Запоріжсталь удвічі збільшив долю використання власної електроенергії для забезпечення потреб підприємства.
Комбінат Запоріжсталь продовжує працювати в надскладних умовах воєнного часу. Сьогодні через війну в країні, дефіцит сировини та проблеми з логістикою навантаження потужностей комбінату складає лише 50%. Проте, попри складності, Запоріжсталь продовжує шукати можливості й технологічні ресурси для забезпечення стабільної роботи комбінату.
Одним з аспектів ефективного функціонування підприємства є розумна економія. Питання раціонального використання дорогих енергоресурсів завжди було актуальним для металургійного гіганта, і якісно економічний підхід до роботи не змінився з приходом воєнної кризи.
Оптимально та економічно
Теплоелектроцентраль Запоріжсталі й раніше забезпечувала потреби комбінату в електроенергії, зокрема, використовуючи надлишки доменного та коксового газу. Окрім того, комбінат додатково закуповував електроенергію в сторонніх постачальників. Сьогодні, коли навантаження виробництва комбінату знизилося, енергетики комбінату грамотно перерозподілили надлишкові енергоресурси. Оптимізувавши роботу обладнання, що сьогодні не залучене до виробничого процесу, вторинні енергоресурси спрямували до ТЕЦ.
Наразі вироблення електроенергії на комбінаті складає 35 МВт/годину, залишаючись на довоєнному рівні, попри складність ситуації. Власна електроенергія ТЕЦ покриває понад 40% від загального споживання. Для порівняння: раніше власне вироблення електроенергії покривало лише приблизно 20% внутрішніх потреб підприємства.
– Орієнтовне скорочення платежів за покупну електроенергію завдяки виробленню власної складає більш як 70 млн гривень на місяць. Це суттєва економія, що надзвичайно важлива в умовах війни. Ми працюємо щодня задля того, щоб підприємство було готовим для відновлення повного виробництва, щоб обладнання залишалося в працездатному стані, та шукаємо шляхи для якісної економії, – зазначив начальник теплоелектроцентралі Дмитро КУДРЯВЦЕВ.
Вагомий внесок в енергоефективність
До новини про оптимізацію обладнання ТЕЦ і підвищення частки використання власної електроенергії для потреб комбінату варто розповісти і про людей, які брали й беруть безпосередню участь у цьому процесі.
Степан Рябоконь, начальник бюро ТЕЦ, – один із найдосвідченіших фахівців комбінату. Ще у 2006 році він був одним з учасників штабу реконструкції та брав участь у проєктуванні турбогенератора, що сьогодні виробляє електроенергію на Запоріжсталі. Тому, знаючи всі тонкощі агрегату, Степан залюбки приєднався й до оптимізації обладнання. Загалом, робота Степана полягає в контролі процесів, безпосередньому плануванні, визначенні необхідних засобів і параметрів роботи обладнання теплоелектроцентралі. Простіше кажучи, Степан виконує роль зв’язкової ланки між персоналом цеху та енергетиками Запоріжсталі, які прораховують теоретичні можливості економії, ефективної роботи й оптимізації.
Колега Степана – Дмитро Івчик, старший машиніст турбінного відділення – займається налагодженням і регулюванням обладнання турбінного цеху. Його знання й навички стали в пригоді під час оптимізації обладнання. Крім того, Дмитро планує та організовує роботу машиністів і відповідає за безперебійну чітку роботу обладнання цеху.
Роман Рашевченко – машиніст парових турбін, контролює сам процес вироблення електроенергії турбогенератором Запоріжсталі. Він контролює та коригує робочі показники агрегату, слідкує більш ніж за сотнею датчиків і параметрів. Часто Роман навіть робить це в ручному режимі. Така робота потребує неабияких знань, гострого розуму, відточеної реакції та досвіду.
Обов’язки майстра, безпосереднього керівника Романа, сьогодні виконує Євген Шеремет’єв. Він також працює на турбогенераторі й контролює не тільки показники під час виробництва електроенергії, а й роботу машиністів. Євген керує експлуатаційним персоналом турбінного цеху, зокрема машиністами парових турбін, машиністами-обхідниками, старшими машиністами та організовує їх роботу.
Це лише невелика частина колективу професіоналів ТЕЦ, які доклали чималих зусиль задля того, щоб, попри війну, турбогенератор працював на повну потужність і допомагав комбінату знизити витрати на покупну електроенергію. Так старання кожного працівника ТЕЦ дозволили досягти неймовірного результату.
Про актуальну ситуацію на підприємствах Групи Метінвест і в Україні читайте в спеціальному лонгріді. Оновлення інформації – 24/7. Додавайте до закладок та діліться з друзями. Зберігайте спокій і довіряйте лише офіційним джерелам інформації.