета програми – допомогти оборонцям Маріуполя визначитися, куди рухатися далі, яку спеціальність обрати та як у ній реалізуватися.

– Військові – це ядро майбутнього України. Не лише з точки зору захисту, а й соціальної та економічної розбудови. Будь-яка сфера життя України на найближчі 20-30 років приречена стати ветераноцентричною. Філософія програми «Майбутнє» не лише про те, як допомогти повернутися до цивільного життя. А й про те, яким чином знання, навички, все, що мають військові всередині себе, максимально ефективно реалізувати в житті після служби, – зазначила членкиня наглядової ради «Серця Азовсталі» Наталія ЄМЧЕНКО.

До програми адаптації ветеранів вже долучилися 384 військових. 145 – вже успішно здобувають нову професію або підвищують кваліфікацію. Найчастіше це IT напрямки, кібербезпека чи водійські професії. Близько 40 захисників здобувають вищу освіту.

У 2024 році програма «Майбутнє» сформувалася як окрема екосистема підтримки – від знаходження нових цілей у цивільному житті до працевлаштування. До цього процесу залучені психологи, кар'єрні ментори, заклади освіти та навчальні центри, а також бізнеси, що є партнерами «Серця Азовсталі» і готові працевлаштовувати ветеранів. Серед них – Група Метінвест.

– Сьогодні в Метінвесті мобілізований майже кожен шостий співробітник, 500 – вже повернулися з фронту й знову стали до мирної праці на наших підприємствах. Для їхньої комфортної адаптації в компанії створена ціла екосистема. Серед основних напрямків роботи – психологічна реабілітація, додатковий медичний огляд, перенавчання та підвищення кваліфікації, пільгові умови вступу до університету Метінвест Політехніка. Ми готові приймати й працевлаштовувати і демобілізованих співробітників, і ветеранів з ринку. Наразі в Метінвесті відкрито приблизно 4 тисячі вакансій, у більшості – це робочі професії, які мають великий попит, – зазначив директор Департаменту корпоративних комунікацій Групи Метінвест Олег ДАВИДЕНКО під час дискусійної панелі «Посттравматичне зростання: роль освіти та працевлаштування».

Кар'єрний ментор – це провідник, який допоможе ветерану визначитись з майбутньою справою з урахуванням набутого військового досвіду та побудує шлях до досягнення нових цілей.

Також за програмою «Майбутнє» організація через партнерів надає низку освітніх послуг:

▪️ вища освіта;

▪️ підвищення кваліфікації та перекваліфікація;

▪️ курси іноземних мов;

▪️ водійські курси;

▪️ ІТ-курси;

▪️ курси підприємництва.

Усього «Серце Азовсталі» має сім програм підтримки: «Повернення», «Здоров'я», «Родина», «Захист», «Вдома», «Майбутнє» та «Спорт». У 2023 році організація підтримала 4052 оборонці Маріуполя. Усього проєкт надав понад 8500 допомог, зокрема, підтримка після повернення з полону, лікування, протезування, навчання та власні квартири. Сума допомоги проєкту захисникам склала майже 500 млн грн.