Эта страница еще не переведена на русский язык
Карьера 21.02.2024 Читать 5 мин

Жінки сталевої професії: історія металургині Яни Плешивенко

На Запоріжсталі працюють безліч жінок, які на власному прикладі доводять, що металургія рухається вперед та розвивається, зокрема, завдяки їхній праці, силі, витримці і професіоналізму.

Яна Плешивенко – машиністка крану цеху холодного прокату Запоріжсталі, працює на комбінаті приблизно 30 років. На робочому місці Яна познайомилася із майбутнім чоловіком, а згодом на комбінат прийшов працювати і син Яни. Свою любов та відданість справі життя Яна пронесла крізь життя та передала наступному поколінню запоріжсталівців.

 Від початку повномасштабного вторгнення чимало наших колег-металургів долучилися до лав Сил Оборони України і нині захищають Батьківщину, чи полегли у боях з окупантами. Проте підприємство має працювати, промисловість має діяти, щоб ми могли бути опорою для наших захисників. Саме тому ми, жінки, з ще більшою відповідальністю та наснагою стаємо до роботи, почасти в професіях, які прийнято вважати «чоловічими». Наші жінки сильні і незалежні професіонали, які руйнують стереотипи щодо суто «чоловічої» і «жіночої» роботи. Бо на шляху до перемоги – ми всі рівні та згуртовані, – зазначає Яна.

Майже третина запоріжсталівців – жінки, які і до повномасштабного вторгнення, і під час активних бойових дій на території України продовжують натхненно працювати, навчатися, беруть на себе відповідальність за родину та стають лідерками у колективах.

 Робота на металургійному комбінаті не з простих, проте відчуття того, що ти робиш корисне, важливе, необхідне, підтримуєш своєю працею оборонців, стоїш на захисті інтересів своєї країни у скрутний для усіх нас час – воно набагато важливіше, – каже Яна. – Я працюю на Запоріжсталі з 18-ти років, все своє життя. І у нашому колективі панує абсолютна рівність та взаємоповага, незалежно від посади чи статі.

Яна каже, прийшла свого часу на Запоріжсталь, щоб стати незалежною і проявити себе як справжню сталеву жінку.

– Я не шкодую про своє рішення обрати комбінат першим і єдиним місцем роботи у житті. Тут є те, що особливо цінується у бентежні часи – стабільність. Я відчуваю себе захищеною. Працюючи тут, ми пережили епідемію коронавірусу, кризи і зараз під час війни продовжуємо працювати, бо попереду багато роботи з відбудови країни після омріяної перемоги. І я впевнена, жінки нарівні з чоловіками стоятимуть біля витоків народження нової вільної та незалежної України, – наголошує Яна.

Більше інформації щодо актуальних вакансій в Метінвесті дізнавайтеся у відділах найму підприємств, за телефоном гарячої лінії 0 800 606 000 або на сторінці Кар'єра в Метінвесті у Facebook.